Slavia – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 1:5 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:8 (kon.)
Vítkovice – Zlín 3:5 (kon.) | Č. Budějovice – Plzeň 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 4:5 (kon.)
K. Vary – Sparta 1:0 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:2 (kon.)
konec
HC Motor České Budějovice
2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Sobota 29.02.2020, 15:00 • Budvar Aréna • DHL Superpohár • Skupina B
Partner:
   
  To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního dne se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (17:10:05)
   
  Ohlasy po utkání:

  Luboš Rob (HC Motor České Budějovice): "My jsme věděli, že Plzeň přijede s velmi dobrým mančaftem. Abychom si udrželi naději na postup, věděli jsme, že musíme vyhrát za tři body. Proto jsme chtěli vidět na ledě maximální snahu a bojovností soupeře jakkoliv přehrát. Bohužel měli jsme spousty vyloučených hráčů, udělali jsme hromadu chyb, které Plzeň potrestala. Snažili jsme se, ale už jsme se na ně nedotáhli. Přesto bych chtěl klukům poděkovat, rvali se a odehráli slušný zápas."

  Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "My jsme v první řadě rádi za tři body, protože to byl asi cíl dnešního utkání. Jinak to nebylo moc pohledné utkání, bylo tam strašně moc chyb od obou týmů. Takové bláznivé utkání bez systému, zodpovědnosti, bez ničeho. My jsme soupeře doslova přestříleli, vyhráli jsme a za to jsme moc rádi. Teď se rozhodne v posledních dvou zápasech ve skupině."
   
  Je dobojováno. Diváci v Budvar Aréně viděli skvělé utkání, které mělo všechno. Obě mužstva se vydala ze všech svých sil. V závěrečné periodě hosté přidali pojistku do prázdné brány a na západ Čech si odvážejí velmi cenné tři body.
   
  Konec zápasu.
   
  59:42
  Poslední ohrožení branky Koláře nemělo smysl. Domácí hráč zahrál vysokou holí, branka by stejně neplatila.
   
  59:21
  Domácím se nedá upřít snaha, ale nyní už je to spíše křeč. Ofsajd Motoru.
   
  59:12
  Icing Škodovky.
   
  58:55
  Hrakholski mohl ještě snížit, ale z levé strany branku Koláře přestřelil.
   
  58:01
  Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:44
  Hosté už nikam nepospíchají, hráči vědí, že dnešní důležité utkání zvládnou.
  56:45 MAREK PRINCL - 2:5
   
  56:45
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Je zřejmě rozhodnuto. MAREK PRINCL z vlastního pásma trefuje opuštěnou klec a dodává svému týmu klid v závěrečných minutách. Bez asistence.
   
  56:24
  Domácí v šesti.
   
  56:14
  Jaroslav Pouzar po překročení modré čáry nic složitého nevymýšlel, z kroku poslal puk rovnou na Koláře, ten si ho schoval ve své lapačce.
   
  55:43
  Domácí v plném počtu.
   
  55:30
  Hosté v plném počtu.
   
  55:19
  Adam Ženíšek zadovkou poslal puk na modrou čáru, kde byl Vladimír Kremláček. Jeho skákavou ránu kryje s menšími problémy domácí brankář.
   
  54:40
  Zakázané uvolnění Škodovky, vhazovat se bude před Kolářem.
   
  54:21
  Marek Princl se snažil prokličkovat až před brankáře, což se mu nepovedlo.

  Jakub Štěrba

  Branky a nahrávky: 6. Silný (Doktor), 34. Masopust (Silný, Krcho) – 22. Houdek (Procházka), 27. Princl (Čermák, Malát), 27. Procházka (Matiášek, Hajšman), 36. Procházka (Matiášek, Kolář), 57. Princl


  HC Motor České Budějovice: Ludvík (Máca) – Doktor, Remta, Svach, Pavlát, Hubata, Novák – Masopust, Krcho, Silný (C), Čížek, Janoch, Schwartz, Hrakholski, Pouzar, Anderle, Hrubec
  HC Škoda Plzeň: Kolář (Micka) – Houdek (C), Šiller, Jiříček, Lokajíček, Kovářík, Kremláček, Malák (A) – Kopic, Hajšman, Šuhaj, Slanina, Matiášek, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek, Procházka, Princl (A)

  Rozhodčí: Lacina – Zíka, Bělohlav

  Diváci: 98