Ústí n/L – Litoměřice 5:4 (kon.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 8:0 (kon.) | Slavia – Sokolov 1:3 (kon.)
Litvínov – Plzeň 0:0 (zruš.) | Vítkovice – Olomouc 2:1 (kon.) | Havířov – Zlín 1:5 (kon.)
Jastrzębie – Poruba 2011 3:4 (po s.n.) | Příbram – Kobra 3:2 (2:1 po s.n.) | Pov. Bystrica – HC Slovan 0:0 (kon.)
Kometa Brno B – Žďár n/S 5:6 (kon.) | Chomutov – Řisuty 4:0 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 7:1 (kon.)
Přerov – Šumperk 1:3 (kon.) | Nitra – Villach 5:4 (po pr.) | Benátky n/J – Vrchlabí 5:6 (1:2 po s.n.)
Třebíč – Kolín 4:2 (kon.) | Trenčín – Vsetín 2:1 (kon.) | MOSTEČTÍ LVI – Děčín 10:4 (kon.)
Val.Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (kon.) | Opava – Kopřivnice 1:3 (kon.) | Dubnica – Martin 5:3 (kon.)
Velké Meziříčí B – Tábor 3:4 (po pr.)
konec
Mountfield HK
8:0 (2:0, 5:0, 1:0)
spusu Vienna Capitals
Úterý 24.08.2021, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek ze stále slavící ČPP Arény již úplně všechno. Děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (19:28:40)
   
  Brankář Henri Kiviaho si ještě užívá pozápasovou děkovačku s fanoušky Hradce a skáče na hrazení, aby příznivce Lvů potěšil. Ti nyní zamíří domů s dobrou náladou.
   
  Máme tu konec utkání mezi Hradcem a Vídní, oba týmy si míří vstříc, aby si hráči podali ruce. Mountfield byl od první třetiny zřetelně lepším celkem a publikum to oceňuje hlasitým potleskem. Východočeši zcela opanovali utkání, ve kterém si sice soupeř vypracoval pár šancí, jinak ale nedostal čuchnout. Lvi proměnili své příležitosti již v prvním dějství, kdy se dostali do dvoubrankového náskoku. V druhé části soupeře rozložili pěti góly a v třetí mu naložili ještě pomyslnou třešničku na dort. Vítězství 8:0 je zcela zasloužené a reflektuje realitu na hrací ploše.
   
  Konec zápasu.
   
  59:40
  Kiviaho pohodlně hlídá nulu, dvakrát za sebou jde ještě pomoct spoluhráčům rozehrát po vyhozeném puku a nyní už může pomalu slavit čisté konto.
   
  59:24
  Do solidní šance se hnal Lev, který ji i stihl zakončit. Lichtenecker však dobře zasáhl a navíc ani nemusel. Píská se totiž ofsajd.
   
  59:00
  Patrick Antal ještě fasuje dvě minuty za držení v obranném pásmu. Hradec tak dostává poslední možnost upravit skóre.
   
  58:59
  Na druhé straně se po pravém hrazení prohnal Cliff Pu, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
   
  58:49
  Hradečtí rozehrávají z obranného pásma, Jerglovi se kotouč zapletl mezi nohama, přesto se Mountfield dostal kupředu, zakončit ale nedokázal.
   
  58:24
  Kiviaho naznačoval sudím, že mají pískat icing, ti na to ale nereflektovali, takže Kalina musel bránit Neala, což se mu povedlo. Nyní rozhodčí konečně postřehli ofsajd a přerušují.
   
  57:38
  Hokejisté Vídně znovu vyráží kupředu, jejich snahu zastavil na obranné modré Cingel a sám zvládl kotouč vyhodit k jejich svatyni.
   
  57:13
  Buly ve středním pásmu vyznělo lépe pro Vídeň. Artner se ale na levém hrazení rozhodl nabrat zpětný kurs, cestu kupředu neviděl.
   
  56:49
  McCormack dojel za svou klec a rozehrál odtud na levou stranu, kde Koukal neprohodil pozorného Prapavessise. Následně se píská ofsajd Hradce.
   
  56:16
  Dva jasné fauly na hradecké hráče. Po podražení se Jakub Lev neochotně zvedá z ledu. Kiviaho si připisuje další zákrok proti pokusu Antala z pravé strany.
   
  55:54
  Další tvrdá rána Filipa Pavlíka, tentokrát z pravé strany. Je vidět, že ostrostřelec Lvů je při chuti. Tento pokus však byl hodně nepřesný.
   
  55:38
  Nedomlel spěchá za vyhozeným pukem a vybízí spoluhráče, aby mu šli pomoct s rozehrávkou, nikdo na to nereflektoval, takže musel bek Lvů rozehrát sám.
   
  55:15
  Puk je zašlápnutý u hrazení v rohu kluziště za klecí Mountfieldu. Hokejisté Hradce jej dokázali vydolovat a vyvezli jej k útočné modré.
   
  54:39
  Hradečtí znovu kombinovali v útočném pásmu a opět se z něj vlastní nepřesností vyhnali. Vídeň jde kupředu, chce Kiviaha připravit o nulu.
   
  54:06
  Znovu to byl Filip Pavlík, který střílel z levého kruhu, tentokrát ale netrefil prostor na přední tyči a jeho tým musí vycouvat z útočného pásma.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 3. Koukal (Gaspar, Pilař), 19. Koukal (McCormack), 21. Lev (Jergl, Smoleňák), 26. Oksanen (Lalancette, McCormack), 28. Cingel (Smoleňák, Jergl), 30. Štohanzl (Koukal), 33. Smoleňák (Lev), 49. Lalancette (Jergl)


  Mountfield HK: Kiviaho (Lukeš) – Nedomlel, Blain, Kalina, Pavlík, Jank, McCormack, Gaspar – Kevin Klíma, Cingel, Smoleňák (C) – Jergl, Lev, Orsava – Oksanen, Lalancette, Lamper – Pilař, Koukal, Štohanzl.
  spusu Vienna Capitals: Widhalm (30. Lichtenecker) – Wall, Dodero, Posch, Fischer (C), Piff, Prapavessis, Pallierer, Lakos – Caron, Neal, Tropp – Hartl, Antal, Pu – Bauer, Kromp, Preiser – Pohl, Maxa, Artner.

  Rozhodčí: Barek, Wagner – Maštalíř, Pechánek

  Diváci: 975