K. Vary – Vítkovice 4:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kladno 6:3 (kon.)
Třinec – Liberec 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 5:6 (kon.) | Litvínov – Olomouc 3:4 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 20.10.2019, 17:20 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga (ČR) • 12. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek neděle. Na shledanou! (19:52:10)
   
  Nejlepší hráči zápasu

  Michal Kovařčík (2+0) – Michal Bulíř (1+0).
   
  Utkání dvanáctého kola mezi Oceláři a Libercem je u konce, v repríze posledního finále se radují domácí Oceláři Třinec. Úřadující mistři zvítězili 5:2 a potvrdili tak fantastickou domácí formu. Slezané ve WERK ARENĚ ještě neprohráli.
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Kundrátek sice prohrál souboj o kotouč se dvěma protihráči, šance Krenželoka ale zůstala nevyužitá, když hostující forvard netrefil branku.
   
  58:38
  Marcinko nepustil Birnera přes modrou čáru a poslal puk do libereckého pásma.
   
  58:00
  Dvě minuty do konce zápasu. Liberečtí sice měli kotouč pod kontrolou v útočném pásmu, hosté se ale nedostali k žádné střele.
   
  57:11
  Oceláři se dostali pod chvilkový tlak, který vyřešili odpálením kotouče na zakázané uvolnění. Trenér Ocelářů Václav Varaďa na to reaguje oddechovým časem.
   
  56:12
  Chmielewski si v útočném pásmu šikovně obhodil Birnera, pak ale přestřelil. Oceláři pokračovali v útočném snažení a Kundrátek od modré namazal Gernátovi, ten ale těsně minul.
   
  55:37
  Hosté se ale k žádnému ohrožení třinecké branky nedostali, jejich akci totiž zastavil ofsajd.
   
  55:15
  Nahození Bílých Tygrů ze středního pásma bylo Oceláři sraženo do ochranné sítě, vhazovat se bude po Bartošákově levé ruce.
   
  55:00
  Oceláři drží kotouč daleko od vlastní branky, Liberec se nemůže dostat do útočného pásma.
   
  54:02
  Kolman dostal nabito na levou stranu kluziště, jeho rána ale zapadla jen do Bartošákovy lapačky. Poslední komerční přestávka zápasu.
   
  53:41
  Tomáš Hanousek se dostal ke dvěma střelám od modré. První liberecký bek sestřelil clonícího Ordoše, druhou pak poslal nad Bartošákovu branku.
   
  53:07
  Liberec drží kotouč v útočném pásmu, k žádné střele se ale zatím nedostal. O puk se bojuje převážně v rohu kluziště.
   
  52:08
  Icing Ocelářů přesouvá hru k Bartošákovi.
   
  51:59
  Stránskému se nepovedla rozehrávka na Chmielewského, hosty ale zastavil ofsajd.
  51:09 Patrik HREHORČÁK - 5:2
   
  51:09
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oceláři ze zabezpečené obrany vyrazili do rychlého protiútoku a slaví pátou branku! Ondřej Kovařčík se svou střelou z levé strany kluziště sice neuspěl, Petersovi ale propadl kotouč na brankovou čáru, odkud kotouč do sítě dorazil PATRIK HREHORČÁK! Asistence: Ondřej Kovařčík.

  Daniel Ježek

  Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Marcinko), 26. M. Kovařčík (M. Stránský, Krajíček), 27. Adamský (Kofroň), 34. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 52. Hrehorčák (O. Kovařčík) – 23. Ordoš (L. Krenželok), 46. Bulíř (Šmíd, Peters)


  HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Polanský, Kofroň.
  Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Derner, Graborenko, Kolmann, Knot – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, A. Musil, J. Vlach.

  Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Tošenovjan