K. Vary – Motor ČB 3:5 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 1:4 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 3:0 (kon.) | Liberec – Sparta 2:3 (0:2 po s.n.) | Kladno – Plzeň 1:8 (kon.)
Olomouc – Třinec 1:2 (kon.)
konec
Mountfield HK
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Pátek 08.10.2021, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 12. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Hradec si tak upevňuje místo v elitní čtyřce! Brno naopak zabředá hlouběji do vod mimo top desítku.

  S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji vám co nejkrásnější zbytek pátečního večera a pokud možno i poklidně strávený víkend. Někdy příště se opět budu těšit, na počtenou. (20:27:07)
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Mountfield Hradec Králové – Jordann Perret
  HC Kometa Brno – Matej Tomek
   
  Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

  Mountfield Hradec Králové – 8 (28)
  HC Kometa Brno – 8 (26)
   
  Duel Hradce s Brnem je tedy u konce! Mountfield v něm celkem zaslouženě bere tři body, které zůstanou na soutoku Labe s Orlicí! Lvi se dostali do vedení přesně v polovině utkání díky dokonalé teči Lukáše Cingela. V třetím dějství nejprve zdvojnásobil vedení Východočechů Christophe Lalancette, když přetavil v gól šikovnou bekhendovou přihrávku Gaspara. Následně dal razítko na výsledek Petr Koukal, když zamířil z poloviny hřiště do odkryté klece Komety. Brno nedokázalo za celý zápas najít recept na skvěle chytajícího Štěpána Lukeše, jenž soupeře vynuloval a výrazně se tak podepsal pod osud tohoto utkání.
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  Kotouč je na zadním mantinelu, kde na něm stojí asi pětice hokejistů. ČPP Aréna povstává do posledního fanouška a tleská výkonu Hradce a také Štěpánu Lukešovi k třetímu čistému kontu v sezóně!
   
  59:41
  Luboš Horký se ještě dostal v předbrankovém prostoru k zakončení, ale Lukeš si připsal další zákrok a po hře vysokou holí se vhazuje ve středním pásmu.
   
  59:15
  ČPP Arénou už obíhá pověstná mexická vlna a na kluzišti se už bojuje jen o nulu pro Lukeše. Tu se mu snažil vzít další bombou od modré Radek Kučeřík, jenž střílel velice tvrdě, ale nepřesně.
   
  58:58
  Moravané se drží v pásmu, ačkoliv Tomek je zpět v brance, nyní však už musejí prostor před Lukešem po nepřesné kombinaci vyklidit.
   
  58:38
  Další rána od modré v podání hráčů Komety, tentokrát ji vyslal Tomáš Bartejs, ale ani on prostor mezi tyčemi nenašel. Lukeš mohl zůstat v klidu.
   
  58:05
  Moravané se sympaticky ještě snaží bojovat, ránu od modré poslal na bránu Hradce Radek Kučeřík, jenže mířil dost nepřesně a kotouč šel spíš do rohu plochy.
  57:35 Petr KOUKAL - 3:0
   
  57:35
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec přidává třetí branku a osudu utkání je téměř jistě rozhodnuto! Obránce Komety nezpracoval zpětnou vysokou přihrávku na obrannou modrou. Toho využil PETR KOUKAL, jenž mu sebral kotouč, najel trochu na pravou stranu a ranou z půli hřiště zvyšuje na 3:0 trefou do odkryté svatyně! Bez asistence.
   
  57:28
  Po icingu Lvů se opět vhazuje před Lukešem. Klec Komety zůstává opuštěná, Brno má šest bruslařů v poli. Buly před bránou Mountfieldu vyhrálo Brno.
   
  57:09
  Buly před brankářem Východočechů vyznělo lépe pro hokejisty Brna, ačkoliv byl na vhazování úspěšnější Lev. Kometa se drží v prostoru před Lukešem a hraje bez gólmana! Rána Zaťoviče z pravé strany na zadní tyč šla kousek za brankovou konstrukci Mountfieldu!
   
  56:52
  Rhett Holland dostal nabito na pravou stranu k modré čáře a tvrdou ránou to odsud zkoušel na zadní tyč, Lukeš ale nechal vyniknout svou lapačku a podržel dvoubrankové vedení svého celku! Následuje komerční pauza, Kometa má poslední šanci zformovat finální nápor.
   
  56:05
  Kometa se okamžitě po obdržené brance tlačí kupředu a snaží se ještě se zápasem něco udělat, zatím se ale nemůže dostat do zakončení.
  55:53 Christophe LALANCETTE - 2:0
   
  55:53
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec skóruje 4 minuty před koncem třetí třetiny a jde nejspíš do klíčového trháku! Gaspar z pravé strany přihrál bekhendem do mezikruží, kde se skvěle zorientoval CHRISTOPHE LALANCETTE, jenž ranou do vzdálenějšího horního růžku zvyšuje na 2:0! Asistence: Michael Gaspar.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 30. Cingel (F. Pavlík, Oksanen), 56. Lalancette (Gaspar), 58. Koukal


  Mountfield HK: Š. Lukeš (Kiviaho) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák (C), Cingel, Orsava – Lev (A), Lalancette, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Koukal, Štohanzl.
  HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Roth, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Bartejs – Mallet, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Kusko, Kollár, R. Pavlík – Rákos, Magee, Vincour – Dočekal.

  Rozhodčí: Šír, Mrkva – Frodl, Komárek

  Diváci: 3828