Litvínov – Třinec 5:2 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Středa 19.02.2020, 17:30 • ZS Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga (ČR) • 30. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (20:00:37)
   
  Dnešní utkání sledovalo 4 578 diváků.
   
  Je dobojováno. Domácí nakonec ještě ve třetí třetině navýšili svůj náskok díky Patricku Kudlovi a tříbrankové vedení už nepustili. Nutno podotknout, že jejich výkon byl dnes velmi dobrý a udělali další důležitý krok k záchraně extraligové příslušnosti.
   
  Konec zápasu.
   
  59:32
  Kotouč mají domácí hráči a už se nikam neženou. Drží kotouč ve svém pásmu a nikam nespěchají. Tohle vítězství jim už nikdo nevezme.
   
  58:41
  Filip Helt se znovu dostal před Štěpánka, jeho další střela ale končí mimo tři tyče. A to i ta Trávníčkova o chvilku později.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:33
  Hosté se opět nedostali do zakončení před Janusem a výsledkem toho byla další akce Litvínova na druhé straně, která byla neúspěšná.
   
  56:11
  Michal Moravčík obral Lukáše Douderu o kotouč a hned s ním domácí zamířili před třineckou branku. Ale příliš dlouho před ní nepobyli.
   
  54:30
  Hosté se zkusili dostat domácím na kobylku, ale dnes velmi dobře hrající Verva nic takového nedovolila a sami Litvínovští míří zase před Štěpánka.
  53:43 Patrick KUDLA - 5:2
   
  53:43
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Tak teď se to už povedlo a Verva má opět tříbrankový náskok. Michal Trávníček posunul puk na pravý kruh pro PATRICKA KUDLU, jenž svižnou ranou umístil kotouč pod víko Štěpánkovy branky a nedal mu sebemenší šanci zakročit – 5:2. Asistence: Michal Trávníček.
   
  53:23
  Filip Helt se natlačil před branku hostů a Jakub Štěpánek musel do dalšího zákroku. Domácí stále napadají hosty a snaží se o další pojistku.
   
  52:09
  Jaroslav Janus zakročil proti další střele hostů a má puk ve své moci. Zastavuje hru a následuje ještě poslední komerční přestávka.
   
  52:00
  David Musil zblízka vystřelil na Jaroslava Januse a ten jeho nebezpečný pokus chytá do své připravené lapačky.
   
  51:30
  František Gerhát dostal puk od Válka, ale na pravé straně ho za Štěpánkova záda nedostal. Do další akce pak rychle míří zase hosté z Třince.
   
  51:08
  Zahradníček se zbavil Filipa Helta a hned byl u zrodu další třinecké akce. Oceláři se však nakonec před litvínovskou klec nedostali.
   
  50:48
  Richard Jarůšek po Hanzlově přihrávce střílel na pravé straně, zblízka však na Jakuba Štěpánka nepřekonal. Ve stejnou dobu zůstal na hrací ploše ležet jeden z hostů, který se střetl s domácím hráčem. Gernát je už na střídačce v péči lékaře.
   
  49:59
  Dva na jednoho jeli Hübl s Jánským, druhý jmenovaný ale poslal puk jen mimo tři tyče.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 15. Pospíšil (Kudla), 18. Mahbod (Baránek), 22. Baránek (Kudla, Gerhát), 37. V. Hübl (Pospíšil), 54. Kudla (Trávníček) – 31. Dravecký (Adamský, Zahradníček), 33. Hrňa (Marcinko, Chmielewski)


  HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – J. Říha, Moravčík, Štich, Ščotka (A), Kudla, Baránek, L. Doudera – Mahbod, M. Hanzl (A), Jarůšek – Jánský, V. Hübl (C), Pospíšil – Helt, Gerhát, Válek – Stříbrný, Jurčík, Trávníček.
  HC Oceláři Třinec: Kváča (22. Štěpánek) – Gernát, Kundrátek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, M. Adámek, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Novotný (A), Dravecký (A).

  Rozhodčí: Svoboda, Hradil – Frodl, Rampír

  Diváci: 4 578