Sparta – Pardubice 7:1 (kon.) | Litvínov – Plzeň 1:4 (kon.) | Madeta Motor ČB – K. Vary 4:5 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.)
konec
HC Sparta Praha
7:1 (0:0, 4:1, 3:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 07.11.2020, 13:30 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga (ČR) • 5. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To byla ode mě dnes už poslední informace, doufám, že jste si alespoň takto na dálku mohli zápas užít. Mějte se fajn a u dalších online přenosů se budu těšit, na počtenou! (15:41:59)
   
  Utkání dospělo do konce! Sparťané ve třetí části přidali tři další góly, když se prosadili Robert Říčka, Ladislav Zikmund a znovu Robert Říčka, jenž zaznamenal v utkání stejně jako Andrej Kudrna dvě branky.
   
  Konec zápasu.
   
  59:43
  Sedmnáct vteřin do konce utkání měli domácí znovu obrovskou šanci! Řepík se obtočil za brankou a našel svým pasem Horáka. Domácí forvard ale trefil pouze brankáře Kloučka.
   
  58:39
  Piskáček byl nyní netradičně na hrotu sparťanského útoku. Lukáš Pech se následně snažil vybídnout zmiňovaného beka, ale Klouček opět na místě.
   
  58:13
  Na opačné straně kluziště měli další dobrou šanci sparťané! Tomáš Dvořák zakončoval souhru svého celku z mezikruží, Klouček zasáhl.
   
  57:54
  Machovský si chvíli nebyl jistý, kde má kotouč, ale nakonec ho našel u své levé tyčky. Pardubičtí chvíli kombinovali, ale později však byli úspěšnější domácí.
   
  57:13
  Lukáš Pech nevyhrál vhazování v útočném pásmu a hosté založili rychlou protiakci. Kolářův prudký pas na spoluhráče byl nepřesný a Dynamo musí couvat ven.
   
  56:52
  Říčka se prodral skrz obránce Koláře až za útočnou modrou čáru, ale daleko se sparťané nedostali. Naopak u Machovského klece zazvonila tyčka!
   
  56:22
  Kapitán Michal Řepík se procpal až do útočného pásma a hledal před brankou Romana Horáka, ke kterému však už kotouč nedoputoval.
   
  55:28
  Řepík nastřelil kotouč ze středního pásma až za branku Kloučka, ale další hráči Sparty byli příliš netrpěliví a rozhodčí píská úmyslné postavení mimo hru.
   
  54:59
  Andrej Kudrna zapracoval v obranném pásmu a kotouč se dostal až k Tomáši Dvořákovi. Rozhodčí následně přerušují hru, za chvíli budeme pokračovat.
  53:29 Robert ŘÍČKA - 7:1
   
  53:29
  Sparta právě vstřelila branku!
  A je tu nakonec již sedmý přesný zásah domácí Sparty! ROBERT ŘÍČKA se opřel do střely z mezikruží a Klouček neměl nárok zasáhnout. O vítězi dnešního utkání je zřejmě rozhodnuto. Asistence: David Tomášek, Martin Jandus.
   
  53:02
  Horák kličkoval u mantinelu, ale jeho počínání později vystihl bránící Anděl. Domácí jsou v posledních minutách aktivnější, hosté vyhazují jen do střední zóny.
   
  52:04
  Jan Košťálek s Vitouchem se snažili udělat rozruch v útočném pásmu, ale sparťanský obránce přihrával svému mladému spoluhráči pouze na paty.
   
  51:13
  Obránce Jeřábek se dostal do hry z pozice sedmého obránce a Klouček musel znovu zasahovat po střele od modré čáry. Sparťané jsou v dobrém tlaku.
   
  50:24
  Buchtele zastavil kotouč v útočném pásmu a našel přesně Kudrnu. Druhý zmiňovaný se už ke střele nedostal a kotouč nakonec končí až ve střední třetině.

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 23. Kudrna (Pech, Buchtele), 29. Buchtele (Pech, Forman), 34. Vitouch, 35. Kudrna (Pech, Košťálek), 42. Říčka (T. Pavelka), 47. Zikmund, 54. Říčka (Tomášek, M. Jandus) – 26. Paulovič (Svačina, Poulíček)


  HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Piskáček (A), Tomáš Dvořák, M. Jandus, Jeřábek – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman.
  HC Dynamo Pardubice: Klouček (Štěpánek) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, Holland, Vála – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – Paulovič, Poulíček, Svačina – Blümel, Claireaux, Kusý – M. Kratochvil, Anděl, Machač.

  Rozhodčí: Úlehla, Hejduk – Frodl, Komárek