Velká Británie – Dánsko 3:4 (kon.) | Německo – Kazachstán 8:2 (kon.) | Česko – Rakousko cz 4:0 (kon.)
Polsko – USA 1:4 (kon.)
konec
Velká Británie
3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Dánsko
Pátek 17.05.2024, 16:20 • O2 arena, Praha • Mistrovství světa • 0 • Skupina A
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  59:26
  Teď už se bude vylučovat, na trestnou lavici míří zmiňovaný Nicholas Jensen (DEN). Provinil se totiž proti Liamu Kirkovi. Británie dostává 34 vteřin před koncem výhodu 6 proti 4!
   
  57:20
  Británie odvolává svého gólmana na střídačku a necelé tři minuty před koncem jde do šesti. Vhazování po levé straně dánské branky.
   
  54:34
  Síly na ledě se na sedm vteřin srovnají, Britové totiž hráli při přesilovce v šesti (trest odpyká Sean Norris).
   
  52:40
  Možnost k vyrovnání pro Velkou Británii. Alexander True (DEN) totiž míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
  52:01 Christian WEJSE - 3:4
   
  52:01
  Dánsko právě vstřelilo branku!
  Dánové osm minut před koncem základní hrací doby opět odskakují! V první třetině jim úplně stejná kombinace ještě nevyšla, tentokrát už ale před brankou čekající CHRISTIAN WEJSE střílenou nahrávku Blichfelda z levého kruhu do sítě tečoval. Asistence: Joachim Blichfeld a Phillip Bruggisser.
   
  51:01
  Nepříjemnost pro Velkou Británii, Evan Mosey si odsedí dvě minuty za podrážení. Fanoušci ostrovanů po verdiktu vyšilují a pískají.
   
  Dnešní utkání sleduje 16 277 diváků.
   
  43:45
  Vyloučení v týmu Velká Británie:
  Robert Dowd – 2 min., sekání.
  38:34 Nathanael HALBERT - 3:3
   
  38:34
  Velká Británie právě vstřelila branku!
  Pět vteřin po konci početní výhody Británie opět srovnává krok. Po souboji v rohu se puk odrazil příhodně k Robertu Lachowiczovi, který ho posunul do mezikruží. Tam si od modré čáry sjel obránce NATHANAEL HALBERT a poslal kotouč k pravé tyči Dichowovy klece. Asistence: Robert Lachowicz a Brett Perlini.
   
  36:29
  Britové mají k dispozici další přesilovou hru. Phillip Bruggisser (DEN) nebezpečně dohrál loktem u mantinelu Olivera Betteridge a míří tak na dvě minuty za katr.
   
  35:47
  Obrovská příležitost na opačné straně! Dánové ve vlastním oslabení se procpali do útočného pásma. Alexander True obkroužil britskou branku a zkusil ještě přihrát na Oscara Fiskera Mølgaarda, před kterým zívala prázdná klec.
   
  34:50
  Tohle byla slibná šance! Liam Kirk dostal přesnou přihrávku na vrcholek pravého kruhu, odkud z první vypálil. Proti jeho počínání se vyznamenal Frederik Dichow, který včas zachytil puk do své lapačky.
   
  34:17
  Vyloučení v týmu Dánsko:
  Oliver Lauridsen – 2 min., krosček.
   
  31:56
  Dánsko si za chvíli vyzkouší druhou početní výhodu. Za sekání je vyloučen Robert Lachowicz (GBR).
   
  29:39
  Curran krásnou zadovkou z levé strany našel před bránou osamoceného Bretta Perliniho, který trefuje pravou tyč!
   
  28:28
  Velká šance Britů na vyrovnání! Dowdovu střelu z pravého kruhu dorážel Ben O'Connor, bránu však přestřelil. Pak z dobré pozice zakončoval Cade Neilson, trefil ale blokujícího Dána.
  21:42 Mikkel AAGAARD - 2:3
   
  21:42
  Dánsko právě vstřelilo branku!
  Dánsko se na začátku druhé třetiny znovu ujímá vedení! Mølgaard zachytil nepřesnou rozehrávku britského obránce Moseyho a předal puk MIKKELU AAGAARDOVI. Ten si ještě narazil s Nickem Olesenem a bekhendem umístil puk do sítě. Trefuje se podruhé v zápase. Asistence: Nick Olesen a Oscar Fisker Mølgaard.
   
  20:36
  Joachim Blichfeld se s pukem prokličkoval až před britskou branku, těsně před ní ještě nahrával do strany Truemu, který ale úplně odkrytou klec netrefil. Hned nato zvoní po další střele tyč!
   
  19:37
  Vyloučení v týmu Velká Británie:
  Ben O'Connor – 2 min., sekání.

  Vyloučení v týmu Dánsko:
  Nicholas Jensen – 2 min., sekání.
   
  19:37
  Kirkovu střelu vyrazil Dichow lapačkou k dojíždějícímu Brettovi Perlinimu, který okamžitě vracel puk na dánského brankáře. Kotouč nakonec vyplaval vedle něj, naštěstí pro Dánsko ho jako první našel Nick Olesen.
  10:34 Cade NEILSON - 2:2
   
  10:34
  Velká Británie právě vstřelila branku! To je odpověď, Britové se rozhodně nevzdávají a srovnávají na 2:2. Mosey vyslal od modré čáry dělovku, kterou těsně před Dichowem tečoval bruslí do pravé části klece CADE NEILSON. Asistence: Evan Mosey a Ben Lake.
  08:25 Phillip BRUGGISSER - 1:2
   
  08:25
  Dánsko právě vstřelilo branku! Seveřani využívají přesilovou hru a otáčí skóre utkání. Wejse vystihl odražený puk, nasměroval ho na pravou stranu k Olsenovi, který ho následně poslal přesně na hokejku PHILLIPA BRUGGISSERA. Dánský obránce z vrcholku pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nick Olesen a Christian Wejse.
   
  06:48
  Dánové si zahrají přesilovou hru, Sean Norris (GBR) fauloval kolenem a následně rozdával pěsti, za což inkasoval 2 + 2 minuty. Za hrubost také usedl na dvě minuty Felix Scheel (DEN).
   
  06:48
  U středového kruhu se po zákroku na Nicholase Jensena strhla potyčka. Bude se vylučovat. Sudí navíc míří k videu, kde budou prohlížet záznam hry.
  06:26 Mikkel AAGAARD - 1:1
   
  06:26
  Dánsko právě vstřelilo branku!
  Dánové přesně po 63 vteřinách odpovídají. Oscar Mølgaard v rychlosti převzal puk po pravém křídle, otočil se na bekhendovou stranu a nahodil puk před branku, kde se od Whistleho odrazil k dorážejícímu MIKKELU AAGAARDOVI. Ten už měl před sebou prázdnou klec. Asistence: Oscar Fisker Mølgaard a Nick Olesen.
  05:23 Liam KIRK - 1:0
   
  05:23
  Velká Británie právě vstřelila branku!
  Britové byli v úvodních minutách mírně aktivnější a potvrzují to prvním gólem! Po krásné individuální akci se o něj postaral LIAM KIRK, který nabral rychlost na levém křídle, zajel za bránu a obtočil se kolem pravé tyče dánské branky. Dichow nestihl zareagovat. Asistence: Johnny Curran a Sam Ruopp.
  Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

  Šimon Rogner

  Adéla Kvapilová

  Branky a nahrávky: 6. Kirk (Curran, Ruopp), 11. Neilson (Mosey, Lake), 39. Halbert (Lachowicz, Perlini) – 7. Aagaard (Mølgaard, Olesen), 9. Bruggisser (Olesen, Wejse), 22. Aagaard (Olesen, Mølgaard), 53. Wejse (Blichfeld, Bruggisser)


  Velká Británie: Whistle (Bowns) – O'Connor, Phillips, Batch, Mosey, Tetlow, Halbert, Ruopp, Richardson (A) – Kirk (A), Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd (C) – Norris, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.
  Trenér: Peter Russell

  Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen, Bruggisser, O. Lauridsen (A), Larsen, A. Koch – True, Russell, Blichfeld – Aagaard (A), Mølgaard, Olesen – From, Wejse (C), Scheel – Andersen, Poulsen, Schultz – Andersen.
  Trenér: Mikael Gath

  Rozhodčí: Björk (SWE), MacFarlane (USA) – Briganti (USA), Wyonzek (CAN)

  Diváci: 16 277