Finsko – Rusko 3:4 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:3 (kon.)
konec
Finsko
3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Rusko
sk Sobota 15.08.2015, 15:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Hlinka Gretzky Cup • O 3.–4. místo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Na ľadovej ploche prebieha dekorovanie bronzového tímu. Pohár za tretie miesto odovzdáva Róbert Pukalovič, generálny sekretár SZĽH, priamo do rúk ruského kapitána Nikitu Makejeva. (17:08:30)
   
  Najlepší hráči zápasu:
  Fínsko: Sami Moilanen
  Rusko:German Rubtcov
   
  Zápas sa skončil, bronz na tohtoročnom Ivan Hlinka Memorial Cupe získava ruský tím!
   
  Koniec zápasu.
   
  59:47
  Rusi dostali puk von z pásma a nahodili ho na prázdnu bránku, ale trafili iba jej konštrukciu.
   
  59:33
  Fíni hrajú stále v šestici a pokúšajú sa páliť z každej pozície, ale ruský brankár puk aj teraz schoval vo svojej moci a hru radšej prerušil.
   
  59:16
  Rusi sa potrebujú upokojiť a ich tréner si vyžiadal oddychový čas. Po ňom bude nasledovať vhadzovanie pred bránkou Suchačeva.
   
  59:16
  Fíni to najskôr skúsili nahodením od modrej čiary, ale to RUsi dokázali poslať von z pásma. Následne sa hokejisti SUomi do pásma vrátili, ale takisto bez úspechu.
   
  58:40
  Vhadzovať sa bude pred ruskou bránkou a fínsky gólman Isokangas je na striedačke!
   
  58:20
  Fíni nahodili puk do útoku: Räsänen sa tam pokúsil predrať pred bránku, ale cez dvojicu obrancov sa mu to nepodarilo.
   
  58:06
  Fínsko pokračuje vo veľkej bojovnosti, ale dopustilo sa zakázaného uvoľnenia, takže gólman je stále medzi tromi žrďami.
   
  57:53
  Fínsky tréner si vyžiadal oddychový čas!
   
  57:33
  Hokejisti Suomi to skúšajú z každej možnej pozície. Od modrej čiary teraz pálil kapitán Välimäki, no jeho pokus skončil iba v lapačke ruského brankára.
   
  57:01
  Medzičasom sa nám začali posledné tri minúty riadnej hracej doby tohto zápasu. Puk majú na hokejke Fíni a držia sa s ním v útočnom pásme.
   
  56:30
  Rusko sa takisto dostalo do útoku a vôbec to tam nemyslelo zle. Od modrej čiary pálil Aleksejev a brankár Isokangas jeho pokus vyrazil, ale následne fínska defenzíva všetko upratala.
   
  55:49
  Fíni stále ostávajú v útočnej tretine a pokúšajú sa tam niečo vymyslieť. Vidíme veľmi bojovný výkon na oboch stranách.
   
  55:31
  Fíni sa presunuli pred brankára súpera a takmer sa im podarilo vyrovnať! Z bezprostrednej vzdialenosti sa tam puk do siete pokúšal dostať Tolvanen, ale poslal ho iba do hrude gólmana.

  Veronika Pancuráková

  Branky a nahrávky: 12. Jääskä (Moilanen), 17. Välimäki (Koukkanen), 24. Koppanen (Jokiharju) – 3. Ševčenko (Verijajev, Alexejev), 41. Popugajev (Kajumov, Rubtcov), 51. Popugajev (Rubtcov), 53. Kajumov (Popugajev)


  Finsko: Isokangas (Halonen) – Jokiharju, Välimäki (C), Salo (A), Niemeläinen, Reunanen, Kotkansalo, Pylkkänen, Toivola – Oksanen, Mäkinen (A), Kuokkanen – Tuulola, Somppi, Vesalainen – Koivula, Räsänen, Tolvanen – Moilanen, Koppanen, Jääskä
  Rusko: Kaljajev (Suchačev) – Alexejev, Jakovenko, Ryženkov, Makejev (C), Afanasev, Gromov, Achmetgalijev, Švyrjev – Bajn, Rubtcov, Verba – Popugajev, Ivanov, Kajumov – Verijajev, Ševčenko, Ivanjuženkov – Avramjenko, Meščerjakov, Geraski

  Rozhodčí: Baluška, D. Konc – Šefčík, Výleta
  www.ibrshop.com