Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | K. Vary – Kladno 7:4 (kon.) | Litvínov – Pardubice 4:7 (kon.)
Liberec – Zlín 3:4 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
po prodl.
Motor České Budějovice
3:4 (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 21.09.2021, 17:20 • Budvar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 6. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Je dobojováno. Šťastnější mohou být plzeňští hokejisté, kteří už po 13 sekundách prodloužení rozhodli. Úspěšným střelcem byl Petr Kodýtek. Za Motor se dnes prosadil pouze jeden hráč, a to Michal Vondrka. Proti Plzni se dnes bodově neprosadil její bývalý kapitán Milan Gulaš. Za Západočechy se včetně Kodýtka gólově prosadili David Jiříček, Ludwig Blomstrand a Martin Lang. Ode mne je to pro dnešek vše a u dalšího online přenosu se na vás budu opět těšit. Na shledanou. (20:05:49)
   
  Konec zápasu.
  60:13 Petr KODÝTEK - 3:4
   
  60:13
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Už po 13 sekundách je rozhodnuto! Za brankou chyboval Percy, když posílal puk po mantinelu. Zachytil ho Peter Čerešňák, přihrál ho volnému PETRU KODÝTKOVI, jenž z mezikruží k pravé tyči prostřelil Hrachovinu a Plzeňští tak berou bod navíc. Asistence: Peter Čerešňák.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Základní hrací doba je za námi. Oba kádry se prosadily třikrát. V posledním dějství se opět prosadil Michal Vondrka, který tak dosáhl na hattrick. Za pár okamžiků začne prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:11
  Ani jeden z týmů nechce udělat a utkání pomalu spěje do prodloužení.
   
  58:31
  Hrachovina se teď opět vyznamenal a podržel tak svůj tým.
   
  57:03
  Budějovičtí se prodrali do útočného pásma, což vypadalo velmi slibně. Nakonec to ale hostující obrana zvládla a vyvezla puk ze svého pásma.
   
  55:35
  Kapitán Jakub Kindl si všiml, že před Hrachovinou je rušno. Zkusil střílenou přihrávku, která se neujala. Hrachovina má kotouč v lapačce.
   
  54:37
  Západočeši teď nevěděli, co s pukem, a tak vyhazují na zakázané uvolnění.
   
  53:53
  Oba dva plzeňští obránci se nedomluvili, čehož využil Milan Gulaš, ale rychlým blafákem do forhendu neuspěl.
   
  52:33
  Michal Vondrka má dnes opravdu svůj den. Za bránou soupeře úspěšně obral o kotouč Graňáka a vybojoval ho tak pro svůj tým.
   
  51:43
  Ve slibné příležitosti se ocitli Mertl se zakončujícím Bulířem. Hrachovina si poradil.
   
  50:34
  Pozornost Pavláta se teď rozhodl prověřit Venkrbec. Plzeňský strážce byl připraven.
   
  49:46
  Kodýtek nahazoval kotouč do útočného pásma, ale tam se ho ujal Piskáček a přenesl hru na druhou stranu.
   
  48:42
  Dnešní novopečený otec Jakub Valský se znovu šikovně dostal přes obranu Škodovky, zakončil, jenže následně ho plzeňský obránce natlačil na Pavláta, což posunulo branku.

  Pavel Mádl

  Branky a nahrávky: 24. Vondrka (Valský), 25. Vondrka, 46. Vondrka (Abdul) – 21. Jiříček (Mertl), 36. Blomstrand (Čerešňák, Dzierkals), 40. M. Lang (Kvasnička), 61. Kodýtek (Čerešňák)


  Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Bindulis, Vráblík, Piskáček (A), Bučko, Štich, Percy, Štencel – M. Beránek, Toman, Valský – Abdul, Pech (A), Vondrka – Venkrbec, D. Voženílek, Gulaš (C) – J. Ondráček, M. Hanzl, Karabáček.
  HC Škoda Plzeň: Pavlát (D. Furch) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, J. Kindl (C), Kvasnička, L. Kaňák – Kantner, Kodýtek (A), Schleiss – Dzierkals, Mertl, Bulíř – Blomstrand, G. Thorell, M. Lang – Malát, Přikryl, Kuťák.

  Rozhodčí: Hradil, Ondráček – Malý, Pešek

  Diváci: 5655