Linz – Znojmo 3:4 (po pr.)
po prodl.
EHC Black Wings Linz
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Orli Znojmo
Úterý 12.11.2019, 19:15 • Keine Sorgen Eisarena Linz • Erste Bank Eishockey Liga • 19. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Znojmo si tak připisuje cenné vítězství, které bude chtít potvrdit o víkendu během dvou domácích duelů. Ten první v pátek proti Dornbirnu startuje v 18:30. Do té doby nashledanou. (21:36:44)
   
  Dvacet vteřin před koncem prohrávali Orli v Linzi 2:3, nakonec vezou dva body za výhru 4:3 po prodloužení. Pro novou tvář v orlím dresu Roba Flicka to byl debut jako hrom, byl u tří gólů včetně vyrovnávacího v power-play a vítězného v prodloužení, z jeho práce vytěžil dva góly Anthony Luciani. No a hrdinou zápasu zejména v jeho první polovině byl Teemu Lassila, který pochytal neskutečné šance soupeře a bez něj by dnes Orli na body jistě nedosáhli.
   
  Konec zápasu.
   
  62:47
  Orli právě vstřelili branku!
  Symbolická akce pro dnešní večer, postarali se o ni dva nejlepší hráči Znojma v zápase. Teemu Lassila nejprve sám proti Florekovi vytáhl neskutečný zákrok lapačkou, volný puk zatáhl po levém křídle Rob Flick a narýsoval milimetrovou přihrávku na druhou stranu pro ANTHONYHO LUCIANIHO, který z první trefuje odkrytou branku. Lassila si připisuje výhru, Flick třetí bod. Oba dnes hráli velký zápas. Asistence: Rob Flick.
   
  61:55
  Bartoš na druhé straně v přečíslení váhal, až jej obránce vytlačil i s pukem na mantinel.
   
  61:38
  Schofield v tísni před Lassilou akci překombinoval, zadovkou spoluhráče nenašel.
   
  60:58
  Lassila se jen ohlédl, Finnovu ránu švihem zastavila spojnice břevna a tyče!
   
  60:44
  Luciani neudržel puk v rohu, domácí jdou do přečíslení.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Skvělý zápas ani po 60 minutách nekončí, Flickovo vyrovnání 19 vteřin před koncem znamená, že uvidíme prodloužení tři na tři.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:41
  Orli právě vstřelili branku!
  To jsou věci! Když Kevin Tansey 25 vteřin před koncem v pádu suploval gólmana Lassilu, nevypadalo to se šancemi Znojma na body vůbec růžově. Jenže power-play už podruhé v krátké době vyšla výborně. Tentokrát po zavezení puku po pravém křídle Kickert jen vyrazil střelu Sedláka od modré, Luciani prakticky z nulového úhlu pohotově dorážel a na brankovišti důrazně operující ROB FLICK si v prvním startu za Orly připisuje gól, který posouvá Znojmo minimálně k jednomu bodu! Asistence: Adam Sedlák, Anthony Luciani.
   
  59:12
  Domácí získali puk na vlastní modré a posouvají jej až za branku Znojma.
   
  58:45
  Znojmo hraje v šesti bez brankáře.
   
  58:45
  Tečované nahození od modré končí v ochranné síti nad brankou. Buly v pásmu Linze.
   
  58:07
  Orli se až teď dostávají do útočného pásma, ale jsou pod tlakem obrany v rohu kluziště.
   
  57:31
  Domácí dostali kotouč do útočného pásma a sbírají cenné vteřiny.
   
  56:10
  Tansey se vydal rovnou na brankoviště clonit gólmanovi a překvapivá taktika málem vyšla, Flickovu střelu Kickert vůbec neviděl. Letící puk ale mířil příliš vysoko.

  Tt

  Branky a nahrávky: 5. Kristler (Roach, Florek), 35. Lebler (Schofield, Umicevic), 56. Gaffal (DaSilva, Finn) – 17. Svoboda (Tansey, Luciani), 20. Luciani (Flick), 60. Flick (Sedlák, Luciani), 63. Luciani (Flick)


  EHC Black Wings Linz: Kickert (Mocher) – Wolf, Roach, Altmann, Rutkowski, Finn, Valach, Matzka – Lebler, Schofield, Umicevic – Kristler, Florek, Leiler – Cijan, Brucker, Woger – Kalus, Gaffal, DaSilva – Ober.
  Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Novák – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Gago – Berisha, Češík, Oščádal.

  Rozhodčí: Gruber, Ofner – Bedynek, Nothegger