Plzeň – K. Vary 5:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 6:1 (kon.)
Mountfield HK – Tábor 6:2 (kon.) | Hvězda Praha – PZ Kladno 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Litvínov – Třemošná 3:1 (kon.)
Liberec – Pardubice 1:5 (kon.) | Poruba – Třinec 3:4 (kon.) | Havířov – Olomouc 5:0 (kon.)
HK MD Šumperk – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:1 (po pr.) | Technika Brno – Mladá Boleslav 2:7 (kon.)
Kladno – Sparta 2:3 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Kobra – Chomutov 4:6 (kon.)
konec
HC RT TORAX Poruba
3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 26.10.2019, 13:15 • RT TORAX ARENA • ELIOD Extraliga dorostu • Skupina Východ
Partner:
   
  Z dnešního utkání je to ode mne vše, děkuj Vám za pozornost a po reprezentační přestávce se s Vámi těším na další mládežnické zápasy zde z RT TORAX ARENY.

  Přeji krásný a pohodový prodloužený víkend! (15:30:42)
   
  Dramatický závěr utkání, které se muselo rodičům obou týmů líbit. Jednoznačná záležitost to pro Třinecké nakonec nebyla. Ve 45. minutě navýšil vedení na rozdíl tří gólů Alexander Kašpárek, ale RT TORAX zbraně nesložil. Po několika možnostech snížení, kdy měli před sebou i prázdné prostory brány, se nedokázali prosadit. Až na konci přesilovky, dvě vteřiny scházely do jejího konce, ukončil tlak střelou mezi betony Vojtěch Černý a o patnáct vteřin později z otočky vystřelil a překvapil Halouzku Martin Stibor. Oba trenéři využili oddechového času a v závěru sáhl trenér Moravec i ke hře bez gólmana, ale vyrovnat se Porubským nepodařilo. Byť k vyrovnání měli blízko. Třinec si jednobrankové vedení uchránil a odvezl tři body.
   
  Konec zápasu.
   
  59:39
  Poslední možnost pro Třinec ukončit utkání dvoubrankovým vedení měl Hlávka. Slíž vykryl.
   
  59:01
  Macias Krzysztof střílí z osy hřiště vysoko nad bránu.
   
  58:46
  Oceláři mají tlak, ale puky končí na výstroji gólmana nebo mimo bránu.
   
  58:01
  Ročák trefuje boční síť branky.
   
  57:00
  Domácí se ubránili nepříjemným situacím před brankou i za ní. Slíž si připsal několik zákroků, ale drží jednobrankové manko.
   
  56:10
  Prudká nahrávka na Stibora je dalším zakázaným uvolněním. Vhazuje se po pravici Slíže.
   
  55:45
  Icing Poruby.
   
  55:17
  Hosté v plném počtu.
   
  54:54
  Přesilovka po oddechovém čase se nedaří domácím naplnit souvislejším tlakem. Hosté se osvobozují vyhazováním puků a aktivním napadáním, aby uchránili hubený náskok, který RT TORAX právě chce smazat.
   
  53:17
  Oddechový čas pro domácí.
   
  53:17
  Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šotkovský – 2 min., vysoká hůl).
   
  52:08
  Oddechový čas pro hosty.
   
  52:08
  Poruba právě vstřelila branku!
  Po vyhraném středovém buly a nezdařené střele se kotouč odrazil na hůl MARTINU STIBOROVI, který stál zády k bráně a z otočky prudce vypálil. Překvapený Halouzka nestačil betony srazit včas. Asistence: Krzysztof Macias.
   
  51:53
  Poruba právě vstřelila branku!
  VOJTĚCH ČERNÝ vystřelil z pravého kruhu, Halouzka sice sklapl betony, ale puk mu prošel a dokutálel se za brankovou čáru. Do konce trestu zbývaly dvě vteřiny, takže i Poruba využívá přesilovku. Asistence: Matěj Halata.
   
  51:20
  Kacper s mladším bratrem opět v akci! Maciasům dnes není dopřáno vstřelit gól a pomoct týmu ke snížení třineckého vedení.
   
  50:05
  Hlaváčovi sjel puk z hole a střela tak neměla potřebnou rychlost a sílu. Kašpárek měl tak možnost zaútočit. Střelu vytěsnil gólman na porubské hokejky a přesilovka plyne dál bez přerušení.

  Gabriela Juříková

  Branky a nahrávky: 20. Stibor, 52. Černý (Halata), 53. Stibor (Krz. Macias) – 12. Przybyla (Procházka), 34. Hlávka (Przybyla, Procházka), 40. Kašpárek (Hlávka, Hrůzek), 45. Tomiczek (Šotkovský)


  HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Černý, Kosina, Kac. Macias, Pasek, Križ, Borkovec – Kovalčík, Hlaváč, Stibor – Krz. Macias, Halata, Ślusarczyk – Stodůlka, Hradil, Vehovský – Lambert
  HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Mošnička, Hykl, Anderle, Pospíšil, Ročák, Buják, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Pánek, Kozlík, Procházka

  Rozhodčí: Sedlák – Hlavatý, Veselý