Sokolov – Havířov 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 1:3 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 5:0 (kon.)
Přerov – Vsetín 4:1 (kon.)
konec
HC Baník Sokolov
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
AZ Havířov
Sobota 12.02.2022, 17:00Chance liga • 37. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek již vše, děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (19:44:12)
   
  Dnešní utkání sledovalo 512 diváků.
   
  Nejlepší hráči utkání

  HC Baník Sokolov – Jakub Neužil
  AZ Heimstaden Havířov – Jakub Doktor
   
  Střely na bránu v 3. třetině (celkem)

  HC Baník Sokolov – 9 (34)
  AZ Heimstaden Havířov – 13 (35)
   
  Baník Sokolov tak poráží Heimstaden Havířov poměrem 4:1! Západočeši dnes byli od prvního dějství lepším celkem a výhru si odnášejí po zásluze. Po čtyřiceti minutách hry vedli již 3:0. V 51. minutě zvýšil jejich náskok na 4:0 pohotový Marek Sloboda. Sedm a půl minuty před třetí sirénou pak vzal Neužilovi čisté konto tvrdou ranou od modré čáry David Chroboček, jenž stanovil finální výsledek.

  Sokolov si tak pojistil pozici v elitní šestce soutěže, která play-off začne až čtvrtfinálovou sérií a ještě může pomýšlet na to, že by zabojoval i o elitní čtyřku.

  Havířov dnešním výkonem bohužel pouze potvrdil velice nepovedenou sezónu, na kterou bude chtít co nejdřív zapomenout.
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Baník ještě zaváží touš za klec Havířova a drží zde puk daleko od své svatyně. Západočeši si závěr utkání zkušeně pohlídali a za chvíli už bou slavit velké vítězství.
   
  59:35
  Kverka předal na Jana Pohla na levé straně, následně se do kombinace Západočechů zapojuje také Jakub Konečný.
   
  58:59
  Buly před brankářem Západočechů vyhráli hokejisté Sokolova, Jaromír Kverka následně posílá kotouč přes obrannou modrou.
   
  58:05
  Havířov se ještě jednou dostává přes útočnou modrou, Lukáš Bednář nyní pálil z ostrého úhlu, ale Jakub Neužil jeho pokus vyrazil před sebe a pak pu přikryl lapačkou,
   
  57:58
  Slezané v závěru utkání Západočechy přece jen trochu zavřeli, Jan Pohl však kombinací s Klejnou a následnou rozehrávkou přes Vodičku osvobodí svůj tým.
   
  57:18
  Utkání se dosti rychle chýlí ke konci. Vlastimil Dostálek nyní dostal pas na pravý kruh, jeho následná rána však pouze zaduněla o hrazení za klecí Neužila.
   
  56:38
  David Chroboček je dnes na straně Havířova také hodně vidět, nyní z rohu obranného pásma vysílá dlouhý pas kupředu, kam sjíždí Vlastimil Dostálek.
   
  56:05
  Západočeši mají kotouč pod kontrolou za vlastní klecí a čekají, až oba celky dostřídají, s výpadem moc nespěchají.
   
  55:49
  Jakub Neužil jede za svou klec, aby pomohl svým bekům s rozehrávkou, trefil však pouze Konstantina Tjurina, jenž aktivně napadal.
   
  55:14
  Vlastimil Dostálek vypálil z rohu kluziště a Jakub Neužil raději ukryl puk pod svými betony před dojíždějícím Hudečkem.
   
  55:07
  Krátce po vhazování vypálil z levé strany Tomáš Jandus jeho pokus ale Martin Sejpal likviduje a kupředu už startuje Jan Hudeček.
   
  54:41
  Tomáš Jandus se snažil protáhnout po pravé straně, jenže puk ztratil a hráči Havířova okamžitě zahráli na zakázané uvolnění.
   
  54:14
  Adam Rulík přihrával na volného Proška, jenže hokejisté Havířova pokus za cenu ztracené hole zblokovali a nyní už mohou na druhou stranu.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 12. J. Pohl (Klejna, J. Konečný), 15. Vracovský (T. Rohan), 35. Tomi (Kadeřávek, T. Rohan), 51. M. Sloboda (T. Jandus, J. Novák) – 53. Chroboček (J. Doktor, Hudeček)


  HC Baník Sokolov: Neužil (Cichoň) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Kadeřávek, Seemann, A. Rulík, Vodička – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Vracovský, Kverka (A), J. Konečný – Vrhel, Prošek, T. Jandus – Hašek, M. Sloboda, Kulhánek.
  Trenér: Martin Štrba.

  AZ Havířov: Sejpal (Štipčák) – E. H. Jansons, G. Jansons, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, Mrowiec – J. Doktor, Hudeček (A), Dostálek – Křemen, Maruna (C), Tjurin – L. Bednář, Hotěk, J. Žolobov – Damašek, Mrva, Krupa.
  Trenér: Tomáš Potěšil.

  Rozhodčí: Bejček, Marek – Beneš, Horažďovský.

  Diváci: 512.