Třinec – Pardubice 7:0 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 6:2 (kon.) | Sparta – Zlín 2:1 (po pr.)
Mountfield HK – Olomouc 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 4:1 (kon.)
konec
Mountfield HK
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Olomouc
Neděle 01.12.2019, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 24. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek již vše, přeji pěkný zbytek nedělního večera, úspěšný vstup do nového pracovního týdne a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (18:30:54)
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Mountfield Hradec Králové – Matěj Chalupa
  HC Olomouc – Petr Kolouch
   
  Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

  Mountfield Hradec Králové – 5 (21)
  HC Olomouc – 8 (25)
   
  Duel Hradce s Olomoucí končí. Stejně jako v úvodním měření sil jsme viděli hodně defenzivní hokej, zvlášť první třetina byla velice chudá na šance a třetí na tom nebyla o moc lépe. Po dvou třetinách se vyrovnané utkání rozhodovalo v třetí části. Zápas rozhodla jediná nádherná individuální akce Matěje Chalupy, jenž parádně zakončil svůj únik a přisoudil tak Lvům neskutečně důležité tři body. Olomouc tak bude po dnešku na 8. místo hledět ze vzdálenosti sedmi bodů.
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  A ještě pro úpravu statistik se nám tu rozhořčil Lukáš Nahodil, který je hodně nespokojen s tím, že jeho tým dnes neuspěl, což taky dal jasně najevo a sudí ho za to odměňují osobním desetiminutovým trestem.
   
  59:58
  Kotouč letící na zadní mantinel nachází Filip Pavlík, který jej ometá o tvrzené sklo a posílá tak ven z pásma Lvů, kteří toto utkání zvládnou a zvítězí.
   
  59:38
  Jan Knotek nejprve tvrdě leč nepřesně vypálil z vrcholu kruhů a následně se mu nepodařilo tečovat před bránou tak, aby Mazanec na puk nedosáhl. Brankář Hradce teď podržel svůj tým a ten ho za to dozajista pochválí, tohle byl možná klíčový zákrok večera!
   
  59:16
  Buly před Mazancem vyznělo v prospěch Hradce, jenže Zámorský vyhodit nedokázal a Linhart poslal pouze oblouček, který skončil na obranné modré.
   
  59:06
  Poslední minuta je tu a Olomouc se na chvilku dostala přes útočnou modrou, Zámorský radši ihned hodil puk na zakázané uvolnění.
   
  58:38
  Kombinace Mory je dost nejistá, zakončovat už mohli Smoleňák a Perret, první jmenovaný trefil padajícího beka, druhý boční síť. Čtvrtina hradeckých fandů se tak už bezdůvodně radovala, svůj omyl ale pochopila rychle.
   
  58:05
  Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a Lvi se v útočném pásmu dvakrát málem dostali k puku, nakonec ho ale nezískali a hraje se dál.
   
  57:38
  Zbyněk Irgl vystřelil ostře z levé strany od modré čáry, Mazanec vykopl betonem puk až na ochranné sklo skoro u modré čáry.
   
  57:27
  K vyloučení nedošlo, hraje se šest na pět, Olomouc kombinuje podél hrazení a snaží se v přehuštěném prostoru najít prostor ke střelbě.
   
  57:06
  Trenéři Olomouce využívají oddechový čas a plánují se svými svěřenci závěrečný nápor, Lukáš už možná zůstane na střídačce. Ano, je to tak, Mora hraje bez brankáře, buly po pravé ruce Mazance!
   
  57:06
  Filip Pavlík dohrál tvrdě i hrazení Jiřího Ondruška, který padl na led jako podťatý. Sudí raději ihned přerušili hru a nyní se ještě radí, zda nebudou vylučovat.´a kde se bude vhazovat.
   
  56:38
  Východočeši už se jasně soustředí na defenzívu, puk vždy dostanou za útočnou modrou a pak už se s ním příliš mazlit nechtějí.
   
  56:05
  Střela Jana Jaroměřského od modré čáry nakonec neškodně proskákala kolem brány Lvů, kdyby teč trefil Lukáš Nahodil, mohl mít Mazanec hodně práce!
   
  55:55
  Mazanec chytá nahození od modré čáry bezpečně do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Olomouc tlačí na vyrovnání.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 36. Červený (F. Pavlík, R. Pavlík), 44. M. Chalupa – 32. Kolouch (Vyrůbalík)


  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Linhart, Zámorský, Šalda, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel, R. Pilař – Červený (A), Rákos, Vincour – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Koukal, Jergl – R. Pavlík (A), Dragoun, Klíma.
  HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Valenta – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Strapáč, Skladaný.

  Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Ganger, Klouček

  Diváci: 4007