Vítkovice – Kladno 2:1 (kon.) | Motor ČB – Třinec 0:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 2:1 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:1 (kon.)
konec
Mountfield HK
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 22.10.2021, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 16. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  V tuto chvíli je to z mé strany vše. S pohledem na děkovačku hradeckých hokejistů se s vámi dnes loučím, přeji vám pěkný podzimní víkend a někdy příště na počtenou! (20:38:35)
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Hradec Králové – 5 (28)
  Liberec – 10 (28)
   
  Nejlepšími hráči utkání jsou dnes vyhlášeny dvě šestadvacítky – liberecký kapitán Petr Jelínek a hradecký autor dvou gólů Aleš Jergl.
   
  A máme to potvrzené černé na bílém, závěrečná siréna zazněla a Hradec vítězí nad Libercem 4:1 – po osmi výhrách Bílých Tygrů a téměř roce tak ve vzájemném zápase vyhrává Mountfield. Ten sice na samém startu utkání dal soupeři trochu prostoru, neobdržel ale branku a naopak v 8. minutě zahájil v oslabení své tažení. Severočeši sice v prostřední části dokázali vstřelit kontaktní branku na 2:1, pak už ale střílel jenom Hradec, který si pohlídal tři body a po minulé porážce v Českých Budějovicích se dostal zpět na vítěznou vlnu. Naopak Liberec se i po dnešním duelu letos pořád spíše hledá.
   
  Konec zápasu.
   
  59:48
  Tygři drží kotouč, ale jsou s ním před svým brankářem, o dnešním vítězi je tedy už rozhodnuto.
   
  59:23
  Radek Pilař vyhodil z obranné třetiny a odešel střídat, do sirény zbývá něco přes půl minuty.
   
  59:00
  Nad Kiviahem se po tečovaném nahození rozvlnila ochranná síť, v okolním hledišti se zase rozvlnili diváci – ČPP Arénou aktuálně obíhá mexická vlna!
   
  58:29
  A nebo ho dokonce zvýšit! Jakub Lev se prosmýkl mezi dvěma beky a pálil z mezikruží, místo k levé tyči ale mířil o kousek vedle.
   
  57:57
  Hradec dostal kotouč z obranné třetiny a odešel střídat, aktuální stav skóre už bude chtít udržet až do konce.
   
  57:09
  Jakub Klepiš vystřelil zprava a od betonů se kotouč odrazil mezi kruhy, dojíždějící Liberečák ovšem promáchl.
   
  56:45
  Nahození McCormacka se zastavilo o dvojici stojící před brankářem, následně puk odputoval do rohu.
   
  56:06
  Střelu Adama Klapky z pravého kruhu Kiviaho dobře viděl, vyrazil ji pryč svou vyrážečkou.
  55:18 Radek SMOLEŇÁK - 4:1
   
  55:18
  Hradec právě vstřelil branku!
  A teď to budou mít Tygři ještě těžší, protože domácí přidávají další zásah! Jakub Lev i s trochou štěstí vyhrál buly a kotouč se dostal k neobsazenému RADKU SMOLEŇÁKOVI, který měl na hraně brankoviště dostatek prostoru k zamíchání a přípravě střely, kterou pak umístil za rozhýbaného brankáře – 4:1. Bez asistence.
   
  55:14
  Liberecká rozehrávka vyletěla na zakázané uvolnění, hostům se čas na snížení a případné dorovnání velmi rychle zkracuje.
   
  Dnešnímu souboji šelem přihlíží přímo v hale 4 141 diváků.
   
  54:39
  Kiviaho toho teď moc neviděl, naštěstí pro něj putovala přízemní střela Michala Ivana mimo tři tyče.
   
  54:16
  Mountfield je už v plném počtu a Petr Koukal zamířil rovnou do útoku, střelu mezi levou ruku a tělo si Jaroslav Pavelka pohlídal.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 8. Perret (Lev), 15. Jergl (Kevin Klíma), 39. Jergl (Kevin Klíma, McCormack), 56. Smoleňák – 21. Filippi (M. Rosandić)


  Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Kalina, Jank – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Jan Veselý.
  Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Melancon, Vitásek, M. Ivan, M. Rosandić, Štibingr, Derner – Klepiš, Filippi, M. Zachar – Gríger, A. Najman, Birner (A) – Ordoš, P. Jelínek (C), J. Vlach – Klapka, J. Šír, A. Dlouhý – Faško-Rudáš.

  Rozhodčí: Šír, Ondráček – Pešek, Malý

  Diváci: 4 141