Sparta – Plzeň 1:3 (kon.) | Madeta Motor ČB – Zlín 1:4 (kon.) | Litvínov – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – K. Vary 11:4 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:3 (kon.)
Pardubice – Liberec 1:4 (kon.)
konec
Mountfield HK
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Úterý 24.11.2020, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 9. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z utichlé ČPP Arény se s vámi loučím, ale zvu vás ke sledování dalších našich textových přenosů z Tipsport extraligy. (20:22:38)
   
  Je konec! Nepublikovatelná slůvka létají z úst hradeckých hráčů, což znamená jediné. Po dvou skalpech a jasných výhrách dnes odevzdali všechny body svému soupeři z Třince. Ten dokázal ve třetí třetině zdvojnásobit náskok díky parádní brance nejlepšího střelce ligy Matěje Stránského, vítězství pak stvrdil ranou do prázdné branky Tomáš Marcinko. Oba celky odehrály přes 40 minut čistého času v nerovnovážném počtu hráčů na ledě, což svědčí o obrovské nedisciplinovanosti na obou stranách. Hradec loni třikrát nevstřelil Třinci ani gól a nepovedlo se mu to ani dnes. Jakub Štěpánek se těší z první letošní nuly a Oceláři zůstávají jediným týmem, který letos zatím vždy bodoval.
   
  Konec zápasu.
   
  59:51
  Hradec už chce dohrát zápas v klidu a spíš už se vidí v šatně.
  59:16 Tomáš MARCINKO - 0:3
   
  59:16
  Třinec právě vstřelil branku!
  A teď už je alespoň o prvním tvrzení jasno. TOMÁŠ MARCINKO neváhal a ze středu hřiště poslal puk do opuštěné hradecké klece. Třinec si z Hradce odveze všechny body. Asistence: Jan Jaroměřský, Tomáš Kundrátek
   
  59:03
  Třinec už je v pěti, vypadá to na desátou výhru Ocelářů v sezóně a první nulu pro Jakuba Štěpánka.
   
  58:42
  Filip Pavlík nabral rychlost ze tří kroků a opřel se do volného puku, ten ale zblokoval zalehnutím David Musil a vysloužil si obdiv třinecké střídačky.
   
  58:24
  Ani této šestici se ale zatím nedaří branku Třince byť jen ohrozit.
   
  57:59
  Na ledě je to nejzkušenější, co má Vladimír Růžička k dispozici.
   
  57:40
  Zbytek přesilovky odehraje Mountfield v šesti, Lukeš už trůní na střídačce.
   
  57:40
  Mountfield si bere oddechový čas! Poslední šance, jak se zápasem ještě něco udělat.
   
  57:35
  Na čestný úspěch či zdramatizování zápasu to ale zatím ze strany Hradce nevypadá. Smoleňákův oblouček lapil Štěpánek bez problémů do lapačky.
   
  57:01
  21. dnešní trest obstaral Miloš Roman, který si vysloužil dvouminutovku na trestné za sekání.
   
  56:48
  Jinak se totiž absolutně nedokáže soustředit, což potvrdil Hronek. Ten po jednom ze zákroků už startoval na Romana a chtěl ho stejně jako pár dní zpátky Martina Kadlece vyzvat na souboj. Rozhodčí mu to nedopřáli.
   
  56:08
  Hradec je kompletní a hodně si vylepší svá čísla při bránění oslabení. To je ale zatím to jediné, co ho může dnes těšit.
   
  55:30
  Tvrdou ránu Jaška od modré ještě stihl dobře tečovat Marcinko, Lukeš na ni jen stěží dokázal zareagovat!
   
  54:55
  Vrána se jako jediný člen první třinecké letky ještě neprosadil, teď mu to málem umožnil minelou Nedomlel. Místo, aby rychle vyhodil, ještě s pukem zakvedlal a Vrána mu ho uzmul. Zblízka ale proti Lukešovi pokusem na bližší tyč neuspěl.
   
  54:34
  Třinec se nikam nežene a v klidu kombinuje podél levého mantinelu.

  Adam Kodet

  Branky a nahrávky: 15. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 48. M. Stránský (Martin Růžička), 60. Marcinko (Jaroměřský, Kundrátek)


  Mountfield HK: Š. Lukeš (Sajdl) – Zámorský, Nedomlel (A), Hronek, Čáp, F. Pavlík (A), Šalda, R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, Kelly Klíma – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Lev, Kevin Klíma – R. Pavlík, Koukal, Jergl.
  HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – D. Musil, M. Doudera, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Kurovský.

  Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis

  Diváci: 0.