Přerov – Havířov 3:1 (kon.) | Kobra – Žďár n/S 3:2 (kon.) | HK MD Šumperk – Vsetín 2:3 (kon.)
Poruba – Litomyšl 5:2 (kon.) | Písek – Ústí n/L 5:4 (kon.)
konec
HK Mladí Draci Šumperk
2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 13.12.2019, 19:30Extraliga juniorů • Skupina B
Partner:
   
  Vyrovnaný zápas bez většího množství šancí strhli na svou stranu Vsetínští. Ve třetí třetině se totiž jako jediný prosadil hostující Tadeáš Pospíšil a v posledních šesti minut už Vsetín toto vedení, i přes šumperský tlak, udržel.
  Ode mě je to pro dnešek vše, ze Šumperka se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (21:28:01)
   
  Konec zápasu.
   
  59:25
  Po vyhození Pernického přebruslil Hilšer Vogela, a tak se icing nepíská. Hraje se před prázdnou bránou domácích.
   
  59:15
  Vsetínská obrana je opět úspěšná. Nyní Valaši vyhazují na zakázané uvolnění.
   
  58:27
  Hosté puk na druhou stranu kluziště vyvezli, ale Draci se dostali opět do útoku. Vogelovu střelu z vrcholu levého kruhu blokuje Vavřík.
   
  58:06
  Frimelovi se nepodařilo vyhodit. O puk se bojuje za brankou Vsetína.
   
  57:52
  Venouš zůstává na střídačce.
   
  57:52
  Oddechový čas pro domácí.
   
  56:37
  Pernický zastavil Kavana. Ten však ještě na levém kruhu stihl poslat rychlou zadovku na Keslera, kterého těsně před brankou zastavil Ondračka. Hraje se u Tkadlecovy branky a Šumperk si v okolí brankoviště vytváří tlak.
   
  55:04
  Další příležitost na srovnání měl Haluza, jehož pokus z levého kruhu vytěsnil hostující gólman hokejkou. Z druhé strany to zkoušel také obránce Blaháček.
   
  53:49
  Vyrovnat se snažil Kesler a k dorážce jeho rány z mezikruží si ještě nabruslil Poledna. To už však měl Tkadlec puk pod kontrolou.
   
  53:33
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Naopak Valaši se ke střele propracovali dokonce se také dostávají do vedení. Na levý kruh dostal z modré čáry od Richarda Lisse přihrávku TADEÁŠ POSPÍŠIL, jenž se střelou bez přípravy prosadil k pravé tyči. Asistence: Richard Liss, Vojtěch Vrána.
   
  53:08
  Haluza získal pro svůj tým útočné pásmo, když se na pravém křídle prosmýkl kolem všech bránících hráčů. Do zakončení se však nikdo z Draků nedostal.
   
  52:05
  Poledna zakončoval od pravé tyčky. Tkadlec byl připraven a tuto část své branky si pohlídal.
   
  51:23
  Domácí v plném počtu.
   
  50:58
  Klímek se nyní dostal i k defenzivní činnosti, když zabránil soupeřovu přečíslení.
   
  50:23
  Vsetínští jsou v útočném pásmu a kombinují. Ondračka poslal od modré čáry puk na Klímka, který z vrcholu pravého kruhu vystřelil. Jeho rána se zastavila Habrmana, jenž puk nezpracoval a zakončovat mohl od levé tyče Hilšer. Střela skončila za brankou.
   
  49:23
  Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Štrbík – 2 min., vysoká hůl).
   
  49:09
  Po levém křídle si do pásma najížděl Štefanišin a zprvu nenápadná akce skončila nebezpečnou střelou, jelikož domácí útočník všechny přebruslil. Jeho střelu nakonec srazil Vavřík a puk proletěl kolem levé tyče.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 11. Horký, 12. Haluza (Blaháček) – 9. Vavřík (Klímek, Hilšer), 13. Zeman (Hilšer, Ondračka), 54. Pospíšil (Liss, Vrána)


  HK Mladí Draci Šumperk: Venouš (Kašpar) – Blaháček, Holub, Štrbík, Plhal, Cekr L., Cekr F., Ott – Horký, Štefanišin, Drlík, Šembera, Haluza, Kesler, Vogel, Poledna, Kavan, Habrman.
  VHK ROBE Vsetín: Málek (35. Tkadlec) – Pernický, Zeman, Liss, Holáň, Kožený, Houser, Ondračka – Novosad, Baďura, Zemánek, Pospíšil, Vrána, Hilšer, Klímek, Frimel, Vavřík, Apolenář.

  Rozhodčí: Rapák – Rožánek, Rychlý