Jihlava – Slavia 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Technika Brno 1:2 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:3 (kon.)
Kladno – K. Vary 3:4 (kon.) | Hvězda Praha – Třemošná 8:0 (kon.) | Mountfield HK – Kobra 13:0 (kon.)
Chomutov – PZ Kladno 16:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:5 (kon.)
HC Litvínov – Plzeň 2:5 (kon.) | Poruba – Třinec 0:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Olomouc 2:1 (kon.)
Vítkovice – Zlín 6:2 (kon.) | Motor ČB – Tábor 4:5 (kon.) | Kometa Brno – Přerov 7:0 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
AZ Heimstaden Havířov
Sobota 11.09.2021, 12:00Extraliga dorostu • Skupina Východ
Partner:
   
  Ve třetí třetině už branka nepadla. Šance se objevovaly na obou stranách, ale hra dala vyniknout jen gólmanům a obranám, jelikož se hráči nebáli padat do střel. O jeden gól byli lepší hosté z Havířova, a i když se Valaši v závěru utkání snažili skóre zvrátit a vyrovnat, jsou to hráči AZetu, kdo si užívá vítěznou děkovačku ve středovém kruhu.
  Ode mě je to pro dnešek vše, ze vsetínského Lapače přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne. (14:01:58)
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  Tohle už Vsetínští nestihnou. V závěru předvedli bojovný výkon, ale do střely z vrcholu levého kruhu se obětavě položil Svozil, kterého kotouč trefil. Puk zůstává v rohu kluziště a AZ jej vyhazuje do bezpečí.
   
  58:57
  Hosté se do nehlídané brány trefili, gólu však předcházelo postavení mimo hru a nemůže být uznán.
   
  58:47
  Jeden z hráčů Havířova zamířil z pravého křídla do odkryté brány. Puk těsně proklouzal okolo pravé tyče k zadnímu mantinelu.
   
  58:28
  Valaši jsou v útočném pásmu a vysílají jednu střelu za druhou. Jsou velmi blízko od vyrovnání.
   
  58:15
  Vsetínský brankář uhání zpět na střídačku.
   
  58:08
  Hraje se převážně ve středním pásmu, odkud také ujeli Šedlbauer s Juráněm. Nechybělo mnoho a dostala by tato dvojice kotouč do branky. Místo toho zůstal puk ležet na brankoviště, kde jej Maňásek přikryl lapačkou. Vhazovat se bude mezi modrými čarami, a tak se Konečný vrací zpět mezi tři tyče.
   
  57:26
  Konečný si otvírá dvířka a jde na střídačku za svými spoluhráči. Vsetínští budou hrát dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny v šesti.
   
  57:26
  Oddechový čas pro domácí.
   
  57:26
  Maňásek zastavil nebezpečný pokus z vrcholu levého kruhu, na který vůbec neviděl. Po úspěšném zákroku lapačkou je hra přerušena.
   
  56:18
  Havířov nahodil puk do útočného pásma. Valaši nezačali s napadáním a nechali soupeře v klidu zahájit kombinaci. Domácí si počkali na příhodnou přihrávku, do níž vložili svou hokejku a dostali tak puk pod kontrolu.
   
  55:05
  Do Dočekalovy střely z ostrého úhlu skočil na poslední chvíli Valouch, který tak pomohl svému gólmanovi, jenž se právě přemisťoval k levé tyči.
   
  54:28
  Šance se objevují také na druhé straně, kde naděje Vsetínských drží pohotový Konečný. Do konce třetí třetiny zbývá necelých šest minut.
   
  53:34
  Kolem havířovské branky je opět prohnal Urge, kterému se nepodařilo najít místo betony Maňáskovými betony.
   
  52:29
  Hostující obránce Valouch nahrál ve vlastním pásmu na domácího kapitána Juráně, který se rozhodl této situace okamžitě využít. Přesným pasem našel zcela volného Dočekala v předbrankovém prostoru. Poslednímu jmenovanému útočníkovi se ale nepodařilo zakončit.
   
  51:26
  K vidění jsou hlavně individuální akce a zakončení. V jednom takovém se ocitl na hranici brankoviště Urge, ale byl až příliš blízko na to, aby puk úspěšně zasáhl.
   
  50:17
  Po levém křídle sprintovali do útoku Šedlbauer s Koláčkem. Ani jednomu se nepodařilo zakončit. Stejně tak zablokovali domácí pokus hostujícího Drábka.
   
  49:27
  Hra se přesunula před vsetínskou branku, ale ani Havířovu se nedaří najít klid pro zakončení. Oba celky se spíše jen přetahují o puk.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 14. Budín (Pejchal, Zedek), 36. Ürge (Raušer, Hrdinka) – 12. Jung (Karas, Maršálek), 25. Vadovič (Jung, Zielinski), 27. Middleton (Grygar)


  VHK ROBE Vsetín: Konečný (Čada) – Stodůlka, Zedek (A), Hrdinka, Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Ürge, Koláček, Juráň (C), Pořízka, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
  AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Lička, Maršálek, Valouch (A), Zielinski, Pilíšek, Vadovič (A) – Bošek, Mlýnek, Karas, Middleton, Hanzel, Drábek, Jelének, Grygar, Jung, Svozil (C), Loza.

  Rozhodčí: Rimmel – Axman, Kučera