Norsko – Rakousko 1:4 (kon.) | USA – Kazachstán 10:1 (kon.) | Švýcarsko – Kanada 2:3 (kon.)
Slovensko – Lotyšsko 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Slovensko
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Lotyšsko
Neděle 19.05.2024, 20:20 • Ostrava Arena • Mistrovství světa • Skupina B

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu berou Lotyši dva body! Ve třetí třetině rozjeli Slováci honbu za srovnáním skóre a uspěli už na začátku 43. minuty, kdy před Gudlevskisem předvedl bekhendovou kličku Martin Pospíšil a rozvlnil síť. Slovensko se pak pokoušelo dokonat obrat, jenže gólman Lotyšů byl dnes obrovskou hvězdou, držel tým nad vodou a ten mohl sám rozhodnout. Jenže i Hlavaj na opačné straně se nenechal zahanbit a vytáhl několik těžkých zákroků. Blížil se konec základní hrací doby a vše směřovalo jasné k prodloužení. To odmítal Peter Cehlárik a v 59. minutě poslal Slovensko do vedení a fanoušky do euforie. To ale za 24 sekund zchladil Oskars Cibulskis rychlým srovnáním kroku a šlo se skutečně do nastavení. V něm měli Lotyši hned dvě přesilovky, ostřelovali Hlavaje, jenže neuspěli a tak na řadu přišla poslední kapitola zápasu – samostatné nájezdy. V nich otevřel skóre Slafkovský, aby hned srovnal Ločmelis. V pěti sériích se nerozhodlo, jelo se jich celkem sedm a v té rozhodl s velkou porcí štěstí opět Dans Ločmelis, když propasíroval bekhendový blafák za brankovou čáru a když vzápětí neuspěl Slafkovský, vyhrálo Lotyšsko 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledek má na skupinu velký vliv, neboť Lotyši udrželi šanci na postup do čtvrtfinále. V tom ale potřebují za tři body porazit USA a doufat, že stejným způsobem porazí Švédsko Slovensko. Oba zápasy se budou hrát v úterý, Lotyšsko nastoupí od 16:20, Slovensko až od 20:20.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:48:44)

Utkání sledovalo 9 109 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Martin Pospíšil (Slovensko) a Oskars Cibulskis (Lotyšsko).

Statistiky

Střely na branku: 43:42
    Zásahy brankářů: 40:41
    Vyhraná vhazování: 28:29
    Trestné minuty: 10:10

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lotyšsko.
    Dramatické samostatné nájezdy rozhoduje v sedmé sérii DANS LOČMELIS, když s kopou štěstí procpal svůj bekhendový blafák za Hlavaje a zařídil tak svému celku prémiový bod a šanci na postup do čtvrtfinále.
    Juraj SLAFKOVSKÝ

7. série
    1:2
    Slafkovského vybruslil gólman, je rozhodnuto.