Vítkovice – Sparta 5:4 (po pr.) | Třinec – Olomouc 5:2 (kon.) | Zlín – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.)
Plzeň – Litvínov 2:1 (3:1 po s.n.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 4:1 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Mountfield HK
Pátek 13.11.2020, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga (ČR) • 17. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. (20:22:07)
   
  Zápas je u konce! Rozhodující byla nakonec druhá třetina, v níž Liberec ubránil tři oslabení a sám třikrát skóroval. Mountfield sice v závěrečném dějství tlačil, jenže Tygři už se poctivou hrou nenechali připravit o tři body. Hradečtí tak prohrávají teprve druhé utkání v sezóně, Severočeši naopak napravili středeční zaváhání s Třincem.
   
  Konec zápasu.
   
  59:05
  Hradečtí se teď z chumlu před bránou snažili procedit kotouč za Kváču, ten ovšem brankovou čáru za pomoci svých obránců uhájil.
   
  58:40
  Liberec šikovně vyhazuje pouze do středního pásma.
   
  58:01
  Probíhají poslední dvě minuty třetí periody a pravděpodobně i celého zápasu.
   
  56:27
  Na druhé straně se Liberečtí objevili v přečíslení dvou na jednoho. Adam Musil chystal Petru Jelínkovi nahrávku před prázdnou branku, liberecký kapitán ale promáchl.
   
  55:56
  Kevin Klíma předvedl velice povedenou individuální akci. Přes střední pásmo se dostal až do levého kruhu a svižně vypálil. Parádní ránu odrazilo břevno domácí brány!
   
  55:20
  Tomáš Rachůnek obkroužil královéhradeckou branku, načež hledal Tomáše Filippiho. Přihrávku nicméně zastavili dobře postavení beci.
   
  54:36
  Michal Birner nabral rychlost, prohnal se do útočného pásma a po ledě vystřelil z pravého kruhu. Marek Mazanec jeho pokus vykopl.
   
  53:26
  Tygři kombinují v útočné třetině a krájí vteřiny. Tohle jim bohatě stačí.
  52:49 Radan LENC - 4:1
   
  52:49
  Liberec právě vstřelil branku!
  Tak teď už to bude mít Hradec Králové hodně složité! Tygři se dostali díky otevřené hře Mountfieldu do brejku a v situaci dva na jednoho přihrál Michal Birner kotouč RADANU LENCOVI. Ten se s tím vůbec nepáral a parádním švihem vymetl horní roh! Mazancovi zvoní v uších ještě teď. Asistence: Michal Birner.
   
  52:32
  Petr Jelínek se najednou ocitl sám před Markem Mazancem, kterého se snažil ukličkovat. Hostující brankář však svůj tým podržel.
   
  51:59
  Střely na bránu ve třetí třetině jsou zatím 2:12 z pohledu Liberce.
   
  51:55
  Teď po dlouhé době musel zasahovat Marek Mazanec, který pokryl jedovatý pokus Tomáše Hanouska z pravé strany.
   
  50:41
  Hradečtí se snaží prokousat obranným valem domácího týmu, jenže ten zatím brání velmi dobře.
   
  49:28
  Tygři už se nikam přehnaně neženou a soustředí se především na defenzivní činnost.
   
  47:34
  Tak tohle nebyl vůbec jednoduchý zákrok pro domácího strážce svatyně. Jeremie Blain tvrdě vypálil od modré čáry a málem se trefil mezi ruku a tělo Petra Kváči, který jen tak tak stihl ucpat všechny mezery.

  Jonáš Majtyka

  Branky a nahrávky: 23. Gríger (T. Rachůnek), 25. Gríger (P. Jelínek, T. Rachůnek), 40. Birner (Filippi, A. Musil), 53. Lenc (Birner) – 4. Kevin Klíma (Lev)


  Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pařík) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Průžek – Šír.
  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Zámorský, Hronek, Blain, Jank, F. Pavlík (A) – R. Pilař, Orsava, Cingel – Smoleňák (C), J. Sklenář, V. Růžička – Kelly Klíma, Perret, Kevin Klíma – Lev, R. Pavlík, Koukal – M. Chalupa.

  Rozhodčí: Hejduk, Lučan – Pilný, Kis