AC Sparta Praha
2:1 (1:1)
FK Pardubice
Pátek 19.07.2024, 19:00 • epet Arena, Praha-Bubeneč • Chance Liga • 1. kolo

Obhájce titulu vstoupil do sezóny vydřenou výhrou nad Pardubicemi, které se z posledních dvou výjezdů na Letnou vracely vždy s pětigólovým přídělem, dnes ale neodevzdaly kůži lacino.
    V první půli Sparta výraznou územní převahu nepřetavila v moc šancí a od 25. minuty překvapivě prohrávala, když Zlatohlávek sklepl míč na přesnou střelu k zadní tyči posile ze Slovácka Kalabiškovi.
    Vyrovnávací gól ze 37. minuty ještě odvolal VAR, ale v nastavení se konečně podařilo setřást nervozitu Rynešovi, který napnul síť z voleje po pěkné souhře Pavelky s Daňkem.
    Druhou půli zahájili domácí silným náporem a v 59. minutě tečoval Pavelkovu střelu do protipohybu Budinského Olatunji. Od té chvíle museli hosté otevřít hru, při svém debutu mohl hned dva góly z nájezdů vsítit Krasniqi, jenže zakončil je do brankáře a těsně vedle. Proti sympaticky hrajícím Pardubicím se tak favorit o výsledek obával až do závěrečného hvizdu. (21:00:47)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:9.

90+4

90+4
    Qazim Laçi střílí zpoza šestnáctky slabě do Budinského náruče.

90+4
    Po rozehrávce nakrátko se sparťané vymanili z napadání, jenže Krasniqi přihrál do vápna nepřesně.

90+3
    Kuchtův aut si přebral Laçi a odrazem o Jindru zařídil domácím roh.

90+1
    Stejně jako to dělával v závěrech zápasů v Boleslavi, se vysouvá na hrot vysoký stoper Šimek. Dlouhý míč se mu podařilo posunout hlavou, jenže Hufovi scházel krok a jen se kope od brány.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Yahaya při napadání fauloval Zeleného a brankář Vindahl nespěchá s rozehrávkou.

88
    Hosté sympaticky usilují o vyrovnání, Tischler podél koncové čáry prostrčil míč Hufovi, ten ho však při zpracování neudržel na hřišti.

86
    Sparťané odvracejí Vackovu přízemní přihrávku z otočky a po další zblokované střele zakládá Qazim Laçi rychlý brejk. Po Kuchtově sklepnutí uhání znovu sám na brankáře Ermal Krasniqi, zasekává kolem vracejícího se Śimka a tentokrát obstřelil i Budinského, jenže míč doklouzal těsně vedle levé tyče.

85
    Východočeši překvapivě tlačí a rozhodně nejsou smířeni s porážkou.

84
    Jindra nevyfasoval při ligovém debutu zrovna snadného hráče, Kuchtův náběh však stíhal a nepustil reprezentačního útočníka do zakončení.

83
    Míč se poodrážel v pokutovém území, opakovaný ostrý centr Michala Surzyna odvrací akrobaticky Lukáš Sadílek.

82
    Suchomel za sebou tušil protihráče a raději hlavou posouvá centrovaný míč na čtvrtý pardubický roh.

81
    Poslední střídání zápasu obstaraly Pardubice:
    ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Emil Tischler,
    ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, na trávník míří další prvoligový debutant Marzuq Yahaya, nigerijská posila z Opavy.

79
    Kuchta vyslal právě přes Jindru povedenou křížnou střelu těsně mimo, akci však zřejmě předcházel ofsajd.

77
    Dnešní utkání sleduje 16 744 diváků.

77
    Střídají také Pardubice:
    ze hřiště odchází Tomáš Polyák, k prvoligovému debutu nastupuje dorostenec Václav Jindra.

Karel Jedlička

Branky: 45+3. Ryneš (Daněk), 59. Olatunji (Pavelka) – 25. Kalabiška (Zlatohlávek)

Karty:   27. Wiesner (SPA), 52. Olatunji (SPA) – 16. Zlatohlávek (PCE), 45. Patrák (PCE)

AC Sparta Praha: Vindahl – Vitík (61. Ross), Panák (C), Zelený – Wiesner (76. Suchomel), Sadílek, Pavelka (61. Laçi), Ryneš – Daněk, Olatunji (61. Kuchta), Birmančević (61. Krasniqi).
    Náhradníci: Vorel – García, Kukučka, Solbakken, Pešek, Tuci.

Trenér: Friis

FK Pardubice: Budinský – Surzyn, D. Šimek, Polyák (77. Jindra), Kalabiška (81. Tischler) – Vacek (C), Solil – Mareš, Patrák (60. Míšek), Zifčák (60. Huf) – Zlatohlávek (81. Yahaya).
    Náhradníci: Stejskal – Darmovzal, Brdička, Leipold.

Trenér: Saňák

Rozhodčí: Všetečka – Váňa, Hurych