Trenčín – Humenné 9:2 (kon.) | Nitra – Košice 1:3 (kon.) | Spišská N. Ves – Banská Bystrica 6:2 (kon.)
Zvolen – Poprad 3:4 (po pr.) | Nové Zámky – HC Slovan 2:5 (kon.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.)
konec
HK Nitra
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
HC Košice
sk Neděle 03.03.2024, 17:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Košice vo vypätom zápase dokázali zdolať domácu Nitru pomerom 1:3. Košičania si tak v tabuľke zaistili pred playoff štvrtú pozíciu. Nitra naopak ešte stále nemá istú prvú šestku. (19:30:04)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:56
  Nitra si v hre bez brankára vytvorila zopár streleckých príležitostí, no všetko zblokovali buď obrancovia Košíc, alebo to zachytil brankár Janus.
   
  59:27
  Zakázané uvľnenie Košíc po pokuse vystreliť puk až do brány.
   
  59:02
  Nitra odvoláva brankára.
   
  58:40
  Do krátkeho samostatného úniku sa dostal Brett Pollock, no vychytal ho dnes výborne chytajúci Beržinec
   
  57:37
  NItra sa ocitla vo veľkej šanci zásluhou Jacksona, ktorý nastrelil puk na Janusa. Ten sa odrazil k Bubelovi, no ten nedokázal pohotovo doraziť puk do brány.
   
  56:38
  Nitra dala gól!
  Ihneď po čisto vyhranom vhadzovaní vystrelil MARKO STACHA, ktorý konečne prelomil čisté konto Jaroslava Janusa
  Asistencie: Sebastian Čederle
   
  55:32
  Košice momentálne nechávajú tvoriť domácich, čo sa im ale nemusí vyplatiť. Nitra si dokáže vytvárať šance.
   
  53:40
  Ani teraz gól Nitry nepadol. Po skrumáži pred bránou sa ocitol Janus mimo svojej brány, no Bajtekovi sa nepodarilo puk zasunúť do prázdnej brány vďaka famóznemu obrannému zákroku Ferenca.
   
  52:48
  Po útočnej akcii domácich síce Jaroslav Janus puk chytil, no neprykryl. Dorážať do prázdnej brány sa takmer podarilo jednému z hráčov Nitry, no výborným zákrokom mu v tom zabránil Shawn Lalonde
   
  50:50
  Po návrate z trestnej lavice sa do samostatného úniku dostal Tomáš Hrnka, no Jaroslav Janus si proti nemu udržal svoju doterajšiu bezchybnosť.
   
  50:42
  Domáci v plnom počte.
   
  50:01
  Nebezpečne z pravého kruhu strieľal bez prípravy Alex Breton. V dobrom svetle sa ale ukazuje brankár domácich Juraj Beržinec, ktorý v zápase ešte neinkasoval.
   
  49:59
  Aj Košice ukazujú, že ich presilovky patria k najhorším v lige. Počas presilovej hry o dvoch hráčov jedinýkrít vystrelil Lalonde. Pokračuje tak hra piatich proti štyrom.
   
  48:42
  Vrece s dvojminútovými trestmi sa nám v tretej tretine roztrhlo. Po seknutí odchádza na trestnú lavicu Hrnka, ktorý tak dopraje Košiciam 78-sekundovú hru 5 na 3.
   
  48:37
  Po individuálnom prieniku ohrozil bránu Nitry Pollock.
   
  47:59
  Tesne po vypršaní trestu Jensa Olssona zasiahol Matej Bača do tváre Mareka Slováka a posiela tak nitru to 8-sekundového oslabenia o dvoch hráčov.
   
  47:57
  Hostia v plnom počte.

  Michal Semko

  Branky a nahrávky: 57. Stacha (Čederle) – 21. Pollock (Lalonde, Mikúš), 22. Šedivý (Havrila, Bartoš), 25. Havrila (Šimun)


  HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Valent, Bajtek, Gill, Bubela – Gajdoš, Kousa, Jackson, Gates, Newell – Stacha, Cotton, Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Fatul, Pobežal, Hrnka, Bačo
  Trenér: Antonín Stavjaňa

  HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Šimun, Pollock, Jááskeläinen – Šedivý, Ferenc, Mikúš, Chovan, Lunter – Deyl, Lalonde, Rogoň, Slovák, Jokeľ – Hudec, Zech, Havrila, Bartoš
  Trenér: Dan Ceman

  Rozhodčí: Goga, Štefík – Kacej, Stanzel

  Diváci: 3279
  bahis siteleri