Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 4:3 (po pr.)
po prodl.
Moser Medical Graz 99ers
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Orli Znojmo
Neděle 15.12.2019, 16:00 • Eisstadion Graz Liebenau • Erste Bank Eishockey Liga • 28. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Před Vánoci čeká na Orly domácí dvojzápas, nejprve v pátek 20. prosince proti Klagenfurtu, o den později pak proti Dornbirnu. Do té doby nashledanou, příjemný zbytek večera! (18:29:35)
   
  Střely na branku: 35 – 37.
   
  Znojmo tak sedmé vítězství v řadě nepřipíše, posedmé odchází z ledu poraženo, ovšem nikoliv bez bodu. A ten dnes vzhledem k průběhu zápasu může určitě brát s potěšením. Orli v oslabené sestavě hráli jen na tři pětky, navíc po první třetině vypadl Tomáš Svoboda, přesto se dokázali ubránit dlouhému dvojnásobnému oslabení a nakonec i vyrovnat při hře bez brankáře. Vzhledem k ostatním výsledkům se tak opět posouvají na páté místo tabulky.
   
  Konec zápasu.
   
  63:39
  Graz právě vstřelil branku!
  Přeci jen se Graz v přesilovce prosazuje a vítězí. Nahození z vrcholu kruhu před brankou zpracoval a tečoval JOAKIM HILLDING, puk následně proklouzl do sítě pod betonem Lassily. Znojmo tak z dnešního duelu bere bod.
   
  63:22
  Zajímavá situace. Lassila při zákroku proti střele vykopl branku z postavení, následně skóroval z dorážky Hillding. Rozhodčí rozpažují, gól neplatí.
   
  63:04
  Přesilovku řídí z modré kapitán Setzinger, po sérii přihrávek to vzal na sebe, ale přestřeluje.
   
  62:35
  Oddechový čas pro Znojmo.
   
  62:35
  Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Flick – 2 min., držení).
   
  62:35
  Setzinger měl našlápnuto na levém křídle, dostával se před Flicka, který musel faulovat. Je z toho "jen" dvouminutový trest, ale i tak nepříjemná situace a velká šance pro domácí.
   
  62:08
  Netrvalo to dlouho, Oleksuk v klinči se znojemským obráncem vychýlil z postavení Lassilovu branku, je přerušeno.
   
  61:55
  Až zhruba po dvou minutách se Graz dostává k puku a nyní bude útočit on.
   
  61:22
  Zatím hraje s pukem jen Znojmo, Berisha ale v dobrých pozicích ani nadvakrát proti Nihlstorpovi neuspěl.
   
  60:49
  Jeden z domácích hráčů hrál bez hokejky, z kritické situace jim pomáhá vyhozený puk mimo hrací plochu.
   
  60:23
  Tanseyho nebezpečnou střelu vykopává Nihlstorp špičkou betonu.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Čtyři a půl minuty před koncem čekaly Znojmo dlouhé dvě minuty ve třech proti pěti, heroickým výkonem v oslabení a následným gólem při power-play ale Orli vstali z mrtvých a bodují v sedmém utkání v řadě. Kolik bodů si odvezou, o tom rozhodne prodloužení, případně nájezdy.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.

  Lukáš Peroutka

  Branky a nahrávky: 6. Collberg, 12. Setzinger (King, Kirchschläger), 40. Setzinger (Garbowsky, Johansson), 64. Hillding – 3. Flick (Berisha, Bořuta), 33. Flick (Berisha, Luciani), 60. Berisha (Flick, Luciani)


  Moser Medical Graz 99ers: Nihlstorp (Höneckl) – Kirchschläger, Weihager, Johansson, Hamilton, Lindner, Dodero, Egger – Oberkofler, Oleksuk, Ograjenšek – King, Garbowsky, Setzinger – Krainz, Hillding, Collberg – Kainz, Moderer, Zusevics.
  Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – McRae, Češík, Berisha – Oščádal.

  Rozhodčí: Piragić, Siegel – Hribar, Kaspar