Jihlava – Sokolov 5:0 (kon.) | Kadaň – Třebíč 3:2 (3:1 po s.n.) | Prostějov – Ústí n/L 6:1 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
HC Baník Sokolov
Středa 22.01.2020, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Chance Liga - o účast v předkole • 14. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Jihlava v dnešním utkání vítězí suverénně 5:0. V obecně nezáživném zápase byla po šedesát minut lepším týmem a ve třetí třetině si už jenom hlídala výsledek, který si pojistila gólem v 56. minutě z hole Tomáše Chlubny. Šancí však měla poměrně hodně, a kdyby zápas skončil třeba sedmigólovým rozdílem, nebylo by se čemu divit. Na druhé straně ale Sokolov měl taktéž několik dobrých příležitostí, Jan Brož ale dokázal udržet čisté konto a ukázal, že jeho forma stále roste.

  Střely na branku: 37 – 18 (15 – 5) (19:48:15)
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Sokolov je již v plném počtu, ale už se ani pořádně nehraje.
   
  59:37
  Střelu Poletína od modré clonil Chlubna, Jan Bednář ale dokázal zasáhnout lapačkou včas.
   
  59:11
  Křemen si při útočném výpadu pustil puk až moc daleko od své hole, proto o něj během chvíle přišel.
   
  58:57
  Po závaru před brankou Sokolova je přerušena hra a na ledě zůstává ležet gólman Jan Bednář. Vypadá to ale, že těch 63 sekund zápasu už dochytá.
   
  58:28
  Vítězslav Brož se propracoval taktéž ke střele, ale byla to spíše střela propagačního charakteru. Dukla ale kombinuje nadále v pásmu a zápas se dohrává.
   
  57:47
  Adam Rulík (SOK) dostává dvě minuty poměrně zbytečného charakteru. Povalil na zem Vítězslava Brože a odmítal jej pustit, proto dostává menší trest za držení.
   
  57:04
  Pekr se snažil dostat přes Přindiše, což se mu nepovedlo. Proto se musí domácí snajpr vracet zpět do obranné fáze.
  55:44 Tomáš CHLUBNA - 5:0
   
  55:44
  Dukla právě vstřelila branku!
  Pětka zkompletována, Dukla uzavírá zápas dalším gólem v baníkovské síti. Fronk za brankou výborně forčekoval a získal kotouč, který následně předložil před branku pro TOMÁŠE CHLUBNU. Mladý útočník Dukly měl mezi kruhy hodně času a kotouč pověsil nekompromisně pod víko – 5:0! Asistence: Jiří Fronk, Tomáš Harkabus.
   
  53:57
  Přindiš rozehrál konstruktivně na Křemena, který už chtěl uvolňovat kolmicí Rohana, ale Matěj Vála včas zastavil puk na středovém kruhu.
   
  53:16
  Matěj Zadražil se tlačil do zakončení z úhlu, nakonec se sice před branku dostal, ale v době, kdy Jan Brož dávno držel kotouč pod lapačkou.
   
  52:44
  Marek Švec si zpracoval z otočky puk a napálil jej z mezikruží jenom do tyče Brožovy branky!
   
  51:37
  Hosté jsou nyní v plném počtu a teď už jde skutečně jenom o jedno v dnešním zápase, co se týče Dukly. Udržet vzadu čisté konto.
   
  51:12
  Pěkný zákrok předvedl Jan Bednář proti střele Pekra od modré. Situaci neměl vůbec jednoduchou, v poslední chvíli se dokázal roztáhnout a betonem zabránit tomu, aby inkasoval popáté!
   
  50:25
  Půlka přesilovky pro Duklu pryč a domácí v ní toho moc nepředvedli. Sokolov se bez potíží brání a hází puky po celém ledě.
   
  49:23
  Ondřej Šafář (SOK) pozval Tomáše Chlubnu na uvázání kravaty okolo jeho krku. Chlubna však zdvořile pádem na led odmítl a kravatu si tak nasadit na krk od Šafáře nenechal. Jakožto „odměnu“ za kurz dostává Šafář dvě minuty za hrubost.
   
  49:16
  Další zakázané uvolnění Sokolova. Občas si tak říkám, jestli to, co se děje na ledě, je skutečně zápas první ligy...

  Tomáš Kalas


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 7. Fronk (Chlubna), 15. Illéš (Čachotský, J. Pohl), 35. Illéš (Poletín, Staněk), 39. Anděl (Illéš, Poletín), 56. Chlubna (Fronk, T. Harkabus)


  HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Maláč) – Staněk, Piegl, J. Pohl, D. Kolář, J. Holý, Vála, Půža – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – T. Harkabus, Fronk, Chlubna – V. Brož, Lichanec, Protasenja.
  HC Baník Sokolov: Bednář (Haas) – Přindiš (A), Houdek, P. Michálek, Vodička, Šafář, A. Rulík, Kadeřávek – Švec, M. Zadražil (A), Křemen – Vracovský, Kverka, Stříbrný – T. Rohan (C), Vrána, Kuběna – Pařízek, Křehlík.

  Rozhodčí: Hucl, Ondráček – Kotlík, Zídek

  Diváci: 969