Havlíčkův Brod – Chrudim 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Kobra 6:5 (po pr.) | Ústí n/L – Písek 5:4 (po pr.)
Vsetín – Šumperk 3:2 (po pr.) | Havířov – Přerov 3:0 (kon.) | Litomyšl – Poruba 4:1 (kon.)
po prodl.
VHK ROBE Vsetín
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Draci Šumperk
Neděle 22.09.2019, 15:30 • Zimní stadion Na Lapači • REDSTONE Extraliga juniorů • Skupina B
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, ze vsetínského Lapače Vám přeji příjemný zbytek dne. (17:42:51)
   
  Prodloužení netrvalo ani dvě minuty a rozhodli v něm Vsetínští, kteří tak navázali na svou hru a tlak ze závěru základní hrací doby.
   
  Konec zápasu.
   
  61:18
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Je dobojováno, Vsetín dokonává obrat. ADAM HILŠER se ujal kotouče, poradil si s bránícím hráčem a z bezprostřední blízkosti zakončil na vyrážečku. Asistence: Vojtěch Vrána, Patrik Zeman.
   
  61:01
  Vogel šikovně roztrhl bránící dvojici Vsetína, aby Hladišovi vytvořil prostor pro střelu. Technicky to bylo provedeno bezchybně, ale Málek na střelu velmi dobře viděl a ukrývá ji ve výstroji.
   
  60:31
  Vašenka nahrál v přečíslení Klímkovi, který střílel z první. Jeho tvrdou ránu za přemisťujícího se brankáře vystihl právě pohotový Venouš.
   
  60:14
  Ondračka rozehrává z vlastního pásma.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Divoká třetí třetina je u konce. Hned po 10 sekundách se Šumperku podařilo navýšit svůj náskok na dvoubrankový, ale to si Valaši nenechali líbit. Tedy konkrétně Tadeáš Pospíšil, jehož dvě branky srovnaly skóre zápasu na 2:2. Vsetínští byli v této části zápasu jako vyměnění a nechybělo mnoho, aby se dostali do vedení. To se však nestalo, a my tak uvidíme prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:48
  Vsacané jsou sice při chuti, ale nesmíme zapomínat ani na hostující Draky. Kapitán Haluza trefuje prudkou střelou z hranice brankoviště Málkovu masku.
   
  59:32
  Valaši jsou stále na puku, ale nedaří se jim založit útok ze středního pásma.
   
  59:02
  Do konce základní hrací doby zbývá necelá minuta a domácí už se chytají za hlavy. V jasné gólově šanci vychytal gólman Venouš vsetínského útočníka Frimela.
   
  58:37
  Zeman trefuje pravou tyčku.
   
  58:16
  Nyní se Málek rozhodl poněkud riskantně povyjet proti ujíždějícímu Kavanovi. Tento tah mu vyšel a u puku je Vsetín.
   
  57:27
  Také Málek má však plné ruce práce. Dva hráči Šumperka se usadili u jeho pravé tyčky a neúnavně posílali puky na jeho betony. Domácí gólman měl navíc stíženou situaci, jelikož se kolem něj pohybovali také jeho spoluhráči. Haluzův nadzvednutý kotouč končí na pravém betonu.
   
  56:57
  Na hattrick útočil Pospíšil, jenže jeho rána z pravého kruhu mířila příliš vysoko.
   
  56:10
  Frimel nadvakrát zkoušel překonat hostující brankáře mezi betony. Ani jednou se však radovat nemohl, protože Venouše si jeho pokusy dobře pohlídal.
   
  56:05
  Hosté v plném počtu.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 43. Pospíšil (Frimel, Hilšer), 46. Pospíšil (Vavřík, Hilšer), 62. Hilšer (Vrána, Zeman) – 27. Vogel (Horký, Holub), 41. Haluza (Vogel, Holub)


  VHK ROBE Vsetín: Málek (Tkadlec) – Holáň, Zeman, Riedl, Siner, Houser, Kamas, Ondračka – Pospíšil, Hilšer, Holba, Vavřík, Zemánek, Vrána, Vašenka, Klímek, Frimel.
  Draci Šumperk: Venouš (Kašpar) – Hladiš, Holub, Štrbík, Ott, Cekr, Blaháček, Plhal – Habrman, Štefanišin, Jurča, Vogel, Horký, Kavan, Haluza, Šembera, Drlík, Kesler.

  Rozhodčí: Škrobák – Poláček, Pospíšil