Prostějov – Žižkov 0:2 (kon.) | Líšeň – Varnsdorf 1:1 (kon.)
konec
1. SK Prostějov
0:2 (0:0)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 12.09.2020, 17:00 • Za místním nádražím, Prostějov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 3. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Viktorie Žižkov, která svého soupeře porazila výsledkem 2:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, sledovali jsme totiž vyrovnanou podívanou. I tak jsme se nakonec dočkali dvou branek, obě obstaral hostující celek. Prostějov se v závěru zápasu snažil s výsledkem něco udělat, místo vyrovnání však přišla zmiňovaná druhá branka, o kterou se postaral Nabijev. (18:50:37)
   
  Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 10:10.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+1
  Žižkov právě vstřelil branku!
  O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Prostějov se nadechoval k náporu, nicméně do protiútoku se dostal FARID NABIJEV. Ten se s míčem nadvakrát dostal kolem protihráče, načež křižnou střelou nedal domácímu brankáři sebemenší šanci.
   
  90
  Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
   
  90
  V závěru zápasu musel zasahovat také Švenger, který zlikvidoval stoprocentní šanci Prostějova!
   
  89
  Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Prostějov má na případné vyrovnání málo času, zcela určitě se bude ještě nastavovat.
   
  88
  Viktoria v závěru zápasu zkušeně sbírá cenné vteřinky, domácí se tak nemohou dostat k žádnému tlaku. V posledních minutách se navíc nic moc neudálo.
   
  87
  Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Isaac Muleme, přichází Luboš Tusjak.
   
  85
  Po předchozím souboji skončil na zemi Muleme, který si nakonec vyžádal lékařské ošetření. Dost možná se jedná o taktiku zraněného hráče, hosté nikam nespěchají.
   
  84
  Žlutou kartu dostává Šimon Šmehyl (1. SK Prostějov).
   
  83
  Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka, Žižkov se pochopitelně nikam nežene. Před malým momentem si navíc faulem pomohl domácí Šmehyl.
   
  82
  Jurásek se s míčem dostal až k hranici pokutového území, odkud se nahrávkou do šestnáctky pokoušel najít Zikla, který měl k míči opět hodně daleko. Protiútok Viktorie.
   
  81
  Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Daniel Richter, přichází David Bezdička.
   
  80
  Žlutou kartu dostává Jan Šteigl (1. SK Prostějov).
   
  79
  Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Šteigl, který místo míče trefil pouze Sixtovu nohu. Žižkov na rozehrávku nikam nespěchá, u míče stojí Švenger.
   
  78
  K zakončení hlavou se před malým momentem dokázal protlačit hostující Zoubele, jehož střela nebyla nikterak prudká. Mucha si s tímto projektilem dokázal poradit.
   
  77
  Prostějov se snažil s míčem se usadit na polovině soupeře, což se mu nepovedlo. Následně se Zoubele pokoušel spolupracovat s Divišem, který byl úplně jinde.

  David Suchý

  Branky: 74. Jaroslav Diviš, 90+1. Nabijev

  Karty:   15. Omale (PRO), 67. Matoušek (PRO), 80. Šteigl (PRO), 84. Šmehyl (PRO) – 17. Sixta (ZIZ), 73. Muleme (ZIZ)


  Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 10:10.
  1. SK Prostějov: Mucha – Machynek (C), Bialek, Bala, Stříž (76. Šmehyl) – Matoušek (69. Šteigl), Spáčil, Omale (60. Jurásek), Zapletal – Píchal (60. Langer), Zikl.
  Náhradníci: Bréda – Langer, Šmehyl, Sečkář, Šteigl, Jurásek, Schuster.

  FK Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Urbanec, Březina, Muleme (87. Tusjak), Žežulka – Súkenník (60. Skopec), Sixta – Jaroslav Diviš, D. Richter (81. Bezdička), Auer (60. Nabijev) – Pázler (60. Zoubele).
  Náhradníci: K. Hrubeš – Tusjak, Skopec, Zoubele, Bazal, Nabijev, Bezdička.

  Rozhodčí: Lerch – Myška, Váňa

  Diváci: 730