Vítkovice – Třinec 2:1 (2:1 po s.n.) | Liberec – Litvínov 6:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 3:4 (1:2 po s.n.)
Kometa Brno – Madeta Motor ČB 10:4 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:5 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
10:4 (1:1, 6:1, 3:2)
Madeta Motor České Budějovice
Sobota 26.12.2020, 17:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga (ČR) • 29. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to z brněnské DRFG arény již vše. Přeji pěkný večer a u dalšího sportovního textového přenosu opět na počtenou. (19:31:21)
   
  Bláznivý zápas mezi Kometou a Motorem je u konce! Po první třetině, která skončila 1:1 a Motor byl v jejím průběhu lepší, přišla gólová smršť hlavně ze strany brněnského celku a skóre se na kostce nad ledem zastavilo až na číslech 10:4! Domácí tým hnal za vítězstvím zejména třígólový Peter Mueller. Své první branky v extralize vstřelili útočníci Komety Dávid Bondra (v prvním zápase) a Tomáš Šoustal (z nájezdu). Jedinou kaňkou pro Brno může být to, že svědky „desítky“ nemohli být přímo na místě diváci.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Ještě minimálně jedno vhazování. Puk totiž skončil na českobudějovické střídačce.
  58:16 Peter MUELLER - 10:4
   
  58:16
  Kometa právě vstřelila branku!
  Desítka je přece jen na světě! Brňané ujeli do přečíslení dva na jednoho. Luboš Horký předložil puk na levý kruh PETERU MUELLEROVI a ten střelou z první na bližší tyč zkompletoval hattrick. 10:4! Asistence: Luboš Horký.
   
  57:50
  Kometa se několik desítek sekund držela v útočném pásmu a měla několik náznaků šancí. Celé to však skončilo nahozením Krále do bruslí obránce.
   
  56:50
  Tuto akci Komety ovšem přerušuje ofsajd a vhazovat se tak bude na modré čáře.
   
  55:55
  Špetka sponzorů domácího klubu by si přála desátý zásah. Uvidíme, zda jim to modrobílí hokejisté splní.
  54:55 Tomáš ŠOUSTAL - 9:4
   
  54:55
  Kometa právě vstřelila branku!
  Wow! TOMÁŠ ŠOUSTAL dodnes v extralize zatím nebodoval, teď ovšem předvedl během trestného střílení velkou parádu. Zakončil totiž velmi efektně poté, co si hokejku strčil mezi nohy a Patera na jeho zajímavé řešení nestačil. Velmi pěkný nájezd útočníka Komety.
   
  54:55
  Tomáš Šoustal byl faulován během svého skvělého průniku a pojede tak nájezd!
   
  54:34
  Klimešovi se nepovedlo rozehrát, protože mu puk uskočil. Hosté však jeho zaváhání nedokázali využít.
   
  53:56
  Tentokrát se Brňané provinili zakázaným uvolněním a vhazovat se tak bude před Klimešem.
   
  53:32
  Nepřesná bekhendová přihrávka Schneidera na modrou čáru na Gulašiho znamená, že modrobílá pětice bude muset vyklidit útočné pásmo.
   
  53:00
  Klepiš nabízel puk před bránu Zaťovičovi, ten jej však tečovat nedokázal a Patera tak zasáhl betonem.
   
  51:57
  Rozhodně nemůžeme říct, že by se Lukáš Klimeš ve třetí části nudil. Tentokrát musel ramenem zasahovat proti střele soupeře z levého křídla.
   
  50:55
  Kometa jako by trochu přestávala hrát a hosté se toho pochopitelně snaží využít...

  Filip Krůza

  Branky a nahrávky: 6. Mueller (P. Holík), 26. Bondra (F. Dvořák, O. Němec), 28. Mueller (P. Holík, F. Král), 34. Valský, 35. Freibergs (Kusko), 36. Schneider (Mueller, F. Král), 39. Zaťovič (Klepiš), 42. P. Holík (Mueller, Klepiš), 55. Šoustal (TS), 59. Mueller (L. Horký) – 12. Pýcha (Michnáč), 39. Z. Doležal (Forman, Venkrbec), 45. Venkrbec (Christov, Jonák), 51. D. Voženílek (Z. Doležal, Suchánek)


  HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – Pyrochta (A), F. Král, O. Němec (A), Barinka, Freibergs, Gulaši, Bartejs – Mueller, P. Holík, Plášek ml. – Schneider, Klepiš, Zaťovič (C) – Bondra, Kusko, Valský – Šoustal, F. Dvořák, L. Horký.
  Madeta Motor České Budějovice: Patera (Čiliak) – Plášil, Pýcha (C), Slováček, Vydarený (A), Lytvynov, Suchánek – Z. Doležal, Venkrbec, Forman – Michnáč, Gilbert, Karabáček – D. Voženílek, Jonák, Christov – Prokeš, Adamský.

  Rozhodčí: Hodek, Micka – Ganger, Klouček