Slovensko – Švýcarsko 7:5 (kon.) | USA – Česko 3:4 (po pr.) | Rusko – Finsko 4:1 (kon.)
Kanada – Švédsko 3:2 (3:2 po s.n.)
po prodl.
USA
3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Česko
Pátek 09.08.2019, 15:30Hlinka Gretzky Cup • O 5. - 6. místo
Partner:
   
  Tak pro český tým je Hlinka Gretzky Cup definitivně u konce. Nakonec z něho odjede jako pátý celek, a to po jeho zřejmě nejlepším zápasem na turnaji!

  Nejlepším hráčem poraženého celku je vybrán obránce Wyatt Kaiser. Za český tým pak autor vítězného góu Pavel Novák. (18:08:14)
   
  Konec zápasu.
  66:58 Pavel NOVÁK - 3:4
   
  66:58
  Česko právě vstřelilo branku!
  A je definitivně hotovo, Češi vítězí a berou páté místo! Trefil se totiž PAVEL NOVÁK a odšpuntoval tak radost svého týmu i fanoušků! Asistence: Tomáš Chlubna.
   
  66:33
  Vyloučení v týmu USA (Tanner Kelly – 2 min., podrážení).
   
  66:24
  Pavel Novák posunul kotouč na levý kruh, kde stál ke střele připravený Jan Myšák. Purcell se proti jeho pokus ale včas přemístil a Myšákův pokus zneškodnil.
   
  65:37
  Výhoda stále platí. Češi se neudrželi v útočném pásmu a nikam nechvátají. Stáhli se k vlastní brance, odkud zahajují další útočný výpad směrem na Purcella.
   
  65:07
  Uvidíme vyloučení! Rozhodčí zvedá pravici nahoru a zančí výhodu pro český tým! To bude obrovská příležitost!
   
  64:11
  A teď už snad také první šance na české straně. Pavel Novák udržel puk v útočném pásmu a posunul jej na Guta. Ten byl ale sražen k zemi a přišel o něj.
   
  63:41
  Spojené státy jsou stále v útočném pásmu. Puk sice nemají plně ve své moci, ale bojují o něj u mantinelu.
   
  63:02
  Ryan Beck měl kotouč na holi a dlouho váhal se střelou. Pak vyslal pořádně štiplavý pokus, který ale stačil zablokovat jeden z českých obětavých obránců. Američané zatím kotouč domácím moc nepůjčují.
   
  62:05
  Teď už to byla jiná! Donald Kempf si najížděl před branku, kam také dostal ideální přihrávku. Naštěstí pro český tým ale v pravou chvíli minul a nevyslal tak ani střelu!
   
  61:32
  Následovat bude vhazování po levé ruce Jana Bednáře. Žádnou střelu ani její náznak jsme zatím v prodloužení neviděli.
   
  61:02
  Prozatím se jednou podívali do útočného pásma, žádné ohrožení Bednářovy svatyně z toho ale nebylo. Spojené státy jsou nicméně stále na puku a zkoušejí se vymotat skrze střední pásmo do toho útočného.
   
  60:12
  Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Jako první získávají kotouč Američané, tak uvidíme, co vymyslí.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Máme před sebou desetiminutové prodloužení. To by mohlo napovědět, kdo bude nakonec šťastnějším týmem a z Břeclavi si odveze konečné páté místo.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 36. Williams, 52. Hanas, 58. Ellis – 8. Gut (Chlubna), 11. Handl (Macháček), 52. Myšák (Malát, Vacík), 67. P. Novák (Chlubna)


  USA: Purcell (Hogg) – Kaiser, Ratzlaff, Gagne, Ellis, Bushy, Ma, Kempf – Estapa, Hayes, Gaffney – Hanas, Schoen, Samoskevich – Kirwan, Beck, Williams – Bantle, Shlaine, Biondi.
  Česko: Bednář (Čajan) – Baláž, Vacík, Hampl, Bláha, Svozil, Hrádek, Kremláček, Malák – Malát, Myšák, P. Novák – Handl, Gut, Chlubna – Macháček, Ivan, Matěj – Malý, Konečný, Simon.

  Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Lhotský, Svoboda

  Diváci: 723