Varnsdorf – Dukla Praha 2:4 (kon.) | Ostrava – Líšeň 2:0 (kon.) | Opava – L. Mikuláš 2:1 (kon.)
Jihlava – Brno 1:2 (kon.) | Teplice – Táborsko 2:2 (kon.) | Zlín – Prostějov 2:2 (kon.)
Ústí n. L. – Plzeň B 1:0 (kon.) | Hr. Králové – Příbram 1:0 (kon.) | Ml. Boleslav – Chrudim 1:3 (kon.)
GKS T. – Karviná 3:3 (kon.) | Vlašim – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Rosice – Vyškov 2:1 (kon.)
Pardubice – Trenčín 2:1 (kon.) | Union Berlín – Dukla Praha 0:0 (zruš.) | St. Pölten – Bohemians 1905 1:0 (kon.)
Olomouc – Midtjylland 1:2 (kon.)
konec
FC Baník Ostrava
2:0 (1:0)
SK Líšeň 2019
Sobota 10.07.2021, 10:00 • Kroměříž • Přípravný zápas
Předzápasové kurzy
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (12:47:45)
   
  Předposlední test před startem ligy svěřenci Ondřeje Smetany zvládli. Souboj s druholigovou Líšní měli vesměs celých devadesát minut pod vlastní kontrolou. Ve dvou případech to vyjádřili i gólově. Skóre se otevřelo v sedmnácté minutě prostřednictvím de Azeveda. V ještě jednostrannější druhé půli byl za svůj snaživý a bojovný výkon odměněn také Ladislav Almási. Prsty v tomto gólu na 2:0 měl střídající Sor, jehož rychlost dělala Brňanům nemalé problémy.
   
  90
  Konec zápasu.
   
  90
  David Krška místo centru nahrával nakrátko k Retenovi. Kýžený efekt to nemělo, skvěle to totiž přečetl Filip Kaloč.
   
  89
  Reteno nadělal starosti Fleišmanovi. Oba skončili na zemi a rozhodčí to celé posoudili jako faul baníkovského beka. Je před námi asi poslední standardka.
   
  89
  Jde hezky vidět, že Baník opustil od nákopů Lischky z první půle. Po změně stran rozehrává po zemi přes Svozila. A dá se říct, že to byla změna k lepšímu.
   
  88
  Fall našel na rohu vápna volného Lutonského, který zpackal centr. Sor poté na půlce okradl Falla a založil protiútok. Buchta byl zahnán do strany a odcentroval nepřesně.
   
  87
  Mladík Šmiga trochu zachrtil a nepůjčil míč Almásimu. Z větší dálky se rozhodl pro střelu, která sice šla mezi tyče, ale neměla dostatečnou rychlost.
   
  86
  Sor se pokusil vysunout Almásiho, kterého měl pohlídaného Otrísal. Diváci pak sledovali vysvobozující odkop až k tribuně.
   
  85
  Matocha natáhl krok. Kousek před vápnem přizval do hry Kršku, jehož střela přes Fleišmana doletěla k pozornému Laštůvkovi. Nešlo o nic vážného.
   
  84
  Buchtův přetažený centr před Sorem uklidil Krška. Roh byl rozehrán nakrátko, jenže Fleišman ani později Sor nevyrobili kvalitní centry.
   
  83
  Fall hledal nalevo Kršku, ale do cesty se mu postavil Saneh. Laštůvka ještě motivuje spoluhráče během rozehrávky Svozila.
   
  82
  Prudký míč do volného prostoru na pravé straně, odkud přiletěl centr na zadní tyč. Skoro to ale vypadalo, že s ním Lutonský ani nepočítal. Nezvládl se srovnat ke střele.
   
  81
  Reteno srovnal Fleišmana se zemí. Baník se rozhodl zaútočit přes pravou stranu, jenže Sanehův centr z jedné neprošel.
   
  80
  Dostáváme se do závěrečné desetiminutovky. Baník naprosto ovládá dění na hřišti. Nevypadá to, že by Líšni ještě něco dovolil.
   
  79
  Kaločovo roztažení do strany vybídlo Fleišmana k centru, který narazil hned do prvního hráče v červeném. Tentokráte to nebude ani roh.
   
  78
  Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Carlos de Azevedo, přichází Daniel Šmiga.
   
  77
  Baník po dobré práci Fleišmana v poklidu kombinuje okolo půlící čáry. Marvani tráví hodně času běháním bez balonu.

  Michal Břuchanský

  Branky: 17. de Azevedo, 58. Almási


  FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh, Svozil, Lischka, Fleišman – Buchta, Kaloč, Kuzmanović (46. Sor), Tetour (69. Harušťák), de Azevedo (78. Šmiga) – Almási.
  Náhradníci: Hrubý – Sor, Śmiga, Harušťák, Ndefe.

  SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek (76. Bednář), Otrísal, Ševčík (66. Burda), Lutonský – Stáňa (C) (66. Reteno), Matocha, Ulbrich (46. Minařík), Kučera (76. Fall), Rolinek (66. Krška) – Chwaszcz.
  Náhradníci: Marek – Bednář, Minařík, Krška, Reteno, Burda, Fall.

  Diváci: 306