Francie – Rakousko 7:2 (kon.) | Dánsko – Slovensko 5:3 (kon.) | Česko – Norsko 2:0 (kon.)
konec
Dánsko
5:3 (4:0, 1:3, 0:0)
Slovensko
Středa 09.04.2014, 16:30 • Meo aréna Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Třetí třetina nám gól nepřinesla, a tak toto divoké střetnutí skončilo výhrou Dánska 5:3. Dánky vedly již o pět gólů, ale Slovenky snížily a sahaly po vyrovnání. To se jim však nepovedlo. V tomto zápase pak padlo nejvíce trestných minut na utkání.

  Nejlepší hráčky utkání:
  Slovensko: Maria Herichová (0+0)
  Dánsko: Josefine Jakobsenová (0+2)

  Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):
  Dánsko 11 (32) – Slovensko 5 (23)

  Dámy a pánové, já vám přeji hezký zbytek dnešního dne a pokud se nechystáte do přerovské Meo arény osobně, tak vydržte u kanálu onlajny.com, protože v příštím střetnutí proti sobě nastoupí Češky a Dánky. (18:39:29)
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:45
  Ještě je tu icing Slovenska, který vrací hru před Janu Budajovou. Šlus, finito – Dánsko vítězí a bude bojovat o bronz, Slovensko si zkomplikovalo záchranu.
   
  59:13
  Dánky nepouští Slovenky do pásma a asi už je rozhodnuto. Dánské hráčky se nikam neženou, naopak jejich fanoušci je popohání stále kupředu.
   
  58:33
  Josefine Hansenová ujela společně s Michelle Weissovou do akce dvou proti jedné, ale druhá jmenovaná dostala puk na paty a ani pořádně nezakončila.
   
  57:56
  Martina Veličková vypálila na pravém kruhu a její střelu srazila Josephine Asperupová do rohu.
   
  57:37
  Po levém křídle ujela Michelle Weissová, jež nakonec na spodku kruhu zakončila, ale na připravený beton Jany Budajové si nepřišla.
   
  57:06
  Od modré čáry šikovala kotouč na kasu Nicoline Jensenová, její pokus šel hodně vedle, ale do míst, kde stála Josephine Asperupová, která do puku klepla a Jana Budajová musela rychle na led.
   
  56:12
  Slovenky jsou v plném počtu. Před malou chvílí ale ujela po levém křídle Petra Jurčová, které sebrala hattrick Lisa Jensenová, jež zasáhl svým pravým ramenem.
   
  55:51
  Hru přerušuje valná hromada na zadním mantinelu, po níž zůstala ležet na ledě Viktoria Ihnaťová, jež odjíždí v bolestech na střídačku.
   
  55:28
  Slovenky sice dokázaly na chvilku přerušit dánský tlak, nyní jsou opět pod náporem a musí se bránit. S pukem často kouzlí Malene Frandsenová.
   
  54:24
  Parádní trik si na modré čáře dovolila Josefine Jakobsenová, jež bravurní stahovačkou obehrála soupeřku a vypálila. Do její rány vložila hůl Charlotte Densingová, ale Jana Budajová vymrštila svůj beton a puk vyrazila.
   
  54:09
  Teď ale možná přinese. Lenka Sroková (SVK) inkasuje dvě minuty za hru tělem.
   
  54:02
  Hraje se především ve středním pásmu a k vidění je silový hokej, jež moc šancí na jedné ani druhé straně nepřináší.
   
  53:18
  Je zde zakázané uvolnění Slovenek, jimž se nepovedl pokus o rychlý brejk. Čas se hráčkám ze středu Evropy pomalu krátí.
   
  52:38
  Lisa Jensenová musela vytáhnout bravurní zákrok! Nejprve zastavila ramenem průnik Denisy Lalíkové a chvilku nato společně se svými spoluhráčkami vytvořila hradbu na brankovišti a ani tři dorážející hráčky nedokázaly dostat touš za její záda!
   
  51:42
  Dánsko tlačí! Nejprve se neprosadila se svou střelou Josefine Jakobsenová, jež trefila jen rameno Budajové a následný závar skončil jen na betonech brankářky Slovenska.
   
  50:53
  Slovenský celek se dostal v oslabení do útoku a Miriam Mikesková pálila z pravého kruhu, ale její ránu zastavila bránící Malene Frandsenová.
   
  50:34
  A při návratu Dánek zpět do pásma zaduněla ostrým zvukem píšťalka čárové rozhodčí – ofsajd.

  Richard Wagner

  Branky a nahrávky: 4. Perssonová, 8. Asperupová (Jakobsenová), 11. Frandsenová (Gregersenová), 20. Weisová (Henriksenová, Jakobsenová), 27. Weisová (Henriksenová) – 28. Veličková (Mikesková), 29. Jurčová (Sroková), 33. Jurčová (Veličková)


  Dánsko: L. Jensenová (Joaová) – Frandsenová, Gregsenová, Densingová, Jakobsenová, Jacquetová, S. Jensenová, Langsagerová – Perssonová, Söndergaardová, Asperupová "A" – Henriksenová "C", Weisová, Hansenová – M. B. Nielsenová, N. Jensenová, Olaussonová "A" – Gludová, Russelová, Katarina L. Nielsenová.
  Trenér: Denis Larsen.

  Slovensko: Kiapešová (11. Budajová) – Balášová, Kežmarská "A", Klimášová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Turcsanyiová – Krajňáková, Sroková, Gápová "A" – Mihalíková, Lúčová, Mikesková – Herichová, Jurčová, Veličková "C" – Muchová, Mišková, Pravlíková.

  Trenér: Milan Skokan.

  Rozhodčí: Gabrielle Ariano-Lortieová (CAN) – Cheiko Inoueová (JPN), Gabriela Malá (CZE)

  Diváci: 231