Pardubice – Mladá Boleslav 3:5 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 1:3 (kon.)
konec
Mountfield HK
1:3 (1:0, 0:0, 0:3) Stav série: 0:4
Bílí Tygři Liberec
Úterý 23.03.2021, 19:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Liberecké oslavy doléhají z kabiny až k nám na novinářskou tribunu, Tygři si tedy postup náramně užívají a není se čemu divit. S tímto konstatováním se s vámi dnes loučím, z ČPP Arény vám přeji hezký zbytek dne a v nové sezóně se tu budu těšit na počtenou!

  Zároveň vás také zvu ke sledování textových on-line přenosů z extraligového semifinále a finále, rozhodně bude o co stát! (21:30:56)
   
  Leckdo čekal od série Hradce s Libercem napínavý průběh a rozhodnutí třeba až v šestém mači, vždyť duely těchto soupeřů téměř vždy přinášejí emotivní a dobrý hokej. A v prvním měření sil to také tak vypadalo, po senzačním obratu zvítězil Liberec 4:3 v prodloužení a fanoušci se těšili na další bitvy. Jenže v následujících dvou zápasech se Mountfield spíše hledal a Tygři dokázali celkem pohodlně přidat dvě výhry 3:0. Dnes už Lvi hráli o všechno a vrátili se zpět na dobrý výkon, ani ten ale nestačil a Liberci znovu podlehli, tentokrát 1:3. Nezbývá jim tedy než sportovně pogratulovat soupeři.
   
  Přestože Hradečtí dnes předvedli ve čtvrtfinále svůj zřejmě nejlepší zápas, vezmeme-li v úvahu hru po celých šedesát minut, odchází znovu jako poražený celek. V první třetině se sice Východočeši ujali vedení, které proti Libereckým pokusům dlouho drželi a mohli jej několikrát i navýšit, ve třetí části však o osudu mače rozhodlo 21 vteřin. Během nich totiž Bílí Tygři v 51. minutě otočili dvěma trefami vývoj a závěrečná trefa do prázdné klece byla spíš formalita – Liberec zvítězil 3:1 a postupuje do dalšího kola, naopak pro Hradecké letošní cesta skrz play off končí.
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Hradec – 6 (25)
  Liberec – 9 (30)
   
  Je to tak, šedesát minut uplynulo a známe druhého semifinalistu letošního ročníku Tipsport extraligy – k Mladé Boleslavi, která porazila 4:0 na zápasy Pardubice, se přidává Liberec, jenž stejným poměrem vyřadil Hradec Králové!
   
  Konec zápasu.
  59:45 Michal BULÍŘ - 1:3
  Zdroj: Hokejka TV
   
  59:45
  Liberec právě vstřelil branku!
  Teď už se ale zdá, že je definitivně rozhodnuto, 15 vteřin před sirénou se totiž Severočechům povedlo trefit prázdnou bránu! MICHAL BULÍŘ si vyvezl kotouč po pravé straně a neomylně našel odkrytou klec – 1:3. Liberecká střídačka jásá a vypadá to, že už je po všem! Asistence: Jaroslav Vlach, Ondřej Vitásek.
   
  59:29
  Střelu od modré odrazil Petr Kváča do bezpečí, Hradec ale zůstává v pásmu.
   
  59:21
  Po zakázaném uvolnění Liberce se bude vhazovat po Kváčově pravici.
   
  59:12
  Aleš Jergl měl dnes již několikátou ohromnou gólovou šanci, jenže u pravé tyče nedokázal blafákem oblafnout Kváču!
   
  59:04
  Východočeši jsou však v obranném pásmu.
   
  58:44
  Marek Mazanec je na střídačce a Hradec to ještě zkouší v power-play!
   
  58:17
  Tygři dostali puk vedle hradecké brány, kde se ho snaží držet co nejdelší dobu.
   
  58:02
  Poslední dvě minuty třetí části jsou tu, Marek Mazanec je pořád v kleci!
   
  57:35
  Radim Šalda nahazoval po ledu od modré, jeho nabídka zůstala nevyužita.
   
  57:07
  Lvi se ale stále nevzdávají a bojují o každý kotouč, pořád však ne a ne usadit se v útoku.
   
  56:12
  Bohumil Jank nahodil kotouč do útočné třetiny, Východočeši jej ovšem nestihli dojet. Čas je nyní jednoznačně na straně Libereckých.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 11. Koukal (J. Veselý, Kelly Klíma) – 51. Gríger (Rosandić, Bulíř), 51. P. Jelínek (J. Vlach), 60. Bulíř (J. Vlach, Vitásek)


  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel (A), F. Pavlík (A), Šalda, Graňák, Jank, R. Pilař – Orsava, Cingel, Perret – Jergl, V. Růžička, J. Sklenář – M. Zachar, Lev, Kevin Klíma – J. Veselý, Koukal (C), Kelly Klíma.
  Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, A. Musil, Birner (A) – Bulíř, Gríger, Najman – D. Špaček, P. Jelínek (C), J. Vlach – R. Pavlík, Šír, Rychlovský.

  Rozhodčí: Pešina, Kika – Gerát, Hynek
  Mountfield HK 0 4 Liberec
  #1 Čtvrtek 18.03.2021 • 19:00
  Liberec - Mountfield HK 4:3 po prodl.
  #2 Pátek 19.03.2021 • 17:00
  Liberec - Mountfield HK 3:0
  #3 Pondělí 22.03.2021 • 17:00
  Mountfield HK - Liberec 0:3
  #4 Úterý 23.03.2021 • 19:00
  Mountfield HK - Liberec 1:3