Švédsko – Rusko 3:1 (kon.) | USA – Finsko 4:3 (po pr.) | Slovensko – Kanada 2:3 (po pr.)
Česko – Švýcarsko 6:1 (kon.)
konec
Švédsko
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Rusko
sk Pondělí 08.08.2016, 14:00 • Aréna Ondreja Nepelu • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Duel sa skončil dvojgólovým víťazstvom Švédska, ktoré sa tak s tromi bodmi dostáva na čelo bratislavskej skupiny.

  Najlepší hráči zápasu:
  Rusko: Mark Rubinčik
  Švédsko:Ek Olie Eriksson (15:58:03)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:43
  Rusko sa drží v útočnom pásme a Rajko 17 sekúnd pred koncom korčuľuje na striedačku. Podľa všetkého je to už úplne zbytočné.
   
  59:09
  Švédi boli z pásma vytlačení a pri pokuse o návrat ich zastavilo ofsajdové postavenie.
   
  59:00
  Do konca riadnej hracej doby ostáva presne jedna minúta a nasledovať bude vhadzovanei pred ruským gólmanom Rajkom.
   
  58:24
  Švédi súpera do útoku nepustili, práve naopak. Brännström to skúsil ranou z medzikružia a do puku sa oprel tak tvrdo, že spadol na ľad. Gól z toho ale nebol.
   
  57:50
  Rusko si následne za vlastnou bránkou prevzalo puk a pokúsi sa zaútočiť. Pre hokejistov v bielych dresoch už ostáva iba málo času.
   
  57:32
  Ruskí hráči si musia dávať pozor aj v defenzíve, kde to teraz nekompromisne urobil Demin, ktorý súpera narazil na mantinel.
  56:08 Zetterlund nedokázal prekonať Rajka.
   
  56:08
  Švédi mohli definitívne spečatiť svoje víťazstvo! Na hokejke to mal Zetterlund, ale gólman Rajko proti nemu skvele zasiahol a nedovolil mu skórovať.
   
  55:41
  Hra sa prelieva z jednej strany klziska na druhú, ale nevidíme žiadne výraznejšie zakončenia. Na ťahu sú teraz Rusi, ktorí zvyšujú svoje tempo a nasadenie.
   
  55:00
  Začína sa posledná päťminútovka riadnej hracej doby a pravdepodobne aj celého stretnutia.
   
  54:10
  Na ľadovej ploche sa stále nič nemení. Rusi sa síce dokázali udržať v pásme, ale Švédi ich do streleckej pozície vôbec nepúšťajú.
   
  53:28
  Rusi sa stále nevzdávajú. Samorukov sa tentkrát predral pred bránku svojho súpera a skúšal to zakončením bekhendom, ale bol otočený chrbtom a vôbec nebol presný.
  52:33 Kalabuškin neuspel proti gólmanovi Švédska.
   
  52:33
  Mohlo byť opäť znížené! Švédi výrazne zaváhali v defenzíve, pustili pred seba Kalabuškina, ktorý ale zoči-voči gólmanovi nič nevymyslel a nepresadil sa.
   
  51:47
  Švédi prešli do tretiny, ale tam sme videli iba veľmi nepodarenú strelu Sylvergårda, ktorý trafil len korčuľu hráča stojaceho pred ním.
   
  51:03
  Rusko chcelo preniknúť na opačnú polovicu klziska, avšak prechod cez modrú čiaru znamenal pre hráčov v bielych dresoch iba ofsajd.
   
  50:52
  Švédi museli útočné pásmo opustiť, no následne sa tam vrátili, ale bolo im to zbytočné, pretože Johansson puk za bránkou súpera nevybojoval.

  Veronika Pancuráková

  Branky a nahrávky: 14. Zetterlund (Miketinac), 33. Sylvergård, 48. Hugg (Elvenes) – 45. Anochovskij (Rubinčik, Muranov)


  Švédsko: Eriksson (Söderblom) – Liliegren, Björkman, Walfridsson, Brännström (A), Dahlin, Hedberg, Wennlund, Bemström – Elvenes, Lundeström, Hugg (C) – Zetterlund, Miketinac, Wernblom – Johansson, Tjernström, Sylvergård – Ringsby, Bemström, Aterius
  Rusko: Rajko (Melnikov) – Samorukov, Ljachov, Galeňuk, Rubinčik (A), Alexejev (A), Kalabuškin, Demin, Baranov – Svečnikov, Lipanov, Čechovič – Kostin (C), Bicadze, Alexejev – Toropčenko, Anochovskij, Muranov – Šaškov, Marušev, Lobanov

  Rozhodčí: Goga, Kubuš – Výleta, Tvrdoň