Sparta – Třinec 4:2 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 19.09.2019, 18:30 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga (ČR) • 3. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mojí strany je to pro dnešek už všechno. Sparťané nastupují na děkovačku se svými fanoušky, naopak Oceláři se postupně odebírají do kabiny. Mějte se fajn a u dalších online přenosů se budu těšit, na počtenou! (20:57:35)
   
  Utkání dovršilo svého konce! Sparťané ve třetí třetině předvedli skvělý obrat, když nejprve vyrovnal Petr Kalina a tři minuty před koncem zápasu vystřelil Spartě výhru Lukáš Rousek. Pojišťovací gól v posledních vteřinách obstaral Jiří Smejkal, který udělal gólovou tečku za tímto zápasem.
   
  Konec zápasu.
  59:57 Jiří SMEJKAL - 4:2
   
  59:57
  Sparta právě vstřelila branku!
  Pojistka v podobě čtvrtého gólu na domácí straně! Růžička tentokrát v roli nahrávače našel na útočné modré JIŘÍHO SMEJKALA a ten už neměl problém dopravit kotouč do opuštěné klece. Asistence: Vladimír Růžička.
   
  59:19
  Sparťané se dostali do středního pásma. Blain nahrál na Vladimíra Růžičku, kterému při střele do prázdné branky sáhl do hole jeden z třineckých beků.
   
  Dnešní utkání sleduje tady v O2 areně skvělých 7175 diváků!
   
  59:02
  A teď už je zase na střídačce! Třinečtí Oceláři přenesli hru před brankáře Sedláčka, který podržel kotouč. Trenéři hostí si následně berou time out a zkusí hru bez brankáře.
   
  58:08
  Oceláři vybojovali puk ve středním pásmu a ihned se ženou do útoku. Brankář Kváča už opustil svoje pracoviště, nicméně nyní se musel vrátit.
   
  57:39
  Další velké šance na straně Sparty. Nejprve Forman nezužitkoval dobrou přihrávku od Kudrny, poté Pech střílel už do takřka prázdné branky, ale vedle!
  56:44 Lukáš ROUSEK - 3:2
   
  56:44
  Sparta právě vstřelila branku!
  Lukááš Rouseek! Sparťané nyní hlasitě skandují jméno sparťanského útočníka LUKÁŠE ROUSKA, který si zpracoval nahození na zadní mantinel od Blaina a pak už jen pohodlně zasunul. Asistence: Jeremie Blain.
   
  56:06
  Sparťané našlápli zpět do útočného pásma. Pech vybízel do zběsilé jízdy Andreje Kudrnu, jehož střelu si Petr Kváča dobře pohlídal.
   
  55:44
  Vhazování v útočném pásmu Sparty vyhráli domácí, Forman si hledal přihrávku od Kudrny, první jmenovaný ale netrefil kotouč podle představ.
   
  55:36
  Ondřej Hrachovský si najel na přihrávku na modrou čáru a ihned se snažil střílet. Sedláček jeho ránu dobře viděl a bez větších obtíží vyrazil do rohu kluziště.
   
  55:11
  Stránský dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, kterou nedokázal zužitkovat. Třinecký forvard promáchl, a tak Sedláček nemusel zasahovat.
   
  54:19
  Klímovi se zasekl kotouč ve středním pásmu, a tak Oceláři mohli jít do protiútoku. Poslední sparťanský obránce však odpálil kotouč pryč.
   
  53:35
  Za vyhozeným pukem do útočného pásma spěchal Andrej Kudrna, proti němuž riskantně vyjel gólman Kváča. Třinecký brankář byl u puku dříve.
   
  52:38
  Oceláři jsou v tlaku a Sedláček na pozoru. Stránský s Petrem Vránou si přihrávali v útočném pásmu, ale poté už sparťanští obránci zapracovali.

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 23. Říčka (Blain, Rousek), 41. Kalina, 57. Rousek (Blain), 60. Smejkal (V. Růžička) – 11. M. Doudera (P. Vrána), 22. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Chmielewski)


  HC Sparta Praha: J. Sedláček (Machovský) – Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, Ďaloga, T. Pavelka, Krutil – Smejkal, V. Růžička, Řepík – Kudrna, Pech, Forman – Rousek, Sukeľ, Říčka – Dočekal, Klíma, Buchtele.
  HC Oceláři Třinec: Kváča (Bartošák) – Gernát, Roth, Galvinš, Hrachovský, Dravecký, M. Doudera, Haman – Chmielewski, P. Vrána, Stránský – Novotný, Marcinko, Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň.

  Rozhodčí: Hodek, Pražák – Komárek, Frodl

  Diváci: 7175