Kladno – Zlín 3:2 (po pr.) | Sparta – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | Olomouc – Liberec 3:1 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 5:2 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:5 (kon.)
konec
Motor České Budějovice
1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Neděle 26.09.2021, 17:00 • Budvar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 8. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Je konec, hosté dnes byli lepším týmem a po zásluze si odnášejí tři body. Motor dnes měl také pár střeleckých příležitostí, nicméně ztroskotal na efektivitě a také na dobře chytajícím Růžičkovi, který dnes nastoupil teprve do druhého duelu v sezoně.

  Nejlepším hráčem domácího týmu byl zvolen Milan Gulaš, za hosty pak Pavel Kousal.

  Z Budvar arény je to tedy pro dnešek vše. Budeme se těšit u dalších extraligových soubojů. (19:26:48)
   
  Konec zápasu.
   
  59:38
  Percy poslal přihrávku na volného Milana Gulaše. Ten zkusil své štěstí z nápřahu, nicméně našel jen prostředek branky, kde byl opět připravený Růžička, dnešní zápas pomalu končí.
   
  59:02
  Lukáš Pech poslal šikovně kotouč před branku, kde k němu měl blízko Ondráček. Růžička se položil na led a puk za svá záda nepropustil. Kotouč naopak přikryl pod výstrojí. Bude se tak vhazovat v obranné třetině domácích.
   
  58:34
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jan Dufek – 2 min., hrubost).
   
  57:20
  Na dnešní zápas si našlo cestu 5807 fanoušků.
   
  56:46
  Zápas se pomalu blíží ke svému konci. Oba týmy už jsou smířeny s tím, jak dnešní duel dopadne. Sympaticky působí kotle obou fanoušků. Domácí stále fandí, stejně tak se po celé utkání výrazně prezentují i hostující příznivci.
   
  55:32
  Jiří Ondráček se sympaticky dral dopředu. Jeho následná střela, kdy ukořistil puk, šla do horního růžku. Ovšem Růžička si tento nebezpečný pokus pohlídal a puk vyráží mimo.
  55:05 Pavel PÝCHA - 1:6
   
  55:05
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Nůžky mezi domácím a hostujícím týmem se rozevírají. David Šťastný našel exbudějovického PAVLA PÝCHU, a ten se trefil výstavně. Asistence: David Šťastný.
   
  54:21
  Hostující celek je již nastěhován v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci. Uvidíme, zda se dočkáme šesté branky v českobudějovické kleci.
   
  53:20
  Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Matouš Venkrbec – 2 min., napadení).
   
  53:20
  Českobudějovičtí hokejisté se budou muset bránit. Bude se vhazovat po pravé ruce gólmana Strmeně.
  51:28 Jan DUFEK - 1:5
   
  51:28
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Claireaux vybojoval kotouč nedaleko brankoviště, pak ho poslal na najíždějícího JANA DUFKA, který bez problémů Strmeně propálil. Asistence: Valentin Claireaux.
   
  50:46
  Jindřich Abdul působí dnes velmi aktivním dojmem. Najíždí si napřihrávky, bojuje o kotouč. Zatím to ale na kýženou přesnou trefu nestačí. Nyní poslal zpoza branky přihrávku, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nestál, jak by bylo potřeba.
   
  49:45
  Na ledové ploše toho nyní není moc k vidění. Oba týmy se nemohou udržet v útočném pásmu. Ani jeden z brankářů tak nemusí být v pohotovostí.
   
  48:32
  Pláněk využil prostoru na modré čáře, a tak vystřelil směrem na Strmeně. Ten ale nakonec zasahovat nemusí, neboť puk neprošel přes val clonících hráčů.
   
  47:34
  Jindřich Abdul nabral parádní rychlost a snažil se najet si na přihrávku. Tu málem dostal, ovšem spoluhráč mu ji neadresoval příliš přesně.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 31. M. Hanzl (Gulaš) – 4. Kotala (Pýcha), 7. P. Kousal (Jan Eberle), 25. Bičevskis, 37. O. Najman (P. Kousal, Bernad), 52. J. Dufek (Claireaux), 56. Pýcha (Šťastný)


  Motor České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Percy, Bindulis, Vráblík, Piskáček, Bučko, Štich – J. Ondráček, Pech, Gulaš – Abdul, M. Hanzl, Vondrka – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – M. Beránek, Toman, Valský.
  BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Pýcha, Ševc, D. Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Vacík – Kelemen, Adam Raška I, Šťastný – Lunter, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský.

  Rozhodčí: Hodek, Pilný – Ganger, Klouček