HK MD Šumperk – Chrudim 7:2 (kon.) | Poruba 2011 – Písek 2:4 (kon.) | Warriors Brno – Kralupy n. Vltavou 3:4 (0:1 po s.n.)
Vsetín – Ústí n/L 3:4 (kon.) | Přerov – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Neděle 19.12.2021, 15:00 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů • 26. kolo
Partner:
   
  O vítězi dnešního zápasu nakonec rozhodla třetí třetina, i když to tak ještě pár minut před koncem vůbec nevypadalo. Pavel Tomšík totiž v 44. minutě poslal Ústí poprvé do vedení, ale Valaši se nepříznivým výsledkem nenechali odstrašit a v 52. minutě vyrovnal Josef Machů. Zdálo se, že stejně jako v předchozích vzájemném utkání bude muset rozhodnout prodloužení, či případně samostatné nájezdy. To se ale nestalo, jelikož dvě minuty před koncem základní hrací doby vystřelil Severočechům tři body Michal Svoboda. (19:28:10)
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  Valaši v přesilovce kombinují. Svitákovu střelu od modré do vyšších pater branky zastavuje Tuček vyrážečkou.
   
  59:12
  Vsetínští si zahrají v šesti proti čtyřem. Čtyřicet osm sekund před koncem základní hrací doby dostává střelec posledního ústeckého gólu Svoboda dvouminutový trest za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku.
   
  59:07
  Valaši se dostali do útočného pásma a Hořejší míří na střídačku.
   
  58:14
  Vsetínští by se rádi dostali do závěrečného tlaku, ale zatím to vypadá spíše na tlak v podání hostujícího celku.
   
  58:07
  Oddechový čas pro domácí.
   
  57:57
  Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
  Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty a hosté se radují počtvrté v zápase. Ústí se rychlými tempy přesunulo z vlastního pásma před Hořejšího, kde z nejproduktivnější formace Slovanu po bleskové kombinaci skóroval MICHAL SVOBODA. Jeho zakončení se podobalo tomu, které jsme viděli před malou chvílí na vsetínské straně. Hostující útočník poslal puk do pravého horního rohu. Asistence: David Gašpar, Jan Macel.
   
  57:35
  Hostující gólman musí řešit jednu střelu za druhou. Po pokusu Janíčka od mantinelu si poradil také s přímým zakončením od modré čáry a posílá kotouč do ochranné sítě.
   
  56:37
  Machů poslal kotouč od modré čáry do skrumáže před brankou. Od skupinky hráčů se puk odrazil k mantinelu. Hra před Tučkem nabírá na obrátkách.
   
  55:24
  Klattovu střelu z vrcholu pravého kruhu zastavil Liss a Vsetínští v poklidu rozehrávají u hloubi svého pásma.
   
  53:49
  Šance na možná vítězný gól se objevila také na druhé straně, kde se do brankoviště nacpali Broža, Janíček a Horský. Ani jeden ze vsetínské trojice však nedokázal uklidit puk za Tučkova záda.
   
  53:14
  Ústí si chce své vedení vzít zpět, což jde vidět také na hře hostů. Jeden z Ústeckých se navíc ocitl na pravém kruhu útočného pásma nehlídán a připravil Hořejšímu perné chvilky.
   
  51:42
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Richard Liss nejprve svým pokusem trefil pouze Tučkův beton, ale následně se ke kotouči znovu dostal a poslal jej za sebe směrem k chumlu hráčů, v němž stál i JOSEF MACHŮ. Vsetínský obránce nasměroval kotouč do protipohybu gólmana do levého horního rohu a připsal si tak svou první branku v juniorské kategorii. Asistence: Richard Liss, Richard Hrazdira.
   
  50:30
  Hosté občas dokáží svého soupeře opravdu překvapit. Takovou situací byl například brejk v podání Macka. Hořejší si s jeho pokusem na levý beton poradil.
   
  50:16
  Skvělý zákrok nyní předvedl Tuček, který vychytal Horského. Pokus vsetínského útočníka směřoval mezi ruku a tělo, kde hostující brankář kotouč také na poslední chvíli ukryl.
   
  49:06
  Macel měl na hokejce dvoubrankové vedení ústeckého celku. Jeho první pokus přes obránce zastavil Hořejší svými betony. Macel se za okamžik dostal také k druhému střeleckému pokusu, kterým trefil pouze svého spoluhráče Kuchaře.
   
  48:21
  Hosté jsou v plném počtu a skóre zůstává také po vsetínské přesilovce beze změny.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 3. Bednařík (Prčík, Fojtík), 26. Przybyla, 52. Machů (Liss, Hrazdira) – 24. Nedoma (Macek), 40. Macel (Tomšík, Gašpar), 44. Tomšík (Macel, Svoboda), 58. Svoboda (Gašpar, Macel)


  VHK ROBE Vsetín: Hořejší (Janura) – Fojtík, Sýkora, Čapka, Liss, Machů, Sviták (A), Prčík – Broža, Jurek, Bachánek (A), Maštalíř, Bednařík (C), Janíček, Horský, Hrazdira, Przybyla, Veselý.
  Trenér: Aleš Bachánek

  HC Slovan Ústí nad Labem: Tuček (Ježek) – Martínek, Klatt, Vlach, Polata (C), Kuchař, Tomšík – Špaček, Nedoma, Macek, Tot (A), Bár, Svoboda, Kušej, Kredl, Macel (A), Gašpar, Koval.
  Trenér: Jiří Vrba

  Rozhodčí: Šmíd – Poláček, Šobáň