Slovensko – Švýcarsko 7:5 (kon.) | USA – Česko 3:4 (po pr.) | Rusko – Finsko 4:1 (kon.)
Kanada – Švédsko 3:2 (3:2 po s.n.)
konec
Slovensko
7:5 (2:2, 3:0, 2:3)
Švýcarsko
Pátek 09.08.2019, 15:30 • ZŠ Piešťany - Easton Aréna • Hlinka Gretzky Cup • O 7. - 8. místo
Partner:
   
  Hodnocení Ivana Feneše (trenér Slovenska): Toto vítězství se rodilo těžko, výkon však hodnotím pozitivně, protože my nejsme kapela, která může hrát úplně v každém zápase vždy na sto procent. Jsou to mladí chlapci, kteří jsou v hokejovém vývoji a přesně takové zápasy je posouvají dále. Opět ukázali velký charakter a podali týmový výkon, vítězství si určitě zasloužili. Chlapce jsme připravovali na lepší vstup do zápasu, jenže dopustili jsme se v úvodu chyb, které nás přibrzdili. V první třetině jsme se dostávali pomaleji do hry. Druhá třetina byla z naší strany velmi slušná, ale v třetí jsme se už trochu trápili." (18:54:38)
   
  Statistiky po zápase vs

  Střely na branku – 29:24
  Přesilové hry – 1/3 : 1/3
  Vhazování – 35:21
   
  Dnešní utkání navštívilo 554 diváků.
   
  Nejlepší hráči zápasu vs

  Maxmilian Streule (Švýcarsko)
  Ján Lašák (Slovensko)
   
  Domácí Slovensko nakonec bere první výhru v turnaji a celkově si připisuje 7. místo. Rozhodla druhá třetina, kterou domácí ovládli 3:0. Švýcarsko se vůbec nevzdávalo a zadělalo na drama, do prázdné branky ale korunoval svůj dnešní výkon Myklukha, když vsítil druhou branku v zápase.
   
  Konec zápasu.
   
  59:35
  Švýcaři neunáší závěr zápasu, nyní šli hned dva hosté do jednoho Slováka. Rozhodčí je však stihli zklidnit a vše se obejde bez trestu.
  59:22 Leksiy MYKLUKHA - 7:5
   
  59:22
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Nejspíš máme rozhodnuto! OLEKSIY MYKLUKHA vybojoval puk na modré čáře a poté ho dopravil až do odkryté branky! Bez asistence.
   
  59:14
  Oddechový čas pro hosty.
   
  59:14
  Noah Meier střílel od modré velmi nebezpečně. Jeho ránu na poslední chvíli viděl brankář Slovenska a přerušil hru.
   
  58:48
  Samuel Rehák posunul touš do středního pásma. Hosté hrají nyní již bez brankáře!
   
  58:00
  Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:52
  Tohle bude ještě dramatický závěr. Hosté mají kotouč za brankou a od ní založili i útok. Akorát při přechodu se dopustili icingu.
   
  56:59
  Poprvé se ozývají i diváci na zimním stadionu. Hra se odehrává ve třetině domácích.
   
  56:34
  Po komerční pauze uvidíme vhazování před gólmanem Švýcarska. Povede se hostům ještě vyrovnat v tomto divokém zápase?
   
  56:01
  Střela z levé strany od OLeksiy Myklukhy byla sražena hokejkou do připraveného Andriho Henauera. Buly vyhráli hosté a ženou se do třetiny Slovenska.
   
  55:15
  Šimon Latkóczy přerušuje hru, když střelu přikryl v lapačce.
  54:07 Dario ALLENSPACH - 6:5

  Josef Prášek

  Branky a nahrávky: 11. Bačo (Jombík, Faith), 14. Myklukha (Faith, Chromiak), 22. Kašlík (Kolenič), 32. Petráš (Nemec), 38. Chromiak, 54. Kašlík (Kolenič, Rehák), 60. Myklukha – 4. Robin (Derungs), 8. Streule (Zaugg, Nussbaumer), 43. Zaugg (Hofer, Lindemann), 50. Fahrni (Meier), 55. Allenspach (Knak)


  Slovensko: Latkóczy (Opatovský) – Fatul, Kňažko, Stacha, Nemec, Groch, Putala, Ketner, Jombík – Chromiak, Myklukha, Lašák – Kašlík, Rehák, Kolenič – Mastič, Faith, Bačo – Nemec, Petráš, Šramaty.
  Švýcarsko: Patenaude (21. Henauer) – Meier, Chanton, Delémont, Sidler, Nussbaumer, Streule, Maurer – Derungs, Fahrni, Robin – Zaugg, Lindemann, Hofer – Bottini, Allenspach, Knak – Dufey, Bieri, Ritzmann – Reichle.

  Rozhodčí: Peter Stano, Miroslav Štefik – Oto Durmis a Drahoslav Vyšný

  Diváci: 554