Jihlava – Prostějov 5:4 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 2:4 (kon.)
konec
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pondělí 27.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance Liga - o účast v předkole • 16. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já děkuji za pozornost. (20:25:12)
   
  Ve třetí třetině už jsme se branky nedočkali, a tak si hosté dokráčeli pohodlně k vítězství 4:2 a zaslouženě si odváží na Vysočinu tři body!
   
  Konec zápasu.
   
  59:35
  Domácí fanoušky ještě alespoň potěšil na cestu domů David Stahl, jenž vytáhl parádní zákrok lapačkou proti tutovce Matěje Psoty!
   
  59:07
  Po ofsajdu hostů se bude vhazovat ve středním pásmu. Ani to nevypadá, že by se domácí pokusili o hru bez brankáře, o výsledku je rozhodnuto.
   
  59:05
  Ondřej Bláha ještě mohl zadělat na drama, ale o kousek nedosáhl na dlouhou přihrávku, která nakonec proletěla hostujícím brankovištěm.
   
  58:01
  Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Na kotouči hosté z Třebíče, kteří kontrolují závěr utkání.
   
  57:00
  Slovanu rozhodně nelze upřít snaha, ale zatím to nestačí ani na kontaktní branku. Matěj Hes prolétl obranou Třebíče, ale Pavel Jekel měl opět rameno na místě a jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
   
  56:12
  Pavel Jekel si sám nadělal potíže chybnou rozehrávkou, ale následný kotouč, který zamířil do jeho brankoviště z hole Ondřeje Bláhy schoval a hru přerušil.
   
  55:27
  Icing Slovanu. Vhazovat se bude před Davidem Stahlem.
   
  54:09
  Vladimír Brož má chuť proti svým bývalým spoluhráčům. Hezky se protáhl přes střední pásmo, ale jeho rychlou střelu zápěstím schoval v lapačce Pavel Jekel.
   
  Dnešní utkání sleduje v Ústí nad Labem 430 diváků.
   
  53:03
  Třebíč se už nikam nežene. Slovan zakládal útok zpoza své branky a hosté poctivě čekali, co domácí s rozehrávkou provedou.
   
  52:03
  Martin Tůma byl na konci kombinace celého ústeckého útoku, ale rána z první mu z levého kruhu nesedla. Mohlo být ještě drama, jelikož pokud by kotouč dobře trefil, Pavel Jekel by jen stěží zasahoval.
   
  51:13
  Marek Laš napřáhl u pravého mantinelu, David Stahl kotouč v lapačce neschoval, ale aspoň je vyrazil mimo tři tyče.
   
  49:39
  Třebíč kompletní.
   
  49:24
  Vladimír Brož měl hodně místa, napřáhl, ale i jeho ránu pokryl Pavel Jekel! Toto byla jedna z nejlepších přesilovek domácích v utkání.
   
  48:40
  Opět Jakub Müller, tentokrát musel však zasáhnout ramenem Pavel Jekel! Velmi účinný zásah hostujícího strážce branky!
   
  48:23
  Bomba Jakuba Müllera od modré skončila na zadním plexiskle.

  Tomáš Suchánek

  Branky a nahrávky: 16. Krliš (Svoboda, Š. Jelínek), 36. Filip (Vl. Brož, Kordule) – 5. Bittner (Furch, P. Kratochvíl), 23. D. Krenželok (Václavek), 27. Šťovíček (Szathmáry, Nedvídek), 37. D. Krenželok (Nedvídek)


  HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Hamalčík) – M. Vágner (A), Müller, Vl. Brož (C), Mareš, Zukal, Hes (A) – Krliš, Svoboda, Tůma – Filip, Kordule, Severa – O. Bláha, Dörner, Jelínek.
  SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, D. Krenželok, Hort – Laš (C), Nedvídek (A), Šťovíček (A) – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, T. Havránek.

  Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Hejl, Podrazil

  Diváci: 430