Plzeň – Sparta 5:2 (kon.) | Slavia – K. Vary 2:4 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
HC Sparta Praha
Úterý 03.01.2012, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga (ČR)
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Já se s vámi loučím z Plzně a doufám, že příště spolu budeme moci sledovat podobně zajímavé utkání. Hezký večer! (20:00:29)
   
  Utkání skončilo, vítězem se stala domácí Plzeň, která tak přerušila vynikající sérii Sparty. Té se naopak nepovedlo dobýt plzeňskou tvrz a pustila tak svého soupeře na rozdíl čtyř bodů. Velký podíl na tom má Johnson a Hanzlík, kteří dokázali skórovat na začátku a na konci třetí třetiny, čímž svému týmu zajistili velmi cenné tři body.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:41
  A stadionem se žene mexická vlna, na ledě už o moc nejde...
   
  59:22
  Hosté v plném počtu.
   
  59:12
  Další dobrý zákrok Pöpperleho.
   
  58:59
  Domácí pokračují v klasické přesilové hře, ale i nadále v nejsilnější sestavě se Strakou, Vlasákem či Marušákem.
   
  58:13
  Plzeň právě vstřelila branku!
  A vyvolávaný "bůr" je na světě! JIRKA HANZLÍK si dvakrát vyměnil puk s Marušákem a prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jiří Marušák.
   
  57:44
  Další série střel domácích bez účinku, hosté navíc vyhodili aspoň do středního pásma.
   
  57:27
  Marušák hned po návratu z trestné zkusil vystřelit, našel však jen pozorného Pöpperleho.
   
  57:20
  Nyní domácí hrají v pěti proti třem.
   
  56:31
  A další hřebíček do sparťanské rakve! Domácí se dostali do útoku, ale jejich snahu přerušil Kučný, jenže puk vyhodil přímo na tribuny a dostal další menší trest.
   
  56:14
  Velká komplikace pro Spartu! Za hákování je vyloučen Ton, navíc dříve vyloučený Phillip si vykoledoval i osobní trest za nemístné protesty, takže rovnou odešel do kabin!
   
  55:44
  Domácí se už nikam neženou a rozvážně zakládají svůj útok.
   
  55:15
  Vylučuje se na obou stranách, za drobnou potyčku si šli odpočinout Marušák s Philippem. Hraje se ve čtyřech.
   
  53:46
  Vlasák po Vostřákově asistenci mířil vedle a Straka z těsné blízkosti nedorazil! Ještě mohl střílet Marušák, ale rozhodl se nahrávat a Hanzlíkova střela taktéž cíl nenašla.
   
  54:14
  Plzeň je i nadále v tlaku, znlokovaná střela ale zamířila hodně vysoko, nicméně vhazovat se bude v obranném pásmu Sparty.
   
  53:25
  Vykoukalova střela byla tečována a mířila do protipohybu gólmana, ale i mimo branku.
  Obdarujte sebe nebo své blízké Stolním kalendářem Českého hokeje pro rok 2022. Nejen to nabízí internetový obchod marken.cz.

  Lukáš Kratochvíl

  Branky a nahrávky: 2. Andrašovský (Havlíček), 6. Havlíček (Andrašovský, Dvořák), 33. Dvořák, 43. Johnson (Pitule, Stránský), 59. Hanzlík (Marušák) - 15. Philipp (Pacovský), 40. Tenkrát (Broš, Milam)


  HC Škoda Plzeň: Svoboda - St. Pierre, Hanzlík, Kinrade, Kaberle, Marušák, Vykoukal, Růžička - Heřman, Vostřák, Vlasák, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Duda, Johnson, Pletka, Andrašovský, Stránský.
  HC Sparta Praha: Pöpperle - Sersen, Husák, Kučný, Milam, Philipp, Krstev, Lapšanský, Veselý - Rubeš, Broš, Treille, Rachůnek I., Forman, Ton, Foster, Žálčík, Rachůnek T., Bližňák, Tenkrát, Pacovský.

  Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bláha, Kostka