Francie – Česko 0:3 (kon.) | Norsko – Slovensko 6:3 (kon.) | Rakousko – Dánsko 4:5 (po pr.)
konec
Norsko
6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
Slovensko
Neděle 06.04.2014, 16:30 • ZS Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Mistrovství světa zde v Přerově pro dnešní den ještě nekončí, od 20 hodin změří své síly Rakousko a Dánsko! Sledujte Onlajny.com! (19:59:48)
   
  Dnešní utkání sledovalo 216 diváků.
   
  Pro Slovensko tak nezačíná tento šampionát ideálně, v souboji dvou favoritů prohrává s Norskem jasně 3:6 a pro Norsko je to naopak hodně povedený začátek turnaje!
   
  Hráčky utkání:

  SLOVENSKO – Miriam MIKESKOVÁ

  NORSKO – Andrea DALENOVÁ.
   
  Dnešní utkání ovládly hokejistky Norska, které přehrály své soupeřky ze Slovenska jasně 6:3. Poměr střel ve třetí třetině: 12:12.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:45
  Utkání se dohrává ve třetině Slovenska.
   
  59:00
  Poslední minuta tohoto utkání.
   
  58:29
  Norsko právě vstřelilo branku!
  Rychlé brejky, to je dnes silná zbraň Norek! Fischerová ujíždí po pravé straně a přihrává na levou, kde si najíždí ANDREA DALENOVÁ, jíž střela "sedla" parádně, puk končí v brance. Asistence: Mathea Fischerová.
   
  57:51
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Po chybě Norek ve středím pásmu se do úniku dostala VIKTORIA IHNAŤOVÁ, která nakonec blafákem do bekhendu překonává Nielsenovou, té puk propadl mezi betony a došoural se za brankovou čáru. Bez asistence.
   
  57:01
  Julie Oisethová se dostává ke střele z pravé strany, Budajové se puk odrazil od výstroje, ale nakonec to slovenská brankářka zvládla a ukryla puk ve své lapačce.
   
  55:57
  Norsko hraje v plném počtu.
   
  55:38
  Ještě to Slovenky zkouší v útočném pásmu, jejich přesilová hra pomalu končí.
   
  54:55
  Ihnaťová již nemá dostatek sil na střelu od modré, tak do puku jen tak "plácla", žádná těžká práce pro Nielsenovou.
   
  54:27
  Sletbaková ve středním pásmu zachycuje přihrávku soupeřek.
   
  53:57
  Rikke Fuglseth Tautraová vyloučená za krošček, Slovensko si zahraje přesilovou hru.
   
  53:22
  Norsko právě vstřelilo branku!
  HENRIETTE SLETBAKOVÁ má před Budajovou hodně času na zakončení, první střelu ještě gólmanka Slovenska vyrazila, na dorážku již však "nedosáhla". Asistence: Martine Henriksenová a Madelen Haug-Hansenová.
   
  53:03
  Maria Herichová zkouší pozornost Nielsenové z pravé strany, ta střelu chytá a přerušuje hru.

  Martin Dvořák

  Branky a nahrávky: 6. Haug-Hansenová (Morsetová), 15. Farstadová (Holosová), 21. Dalenová (Holosová, Farstadová), 25. Farstadová (Fischerová, Guntherová), 54. Sletbaková (Henriksenová, Haug-Hansenová), 59. Dalenová (Fischerová) – 30. Mikesková (Veličková), 50. Sroková (Gápová, Kežmarská), 58. Ihnaťová


  Norsko: Nielsenová (Due-Sorensenová) – Holosová, Tautraová, Guntherová, Morsetová, Aakreová, Oisethová, Carlsssonová, Lovdalová – Farstadová, Dalenová, Fischerová – Sletbaková, Henriksenová, Haug-Hansenová – Fjellvangová, Waisová, Bakkeneová – Scottová
  Slovensko: Budajová (Kiapešová) – Balášová, Lúčová, Turcsányiová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Klimášová – Sroková, Gápová, Kežmarská – Muchová, Veličková, Mikesková – Herichová, Jurčová, Pravlíková – Miháliková, Krajňáková, Mišková

  Rozhodčí: Ariano-Lortieová (CAN) – Inoueová (JAP), Visalaová (FIN)

  Diváci: 216