Val. Meziříčí – Žďár n/S 7:2 (kon.) | Cheb – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Příbram – Kobra 4:3 (2:1 po s.n.)
Opava – SHK Hodonín 1:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Letňany 4:3 (3:1 po s.n.) | Vel. Meziříčí – Nový Jičín 3:2 (kon.)
MOSTEČTÍ LVI – Nová Paka 7:2 (kon.) | Řisuty – Tábor 1:9 (kon.)
konec
HC Bobři Valašské Meziříčí
7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 22.01.2022, 15:30 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ (ČR) • 33. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Valaši ve třetí periodě potvrdili dalšími třemi góly své vítězství a z dvojutkání se Žďárem berou celkem šest bodů, díky čemuž si znovu více upevňují své místo na vrcholku tabulky východní skupiny. Plameny si naopak po černé sérii proher komplikují cestu do play-off a čeká je ještě tuhá bitva o místenku ve vyřazovacích bojích. (17:36:16)
   
  Konec zápasu.
   
  59:25
  Sachr znovu skvělým zákrokem po rychlém přesunu potvrzuje vítězství Valachů. Tenhle zápas patří i muži v maskovaném domácího týmu.
   
  58:47
  Dobša si po přechodu modré čáry trpělivě počkal na příjezd svých spoluhráčů, jeho pas ale nedokázal Bachánek zpracovat.
   
  58:03
  Valaši si již užívají zbytek utkání a pomalu se mohou se svými fanoušky začít radovat ze zisku tří bodů.
   
  57:14
  Famózní Sachr potvrzuje již pravděpodobné vítězství Valachů dalším skvělým zákrokem! Neuvěřitelný přesun a zákrok lapačkou dává stopku jakémukoliv možnému dramatu do konce utkání.
   
  55:53
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Demolice Valachů pokračuje! Finsterle velmi rychle ujel po pravé straně a skvěle našel před brankou JAKUBA APOLENÁŘE, který potvrdil svůj střelecký instinkt a dopravil puk za záda Slámy. Asistence: Lukáš Finsterle.
   
  54:26
  Bobrů je teď plný led. Dobša si po výměně kotouče s Bachánkem našel cestu před brankovišti a za ním ještě hledal své spoluhráče před brankou, puk ale proklouzal celým perimetrem mezikruží až na modrou čáru.
   
  53:07
  Weintritt se dostal přes obránce soupeře a kličkou do bekhendu se snažil zaskočit brankáře Slámu, kličkovanou ale přetáhl a nepodařilo se mu zakončit dřív, než přejel úhel vhodný pro zakončení.
   
  52:09
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Valaši stejně jako včera dosahují šesti branek za jedno utkání! TOMÁŠ ANDRIS si z ostrého úhlu našel odražený kotouč a dorazil jej z bezprostřední blízkosti do branky soupeře. Asistence: Tomáš Holiš a Lukáš Finsterle.
   
  51:24
  Odpískané zakázané uvolnění Valachů se vůbec nelíbí domácímu publiku, hra se ale přesunuje před brankáře Sachra.
   
  50:58
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  JAKUB POŘICKÝ ale bleskově po přechodu modré čáry využívá přesilovku Bobrů! I díky svému důrazu nakonec protlačil puk za záda Slámy a vrací svému týmu tříbrankový náskok. Asistence: David Kozubík a David Vosátko.
   
  50:39
  Plameny vyhazují přes všechny čáry a odcházejí střídat.
   
  50:03
  Valaši sevřeli soupeře v jeho pásmu, Andrisova rána ale mířila mimo prostor tří tyčí.
   
  49:12
  Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Váňa – 2 min., nedovolené bránění).
   
  48:35
  Žďár právě vstřelil branku!
  Zbytečná chyba obrany Valachů a je tu snížení jejich náskoku! DAVID ČERMÁK dostal rychlou přihrávku od Bureše od mantinelu a schovanou střelou z mezikruží propálil brankáře Sachra. Asistence: Lukáš Bureš a Jan Wasserbauer.
   
  48:06
  Žďár nad Sázavou hraje v plném počtu.
   
  47:36
  Valaši se nyní nemohou vymanit ze svého obranného pásma, Plameny velmi dobře napadají jejich rozehrávku.
   
  46:53
  Valašské Meziříčí kombinuje v útočném pásmu, nedaří se mu ale dostat k zakončení, které by mohlo vést k další brance v utkání.

  Daniel Gargulák

  Branky a nahrávky: 3. Weintritt, 17. Andris (Finsterle, Hanák), 38. Apolenář (Gabrhelík, Pořický), 38. Báchor (Dobša, Vosátko), 51. Pořický (Kozubík, Vosátko), 53. Andris (Holiš, Finsterle), 56. Apolenář (Finsterle) – 35. Wasserbauer (Váňa), 49. D. Čermák (Bureš, Wasserbauer)


  HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč, Hanák, Holiš, Gabrhelík – Kozubík, Bachánek, Dobša – Finsterle, Andris, Apolenář – Kuchařík, Pořický (C), Weintritt – Vavřík, D. Stodůlka.

  Trenér: Lukáš Plšek

  SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Macek, Pleva (C), Lojek, J. Čermák, Váňa, Půža – Wasserbauer, Adam, Malenovský, D. Čermák, Jicha, Chlubna, Gregar, Bureš (A), Procházka.

  Trenér: Martin Sobotka

  Rozhodčí: Kohoutek – Lukš, Novotný.