Villarreal – Marseille 3:1 (kon.) | Rangers – Benfica 0:1 (kon.) | West Ham – Freiburg 5:0 (kon.)
Slavia – AC Milán 1:3 (kon.) | Liverpool – Sparta 6:1 (kon.) | Brighton – AS Řím 1:0 (kon.)
Atalanta BC – Sporting 2:1 (kon.) | Leverkusen – Karabach 3:2 (kon.)
SK Slavia Praha
1:3 (0:3)
AC Milán
Čtvrtek 14.03.2024, 18:45 • Fortuna Arena, Praha-Vršovice • Evropská liga • Osmifinále

V souběžně hraném osmifinále Evropské konferenční ligy hrála Plzeň po druhé půli se Servette Ženeva 0:0 a aktuálně se hraje prodloužení, jehož první půle se blíží ke konci. Od 21:00 vstoupí v Liverpoolu do osmifinále Evropské ligy pražská Sparta. (20:56:31)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:12.

Odsud z Edenu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou, hezký zbytek večera a mějte se fajn.

Utkání je za námi. Ve druhé půli Milán už žádnou branku nedal a hlídal si postupový výsledek. Největší příležitost měl ve druhé půli za AC Giroud, který ale bránu Staňka těsně minul. Slávisté se dočkali v 84. minutě alespoň čestné trefy, kterou po souhře střídajících hráčů obstaral Jurásek, který po nahrávce Zafeirise napřáhl zpoza vápna a přesnou střelou k zadní tyči překonal Sportiella. Jeho trefa byla téměř identická, jako jeho dvě trefy z utkání FORTUNA:LIGY proti Teplicím. Zbytek zápasu už se dohrál v poklidu a bez větší šance. Slavia tak končí v osmifinále Evropské ligy, AC Milán slaví postup mezi nejlepší osmičku a zítra se při losu dozví svého soupeře. I přes vypadnutí ale Slavia odehrála dva velmi dobré zápasy, ale vždy jim naději na dobrý výsledek vzala červená karta, i když ta dnešní je velmi sporná. Slavia sklízí potlesk od svých fanoušků a kotel vyvolal jméno trenéra Trpišovského, který také přišel pod kotel na děkovačku.

90+3

90+2
    Zápas už se v poklidu jen dohrává.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Oscar).

89
    Žlutá karta pro tým AC Milán (Rafael Leão).

87
    Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Michal Tomič).

86
    Na hřišti zůstal ležet Hernández, na což reagovali opět příznivci domácích vhazováním kelímků na hrací plochu.
    84. Matěj JURÁSEK - 1:3

84
    Slavia právě vstřelila branku! Je tu gól sešívaných! Tah se střídáním se trenéru Trpišovskému vyplatil. Zafeiris posunul míč na MATĚJE JURÁSKA, který se zpoza vápna opřel do míče a přesnou střelou k zadní tyči překonal Sportiella. Jurásek tak navázal na dva svoje góly z utkání proti Teplicím, které se hrálo o uplynulém víkendu právě tady. Tahle jeho trefa byla prakticky identická.

83
    Tomič zpoza vápna bránu minul. Míč šel pár čísel od Sportiellovy brány.

Slavia po vystřídání Provoda bude mít v dnešním utkání už třetího kapitána.

82
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází David Douděra, přichází Ivan Schranz,
    ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Matěj Jurásek.

81
    Sympatické gesto Tribuny Sever, která skanduje: „Slávisti, dejte jim bůra."

81
    Thiaw krásnou patičkou hledal Leaoa, ale přihrávku na něj nepustila domácí obrana.

79
    Slavia zahrávala volný přímý kop z dobré vzdálenosti, ale centr nakonec sebral do rukavic Sportiello.

Mateo

Branky: 84. Jurásek (Zafeiris) – 34. Pulišić (Leão), 36. Loftus-Cheek (Hernández), 45+6. Leão (Pulišić)

Karty:   22. Douděra (SLA), 87. Tomič (SLA), 89. Oscar (SLA) – 44. Tomori (ACM), 56. Gabbia (ACM), 89. Leão (ACM)   20. Holeš (SLA)

SK Slavia Praha: Staněk – Vlček (46. Tomič), Ogbu, Zima, Zmrzlý – Holeš (C), Oscar – Douděra (82. Schranz), Provod (82. Jurásek), Wallem (70. Zafeiris) – Chytil (58. Jurečka).
    Náhradníci: Mandous, Sirotník – Konečný, Pech, P. Ševčík, Tijani, Van Buren.

Trenér: Jindřich Trpišovský

AC Milán: Maignan (21. Sportiello) – Hernández, Tomori (46. Thiaw), Gabbia, Calabria (C) (46. Kalulu) – Musah, Y. Adli – Leão, Loftus-Cheek (76. Reijnders), Pulišić (62. Chukwueze) – Giroud.
    Náhradníci: Nava – Binnásir, Jović, Kjær, Okafor, Terracciano.

Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Nyberg (SWE) – Beigl (SWE), Söderström (SWE)

Diváci: 19 344
    07.03.2024
    AC Milán - Slavia 4:2

Branky: 34. Giroud (Leão), 44. Reijnders (Florenzi), 45+1. Loftus-Cheek (Florenzi), 85. Pulišić (Leão) – 36. Douděra, 66. Schranz

Karty:   2. Florenzi (ACM), 71. Calabria (ACM)   26. M. Diouf (SLA)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:9.