Třinec – Žižkov 4:2 (kon.) | Dukla Praha – Ústí n. L. 3:2 (kon.) | Chrudim – Vlašim 1:1 (kon.)
Líšeň – Prostějov 3:0 (kon.) | Varnsdorf – Pardubice 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Vyšehrad 1:0 (kon.)
konec
FC Hradec Králové
1:0 (1:0)
FC Slavoj Vyšehrad
Sobota 21.09.2019, 17:00 • Všesportovní stadion, Hradec Králové • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 9. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Ode mne je to pro dnešek již vše, děkuji vám za pozornost, přeji příjemné strávení zbytku víkendu. Někdy příště se budu znovu těšit, na počtenou. (19:07:18)
   
  Nejlepší hráč

  Nejlepším hráčem dnešního utkání byl dle mého názoru zaslouženě vyhlášen Jakub Šípek.
   
  Duel 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Hradcem a Vyšehradem právě skončil. Východočeši vítězí nejtěsnějším možný rozdílem – 1:0. To nejpodstatnější se stalo v minutě třiačtyřicáté, kdy se Jakub Šípek parádně prosadil tvrdou ranou z voleje. Votroci byli v druhé půli o něco lepším celkem, především prokázali své zkušenosti, když v závěru nepřipustili krom Jablonského akrobatického zakončení žádnou větší příležitost svého protivníka a zaslouženě si tak připisují tři body do tabulky. Znovu jim tak patří třetí příčka ligy. Vedoucí čtveřice si vytvořila na ostatní celky soutěže již pětibodový náskok. Vyšehrad díky zaváhání Sokolova i Varnsdorfu stále přežívá nad hladinou sestupu.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+3
  Poslední vysoký centr na polovinu Hradce odvrátil dobře se vracející Zbrožek, který posílá míč do zázemí.
   
  90+2
  Ottmar se k rozehrávce z vlastní poloviny hřiště moc nemá, nakonec vykopl. Votroci dostali míč do vápna, ale ten nakonec končí v zámezí a Otáhal s rozehrávkou naopak velmi spěchá.
   
  90+1
  Sudí nastavuje v druhé půli tři minuty. Východočeši se je pokusí odehrát co nejdál od svatyně Ottmara, Slavoj chce ještě zabojovat o bod.
   
  90
  Dvě obrovské šance teď Hradec promarnil! Nejprve se Firbacher dostal po centru Vlkanovy z pravé strany do tutové šance, ale z malého vápna trefil tyč. Následně dostal z podobné situace příležitost i sám Vlkanova, jenže svou ranou trefil jen rychle vyběhnuvšího Otáhala!
   
  90
  Běží poslední minuta řádné hrací doby a o míč se bojuje na pravé straně,kde ho získává Vlkanova.
   
  89
  Ottmar kryl míč směřující do zámezí, Jan Vejvar do něj zezadu vrazil a hradecký gólman se poroučel na trávník. Sudí však faul nesignalizuje, odkop od brány Votroků však ano.
   
  88
  Votroci drží míč poblíž rohového praporku na půli soupeře, nyní však o něj přišli a akci soupeře musel hasit faulem na středovém kruhu Jakub Martinec.
   
  88
  Závěr se rychle blíží. Nově příchozí Firbacher se nyní snažil uplatnit to, že je na trávníku krátce, Drozda však předvedl přesný skluz, kterým poslal míč do autu.
   
  87
  Hradečtí házejí aut na levé straně hřiště u půlící čáry, očividně se nyní snaží držet míč, ale to se jim příliš nedaří.
   
  87
  Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Šípek, přichází Filip Firbacher.
   
  86
  Vyšehrad rozhodně nic nebalí a na soutoku Labe s Orlicí se stále chce rvát o body, podniká jeden výpad za druhým.
   
  85
  Ve vápně Hradce se do míče akrobaticky opřel Tomáš Jablonský a Ottmar musel běžet zpět a vyskočit, aby jeho padající list pod břevno zachytil.
   
  85
  Slavoj získal míč na středu hrací plochy a rozehrál na levou stranu, kde se nyní chystá centr.
   
  84
  Votroci rozehráli standardní situaci po faulu na Šípka, ale k jakékoliv příležitosti to nevedlo.
   
  83
  Miroslav Verner skočil zezadu do nohou Jakuba Šípka, kterého musí z trávníku sbírat masér a lékař. Za žlutou kartu může být po tomto zákroku rád.

  Petr Šatalík

  Branky: 43. Šípek

  Karty:   11. Kopečný (HKR), 50. Vlkanova (HKR), 55. Šípek (HKR), 59. Ch. Frýdek (HKR), 78. Leibl (HKR) – 53. Veselý (VYS), 83. Verner (VYS)


  FC Hradec Králové: Ottmar – Urma, Soukeník (46. D. Procházka), Vlkanova, Kvída – Ch. Frýdek (70. Leibl), Zbrožek, Martinec (C), Šípek (87. Firbacher), Kopečný – Jukl.
  Náhradníci: Mach – Prekop, Firbacher, Leibl, Čech, D. Procházka, Doležal.

  FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Drozda, Rataj (58. Drobílek), Veselý (82. Vejvar), Pouček (C) – Laňka, Kozel (69. Mashike Sukisa), T. Jablonský, Verner – Nitrianský, Šandera.
  Náhradníci: Dočekal – V. Mareš, Drobílek, Alexandr, Vejvar, Pardubský, Mashike Sukisa.

  Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Mojžíš

  Diváci: 750