Plzeň – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 3:2 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 16.09.2021, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga (ČR) • 4. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ačkoliv to po první třetině vypadalo na jednoznačnou záležitost, z utkání bylo velmi napínavé drama! Kometa měla i za vedení 3:0 několik gólových příležitostí a pravděpodobně by už dokráčela do mnohem klidnějšího vítězství. Ovšem Milan Klouček předvedl skvělý výkon a byl právem vyhlášen nejlepším hráčem Pardubic. Dynamo se zvedlo zhruba od poloviny zápasu a ve třetí třetině přidalo i kýžené branky. Nakonec ale zůstalo jen u snížení, ačkoliv několikrát byly Pardubice velmi blízko.

  Střely na branku: 25:27. (20:33:22)
   
  Konec zápasu.
   
  59:38
  Třetí tyčka Pardubic v dnešním zápase! Znovu to byl Říčka, který po vhazování zakončoval a nastřelil břevno domácí branky!
   
  59:31
  Tentokrát musel zasahovat Tomek! Ihned po vhazování vystřelil z vrcholku kruhu Říčka a domácí brankář musel být pozorný.
   
  59:26
  Na útočné modré čáře zkusil trefit odkrytou branku Krištof a puk minul branku jen o několik centimetrů! Píská se znovu zakázané uvolnění.
   
  59:17
  Nebylo jasné, kdo se ujme kotouče mezi kruhy. Nakonec ze souboje vyšel jako vítěz Rákos, který ho poslal na zakázané uvolnění.
   
  58:45
  Klouček míří na střídačku a Dynamo tak bude hrát v šesti! Navíc hosté drží puk v útočném pásmu.
   
  58:36
  Oddechový čas pro hosty.
   
  58:36
  Puk z pásma dokázal vyvést Horký, který pak našel volného Krištofa. Domácí útočník nic nevymýšlel a poslal kotouč na Kloučka, jenž přerušil hru.
   
  57:51
  Domácím se navíc podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu, což v tuto chvíli určitě berou všemi deseti.
   
  57:25
  Dynamo se snaží propracovat se do útočného pásma, ovšem poslední střídání se Kometě podařilo ustát bez potíží.
   
  56:37
  Kometa znovu nedokázala dostat puk z pásma, čímž se dostává pod tlak. Pardubice ale této chyby tentokrát využít nedokázaly.
   
  55:54
  Puk z vrcholku pravého kruhu nastřelil na branku Kousal a vytvořil tím zmatek, před brankou Tomka. Nakonec ale obrana Komety ustála situaci a dostala puk do bezpečí.
   
  55:16
  Hra se však poté přestěhovala zpět do obranného pásma Komety. Dobrou práci odvedl Bartejs, který zblokoval střelu a vyhodil puk na zakázané uvolnění.
   
  54:33
  Po chybě Pardubic na útočné modré čáře se vydal do samostatného úniku Zaťovič, který zkusil kličku do backhandu, jenomže Klouček je dnes nejvýraznější postavou Dynama a odmítl další branku!
   
  53:56
  Pardubice musely znovu zavést puk do pásma a tentokrát se jim podařilo udržet se na puku. Od modré čáry střílel Ciencala, ale minul.
   
  53:26
  Kometa dokázala vyhodit kotouč a po opětovném závozu Dynama se puk dostal po odrazu jen k Tomkovi, který raději přerušil hru.
   
  52:53
  Obrovská komplikace pro Kometu. Luboš Horký vyhodil z vlastního pásma kotouč mimo hrací plochu a míří na trestnou lavici.
   
  52:12
  Po několika odrazech se k puku dostal Rohlík, který zakončoval do poloodkryté branky z pravého kruhu. Naštěstí pro domácí ale branku netrefil.
  Obdarujte sebe nebo své blízké Stolním kalendářem Českého hokeje pro rok 2022. Nejen to nabízí internetový obchod marken.cz.

  Ondřej Krásný

  Branky a nahrávky: 12. Mallet, 12. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 17. Rákos (Kučeřík) – 44. Říčka (Nakládal, Mikuš), 45. Vála (Anděl, Nakládal)


  HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Kollár, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – Dočekal.
  HC Dynamo Pardubice: Frodl (17. Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Kolář, Vála – R. Kousal, A. Musil, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík.

  Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Hynek, Gerát