Litvínov – K. Vary 4:3 (kon.) | Vítkovice – Liberec 1:0 (po pr.) | Sparta – Kladno 3:4 (0:1 po s.n.)
Motor ČB – Mountfield HK 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 4:1 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 5:0 (kon.)
konec
Motor České Budějovice
4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Mountfield HK
Neděle 17.10.2021, 17:00 • Budvar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 15. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou. (19:31:02)
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Motor – Václav Karabáček
  Mountfield – Aleš Jergl
   
  Je konec! Pikantní duel nakonec končí vítězstvím domácího celku! Do dvougólového vedení poslal domácí celek v přesilové hře parádní ranou Stuart Percy. Mountfield skoro pět minut před koncem odvolal gólmana a dočkal se snížení. Pohlednou kombinaci zakončil do prázdné branky Jakub Lev. To však bylo ze strany Hradce Králové vše a domácí celek se tak může radovat ze zisku tří bodů!
   
  Konec zápasu.
   
  59:27
  Skvělou práci nyní odvádí v obraně Jiří Ondráček! Ten nejprve dostal puk z pásma, načež ještě zastavil přihrávku skrze střední pásmo, velmi důležité momenty.
   
  59:00
  Minuta do konce třetiny!
   
  58:46
  Motor se nyní brání zuby nehty. Alespoň dostal puk za modrou čáru, odkud Roman Vráblík jen nahodil do útočného pásma, aby mohla celá pětka vystřídat.
   
  58:18
  Štěpán Lukeš je znovu na střídačce!
  57:45 Jakub LEV - 4:3
   
  57:45
  Hradec právě vstřelil branku!
  A ještě to bude v Budvar aréně drama! Hosté využívají totiž výhodu jednoho muže navíc a snižují na rozdíl jedné branky. Ahti Oksanen našel rychlým pasem před brankou volného JAKUBA LVA, který měl před sebou odkrytou branku. Asistence: Ahti Oksanen a Kevin Klíma.
   
  57:13
  Ani nyní rozhodnuto! Milan Gulaš pálil z pravé strany někde na polovině hřiště, i on těsně minul!
   
  56:38
  Jiří Novotný mohl definitivně rozseknout dnešní utkání! Nechtěl být ale sobec, a tak posunul kotouč na Ondřeje Slováčka, který ze strany těsně minul pravou tyčku!
   
  56:19
  Oddechový čas pro domácí.
   
  56:04
  Dominik Hrachovina poslal kotouč jen podél mantinelu, ale ušetřil tím nějaký čas. Následoval ale icing v podání domácího celku, takže se hra zase vrátí.
   
  55:43
  Mountfield to zkouší bez gólmana!
   
  54:39
  Štěpán Lukeš nyní pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, hostům ale rychle ubíhá čas.
   
  53:44
  Jakub Valský zkusil jen tak ránu z ostrého úhlu, která se zastavila o tyčku! Štěpán Lukeš měl ale beton u tyče přitisknutý, takže by to gól stejně asi nebyl.
   
  53:02
  Tomáš Chlubna šikovně obral o kotouč soupeře a jen trochu chybělo, aby šli domácí dva na nikoho.
   
  52:43
  Komerční přestávka.

  Denisa Józsová

  Branky a nahrávky: 1. Karabáček, 6. Valský (Štencel, D. Voženílek), 13. L. Pech (Gulaš, Šenkeřík), 52. Percy (Štencel, Abdul) – 1. Smoleňák (Oksanen, Koukal), 10. Jergl (McCormack, Kevin Klíma), 58. Lev (Oksanen, Kevin Klíma)


  Motor České Budějovice: Hrachovina (Maleček) – Bindulis, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Štencel, Vráblík, Štich – J. Ondráček, L. Pech, Gulaš – Abdul, J. Novotný, Chlubna – Holec, D. Voženílek, Valský – Slováček, M. Hanzl, Karabáček.
  Mountfield HK: Š. Lukeš (Kiviaho) – Gaspar, F. Pavlík, Nedomlel, Blain, Kalina, McCormack, Šalda – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Smoleňák, Koukal, Oksanen – Lev, Lalancette, Orsava – R. Pilař, Štohanzl, Kelly Klíma.

  Rozhodčí: Pešina, Horák – Kajínek, Axman

  Diváci: 6421