Třinec – K. Vary 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Sparta 5:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 3:4 (kon.)
Liberec – Pardubice 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
konec
Motor České Budějovice
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
HC Sparta Praha
Pátek 01.10.2021, 17:30 • Budvar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 10. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Je hotovo. Českobudějovičtí hráči byli střelecky úspěšnější i v poslední dvacetiminutovce. Celkově se proti Spartě trefili rovnou pětkrát. Nyní si mohou užít zaslouženou děkovačku se svými fanoušky.

  Nejlepším hráčem hostí byl vyhlášen Miroslav Forman, z domácího celku pak gólman Dominik Hrachovina.

  Děkujeme za pozornost, z jihu Čech je to pro dnešek vše. Hezký víkend! (20:03:12)
   
  Konec zápasu.
   
  59:58
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Alexander Salák – 2 min., hrubost). Trest odpyká Zdeněk Doležal.
   
  59:58
  Tak pozor, Alexandr Salák se právě pustil do jednoho z domácích hráčů, pravděpodobně do Miroslava Holce. Právě domácí hráč o brankáře trochu zavadil, nicméně Salákova reakce se zdá být velmi přehnaná. Na výsledku to ovšem nic nemění.
   
  59:45
  Fanoušci v Budvar aréně povstávají a tleskají. Radují se z výhry svého celku. Motor proti Spartě, favoritovi tohoto utkání, ukořistil všechny tři body.
  58:30 Milan GULAŠ - 5:2
   
  58:30
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  A v Budvar aréně je hotovo! MILAN GULAŠ dostal přihrávku na kruh. Tam pak rychle musel zacílit na branku, která byl stále odkrytá. A úspěšně. Asistence: Lukáš Pech.
   
  57:26
  Daniel Voženílek vyjel s kotoučem do středního pásma. Tam ale byl bráněn hostujícím obráncem, a tak nakonec nezamířil do odkryté klece včas.
   
  57:21
  Pražané jdou do šesti! Chystá se tedy závěrečný nápor. Uvidíme, zda se Motor dokáže ubránit.
   
  55:17
  Milan Gulaš dostal nabito na levý kruh. Jeho pokus byl velmi razantní, letěl k pravé brankářově tyči. Jeho pokus nebyl špatný, nicméně Salák se přemístil a jeho pokus vytěsnil.
   
  54:08
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Buchtele – 2 min., podrážení).
   
  53:46
  A znovu. Sparťanská rozehrávka končí jen na zakázaném uvolnění. Alexandr Salák už se tak znovu chystá na vhazování po své levé ruce.
   
  53:05
  Obrázek hry se příliš nemění. Sparťané se snaží udržet v útočném pásmu, což se jim v posledních okamžicích nedaří. Nyní se snažili o rychlý přechod do pásma, jenže puk končí na zakázaném uvolnění.
   
  52:22
  Michal Řepík dostal dobrou přihrávku. Následně se snažil dostat do lepší střelecké pozice, ovšem obránce ho nakonec ze střelecké pozice vychýlil úplně.
   
  51:31
  Sparta se snaží přidat kontaktní branku. Zatím se ji však nedaří dostat skrze modrou čáru, tu nyní českobudějovičtí hráči dobře brání.
   
  50:27
  Petr Šenkeřík se z pozice obránce dostal do palebné pozice. Neměl ale dostatek prostoru, a tak jeho pokus Saláka příliš nevylekal.
   
  49:11
  Milan Gulaš nebyl vůbec daleko od branky. Kotouč sebral soupeři na útočné modré čáře. Gulaš se následně ladně otočil a vydal se do útoku. Zkusil Saláka "vykoupat", hostující brankář se ale položil na led a zabránil puku v cestě do brankoviště.
   
  48:36
  Jakub Konečný dostal přihrávku ve středním pásmu. Pak se zkusil prodrat až do zakončení. Jeho zakončení nebylo vůbec špatné, nicméně končí jen těsně mimi pravou tyč.
   
  47:44
  Tomáš Dvořák neměl příliš prostoru na útočné modré čáře, přesto to zkusil. Jeho pokus ale neměl potřebnou razanci a na branku soupeře nedoletěl. Hrachovina tentokrát nemusí zasahovat.

  Denisa Józsová

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 11. Abdul (Gulaš, Percy), 29. M. Beránek (Vráblík, Štencel), 29. J. Ondráček, 46. Abdul (Šenkeřík, L. Pech), 59. Gulaš (L. Pech) – 3. Vitouch (M. Jandus, A. Polášek), 45. Z. Doležal (T. Pavelka, Prymula)


  Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel, Štich – J. Ondráček, L. Pech, Gulaš – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – Abdul, Toman, Valský – Holec, M. Hanzl, M. Beránek.
  HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – M. Jandus, A. Polášek, Jurčina, Mikliš, T. Pavelka, Tomáš Dvořák – M. Řepík, R. Horák, E. Thorell – F. Chlapík, D. Kaše, Sobotka – M. Forman, Z. Doležal, Buchtele – Prymula, Vitouch, J. Konečný.

  Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Kajínek, Axman