Česko – Švýcarsko 4:2 (kon.)
konec
Česko
4:2 (3:1, 1:1)
Švýcarsko
Pondělí 23.07.2018, 16:00 • Stadio Hodegart, Asiago (Itálie) • Mistrovství světa v inline hokeji • Skupina B
Partner:
   
  Je to tak! Švýcarsku se podařilo tříbrankové manko sice o kousíček umazat, v závěru mu ale hra bez brankáře nepomohla, a Češi si tak připisují druhé vítězství. (17:18:33)
   
  Konec zápasu.
   
  39:43
  Švýcarům už mnoho času nezbývá. Jan Mosimann vystřelil z levého kruhu jen do betonu Josefa Karlíka a zdá se, že český tým svůj náskok již uhájí.
   
  39:02
  Petr Kafka mohl přidat pojistku na české vítězství, z poloviny hřiště ale prázdnou bránu netrefil, protože jej Švýcarský obránce dokázal na poslední chvíli rozptýlit.
   
  38:31
  Hosté trpělivě kombinují a kotouč se dostal na levou stranu k Joelovi Küttelovi, jeho prudkou ránu ovšem Josef Karlík vytěsnil vyrážečkou.
   
  37:26
  Quentin Zürcher opouští brankoviště a Švýcarsko bude hrát v pěti proti čtyřem. Podaří se jim ještě snížit?
   
  37:16
  Švýcaři si vybrali druhý oddechový čas, aby vymysleli taktiku, jak s Čechy srovnat krok.
  37:16 STURNY - 4:2
   
  37:16
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Hosté se ještě nevzdávají a snižují na rozdíl dvou branek! Puk se zpoza brány odrazil k levé tyči Karlíkovy klece, kde JULES STURNY jenom bekhendem plácl do kotouče, a ten skončil v síti. Bez asistence.
   
  36:15
  Ken Häfliger dostal pas na spodek pravého kruhu, odkud vyslal nebezpečnou ránu. Josef Karlík ovšem znovu ukázal svůj postřeh a puk lapil do rukavice!
   
  35:32
  Petr Kafka si narazil kotouč o mantinel a pak předal puk Patrik Šebkovi. Ten už byl na pravém kruhu, ale nakonec se otočil zpátky a uklidnil hru.
   
  34:33
  Střela Lukase Dietricha z pravé strany byla tečována českým obráncem, Josef Karlík ovšem dokázal zareagovat a pravým ramenem vyrazil puk nad bránu.
  32:54 RUBEŠ - 4:1
   
  32:54
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češi přesilovou hru využívají a vedou o tři branky! Jakub Bernad pohledem oklamal soupeřovu obranu, aby našel u pravé tyče TOMÁŠE RUBEŠE, jenž dokázal přehodit brankářovy betony! Asistence: Jakub Bernad.
   
  32:23
  Češi se okamžitě zmocnili kotouče a rozjeli přesilovkovou kombinaci. Na jejím konci stál Robin Malý, jehož tvrdou ránu z vrcholku levého kruhu zastavil Quentin Zürcher pravým betonem.
   
  31:59
  Švýcaři čas ve třech proti třem strávili za vlastní bránou a teď se budou bránit v oslabení, jelikož Robin Malý opustil trestnou lavici.
   
  31:20
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Di Santo – 2 min, nedovolené bránění brankáři).

  Milan Sochor

  Branky a nahrávky: 5. Kafka (Šebek), 11. Zbořil (Bernad), 20. Šebek (Loskot), 33. Rubeš (Bernad) – 9. Tschannen (Santo), 38. Sturny


  Česko: Karlík (Sedlář) – Šebek, Strýček, Zbořil, Malý, Kuťák, Cik, Chamrád – Kafka, Loskot, Rubeš, Bernad, Fiala, Šinágl, Vyoral
  Švýcarsko: Q. Zürcher (S. Zürcher) – Häfliger, Maier, Hungerbühler, Mosimann, Küttel, Di Biase, Dietrich – Zehnder, Reinmann, Neukom, Sturny, Tschannen, Hunziker, Di Santo