Varnsdorf – Sokolov 3:0 (kon.) | Hr. Králové – Prostějov 1:2 (kon.)
konec
FC Hradec Králové
1:2 (0:1)
1. SK Prostějov
Neděle 27.10.2019, 15:00 • Všesportovní stadion, Hradec Králové • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 13. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Je tu konec! Prostějov dnes za svůj výkon zaslouženě bere tři body, které si vybojoval zodpovědným výkonem dozadu a proměněním podstatě svých jediných dvou příležitostí také ve dva góly. Hradci se naopak směrem dopředu vůbec nedařilo, a proto dnes na body příliš pomýšlet nemohl. Ode mě je to z východních Čech pro tuto chvíli vše, díky za pozornost a příště třeba zase na počtenou. (16:56:24)
   
  90+4
  Konec zápasu.
   
  90+4
  Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Marek Střeštík.
   
  90+3
  Z levé strany ještě nebezpečně prudce centroval Doležal, nikdo z jeho spoluhráčů však do balonu už nohu nedal, takže Bréda bezpečně kulatý nesmysl lapil.
   
  90+2
  Žlutou kartu dostává Jan Kotouč (1. SK Prostějov).
   
  90+1
  Nastavují se čtyři minuty, během kterých se domácí chtějí pochopitelně držet v útoku.
   
  90
  Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Jan Kotouč.
   
  88
  Hradec je neustále u míče a stále se snaží centrovat do vápna. Brzdí ho však nepřesnost, která přišla i při zakončení nynější rohového kopu.
   
  86
  Východočeši se nadechli k závěrečnému náporu a hned je z toho před Brédou hodně živo!
   
  84
  Votroci si nyní ve vlastním vápně pořádně zavařili! Dva hostující hráči sice na bližší tyči na balon nedosáhli, na druhé straně však byl zcela volný prostor a nebýt rychlého návratu Kvídy, mohlo být po šancích domácích už definitivně!
   
  83
  Brankář Bréda dostává žlutou kartu za zdržování hry.
   
  81
  Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Milan Černý, přichází David Doležal.
   
  81
  K odraženému balonu na rohu velkého vápna se dostal domácí Soukeník a jeho rána neměla špatné parametry! Leč nakonec končí těsně vedle levé tyčky.
   
  80
  Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jakub Rolinc, přichází Karel Kroupa.
   
  80
  Votroci se hned snaží dostat k brance Brédy, a to se jim také povedlo! Hostující brankář ale dobrou příležitost perfektně lapil na brankové čáře!
   
  78
  Ale pozor! Hostující Píchal nyní fauloval Urmu a dostává během krátké chvíle už druhou žlutou kartu. Prostějov tak bude dohrávat o deseti!
   
  75
  Hra se zase vyrovnala, na druhou stranu ale sledujeme poměrně dost nepřesností, a to jak v rozehrávce, tak také při potencionálních koncovkách.
   
  72
  Ve vápna Hradce to teď ale zavánělo rychlou hostující odpovědí! Byl to právě před chvílí faulující Píchal, jenž se snažil dorazit vyražený balón Ottmarem. Na straně domácích stálo nyní velké štěstí!

  Ondřej Novotný

  Branky: 70. Zbrožek (pen.) – 12. Kvída (vla.), 54. Rolinc

  Karty:   19. M. Černý (HKR), 42. Čech (HKR) – 56. Polák (PRO), 68. Píchal (PRO), 83. Bréda (PRO), 90+2. Kotouč (PRO)   78. Píchal (PRO)


  FC Hradec Králové: Ottmar – Čech, Kvída, Martinec (C), Urma – Zbrožek, M. Černý (81. Doležal), Jukl, Soukeník, D. Procházka (62. Djurdević) – Firbacher (46. Prekop).
  Náhradníci: Vízek – Djurdević, Doležal, Mahr, Prekop.

  1. SK Prostějov: Bréda – Koudelka (90. Kotouč), Polák (C), Pašek, Slaměna (90+4. Střeštík) – Pernackyj, Rolinc (80. Kroupa), Lutonský, Schuster – Sus, Píchal.
  Náhradníci: Mucha – Kroupa, Kotouč, Šteigl, Střeštík, Kiška, Zapletal.