Ajax – Aston Villa 0:0 (kon.) | Molde – Club Bruggy 2:1 (kon.) | Sturm Graz – Lille 0:3 (kon.)
Olympiakos – Maccabi Tel Aviv 1:4 (kon.) | Servette – Plzeň 0:0 (kon.) | St.Gilloise – Fenerbahce 0:3 (kon.)
Dinamo Záhřeb – PAOK 2:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Fiorentina 3:4 (kon.)
Ajax Amsterdam
0:0 (0:0)
Aston Villa FC
Čtvrtek 07.03.2024, 18:45 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Evropská konferenční liga • Osmifinále

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou. (20:46:22)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 18:11.

První zápas osmifinále Evropské konferenční ligy mezi Ajaxem Amsterdam a Aston Villou končí bezbrankovou remízou 0:0.
    V utkání jsme tolik šancí neviděli, v první půli byla největší příležitostí střela Brobbeyho, který ale zamířil jen do boční sítě. Naopak Aston Villa dopředu nepředvedla vůbec nic.
    Ve druhém poločase už jsme viděli i šance před brankou Ajaxu, ale přeci jen jich tolik nebylo. Na druhé straně zase zahrozil Kenneth Taylor, který si vyměnil míč s Sosou a poté nechal vyniknout gólmana Martíneze. V závěru základní hrací doby jsme byli svědky dvou červených karet, tu první viděl v 83. minutě Ezri Konsa, který dostal za faul na Akpoma druhou žlutou kartu. O tři minuty později jej ale do kabin následoval domácí Tristan Gooijer, který si také nechal dát druhou žlutou.
    Zápas tak skončil bez branek a na postupujícího si budeme muset počkat do odvety z Anglii, která se hraje přesně za týden.

90+5

90+5
    Rohový kop nebezpečí pro Ramaje nepřinesl, zápas skončí bezbrankovou remízou.

90+4
    K exekuci se postavil Douglas Luiz, spoluhráče sice nenašel, ale uvidíme ještě roh.

90+3
    Unikajícího Baileyho zastavil těsně před šestnáctkou Branco van den Boomen, sudí Jorgji dává Ville možnost v podobě standardky.

90+2
    Watkins si pomohl v pokutovém území soupeře faulem, k balonu se dostává nizozemský klub.

90+2
    Avšak ani Villa se ještě nevzdává, šanci na rozhodnutí teď měl Bailey, ale trefil jen skvělý blok od Kaplana.

90+1
    Ajax působí v posledních minutách aktivněji, další cente znovu mířil na Akpoma, který to však měl v obložení dvou hráčů měl těžké.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Skvělý van den Boomenův centr mířil přímo na hlavu osamoceného Akpoma, který však míč jen lehce líznul a neusměrnil jej tak na branku. Jinak by to bylo velmi nebezpečné zakončení.

88
    Zaniolův centr hledal nabíhajícího Watkinse, jenže anglickému útočníkovi k balonu pár kroků chybělo.

88
    V průběhu 88. minuty rozehrává z vlastní poloviny další útočnou akci Ajax.

87
    Brian Brobbey si v souboji s McGinnem pomohl faulem, a i když s rozhodnutím nesouhlasí, nic s tím teď už nezmůže.
    86. Červená karta po 2. žluté

86
    No ale pozor, síly na hřišti se rychle vyrovnávají! Tristan Gooijer úplně zbytečně sestřelil na útočné polovině Zaniola a vidí také druhou žlutou kartu, která jej posílá předčasně do kabin.