Zlín – Pardubice 4:1 (kon.) | Kladno – Liberec 2:0 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.)
Mountfield HK – Kometa Brno 2:1 (po pr.)
po prodl.
Mountfield HK
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Kometa Brno
Pátek 03.01.2020, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 33. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Celkové statistiky:
  Střely na branku – 40:26
  Vyloučení – 4:7 (navíc MHK 1 x 10 min. OT, KOM 3 x 10 min OT)
  Buly – 35:30
  Hity – 8:10
  Bloky – 13:9 (22:35:53)
   
  Ode mě je to už opravdu vše, mějte se krásně, užijte si víkend a já vás srdečně zvu ke sledování některého z našich dalších extraligových textových přenosů.
   
  Nejlepšími hráči utkání se stali oba brankáři Marek Mazanec a Marek Čiliak.
   
  Obrovská bitva zná svého vítěze a je jím nakonec domácí Mountfield HK. Brno se po celý zápas nemohlo vymanit z tlaku Hradce a i když Kometa měla pár světlých momentů a ve třetí třetině dokázala vyrovnat, na víc než na bod to nestačilo. Po parádní akci elitní formace Lvů v prodloužení nakonec zajistil druhý bod pro domácí hráče kapitán Radek Smoleňák, který tak povede letošní první pozápasovou děkovačku proti Brnu.
   
  Konec zápasu.
  60:29 Radek SMOLEŇÁK - 2:1
   
  60:29
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec bleskově skóruje a bere si bonusový bod! Trojice Cingel-Chalupa-Smoleňák předvedla nádhernou akci, kdy druhý jmenovaný puk potáhl a předložil ho jako na zlatém podnose kapitánovi RADKU SMOLEŇÁKOVI, který z úhlu puk zametl za bezmocného Čiliaka do prázdné branky. Asistence: Matěj Chalupa, Lukáš Cingel
   
  60:10
  První buly opět pro hosty, Plekanec si ale svůj postup vstříc Mazancovi rozmyslel.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Třetí perioda nabídla jednu branku, o kterou se postaral přesným pokusem mezi betony Martin Zaťovič. Oba týmu si vytvořili ještě spoustu dalších příležitostí, utkání a atmosféru na stadionu navíc vyhrotilo několik ostrých zákroků a osobních trestů. Zápas kvůli nim nedohrají Zaťovič, Horký ani Nedomlel a ztráta to je především pro Brno, protože minimálně kapitán Komety bude hodně scházet v případných nájezdech. Před námi je pětiminutové prodloužení ve třech.
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vyhraje prodloužení?

  Tipovat můžete do začátku prodloužení.

   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:39
  Hruška se přece jen ještě jednou obtočil kolem hradecké klece a snažil se nikým neatakovaný překonat Mazance. Když nic jiného, alespoň vybojoval další buly v útočném pásmu. Brno má ještě dost času na vedoucí branku.
   
  59:20
  Hradec je kompletní, utkání směřuje do prodloužení.
   
  58:45
  Moravané se drží v blízkosti Mazance, další střelecký pokus ale nezapsali a domácí se osvobodili.
   
  58:06
  Proti pokusu Kuska obětavě zalehl Filip Pavlík, brněnský forvard ale přece jen dokázal na Mazance vystřelit. Ten utěsnil všechny škvíry ve svém postoji a gól nepřipustil.
   
  57:18
  Domácí střídačka si vzala oddechový čas. Oba hlavní trenéři předali svým svěřencům závěrečné pokyny a hlavně je uklidnili.
   
  57:18
  Nedomlel zbořil u mantinelu Orsavu a svůj trest si ani neodsedí. I domácí tvrďák inkasoval 2+10 za vražení na hrazení a utkání pro něj končí. Trest odsedí Jergl.
   
  57:05
  Puk je v hrsti jednoho z fanoušků na tribuně, vhazuje se před Mazancem.

  Adam Kodet

  Branky a nahrávky: 21. Cingel (M. Chalupa), 61. Smoleňák (M. Chalupa, Cingel) – 53. Zaťovič (Mueller, Plekanec)


  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Cibulskis, Zámorský, Šalda, F. Pavlík (A), Nedomlel (A), Rosandić, Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Koukal, Jergl – Klíma, Lev, R. Pavlík – Paulovič, Dragoun, R. Pilař.
  HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Baranka, Mlčák, Pyrochta, Glover, Gulaši, Svozil, Malec (A) – Zaťovič (C), Plekanec (A), Mueller – Orsava, Hruška, Vincour – Dočekal, Rákos, Kucsera – Kunc, Kusko, L. Horký.

  Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Hynek, Ganger

  Diváci: 5877