Kralupy n. Vltavou – Písek 3:6 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 5:2 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 2:4 (kon.)
Ústí n/L – Kobra 3:5 (kon.) | Warriors Brno – Poruba 2011 1:2 (kon.) | Chrudim – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Technika Hockey Brno
Pátek 04.03.2022, 18:15 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů • 41. kolo
Partner:
   
  Utkání je u konce. Vsetínští ve třetí třetině potvrdili své vítězství a tedy i papírový předpoklad při pohled na soupisku obou celků. Na 3:1 zvyšoval z brejku po oslabení svého celku Petr Przybyla, následovala přesná trefa Matěje Svitáka a také snížení ze strany Jindřicha Sladkého, který řešil individuální zakončení. Konečné skóre dal duelu Ondřej Broža, čímž podtrhl výkon Vsetína v dnešním zápase.
  Ode mě je to vše, ze vsetínského Lapače se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:20:48)
   
  Konec zápasu.
   
  59:49
  Utkání se přece jen dohraje v útočném pásmu brněnské Techniky, kam kotouč přestěhoval Erik Pospíšil. Hráč, který v dnešním utkání nosí kapitánské céčko obešel bránícího hráče a z levého křídla zakončil k bližší tyči. Hra je přerušena a ještě jednou se bude vhazovat.
   
  59:28
  Dvě dorážky na hranici brankoviště si připsal také Janíček. Nešpůrek působí klidně a i tyto nepříjemné situace s přehledem hlídá.
   
  58:44
  Vsetín v posledních minutách zápasu dobře pracuje v předbrankovém prostoru, Przybyla však od pravé tyče přestřelil.
   
  58:14
  Nadějně vypadalo i zakončení Fojtíka od modré čáry. Střela se ale zastavila o prvního bránícího hráče Techniky.
   
  58:04
  Hra se opět přestěhovala do protějšího pásma, kde Liss přihrávkou na krátkou vzdálenost vybídl Brožu. Jeho pokus z první končí na Nešpůrkových betonech.
   
  57:36
  Nerad ještě na levém kruhu jemně tečoval razantní střelu od modré a nechybělo mnoho, aby mohl slavit. Kotouč je po jeho pokusu otřel o pravou tyč.
   
  56:54
  Jurek si sjel ke střele z mezikruží. Prudkým pokusem trefil připraveného Nešpůrka.
   
  56:47
  Sviták je na modré čáře zcela volný a říká si o přihrávku. Tu však Jurek z roku kluziště směřoval na Sýkoru, a ten také z vrcholu levého kruhu zakončuje. Jeho pokus míří nad.
   
  56:10
  Oba celky zakončují spíše z větší vzdálenosti a tyto pokusy nedělají gólmanům problém.
   
  55:32
  Do konce zápasu zbývá necelých pět minut a hra stupňuje na tempu. Kotouč se rychle přemisťuje z jedné strany na druhou, na to konto ovšem ubývá střel.
   
  53:46
  Nerad zakončoval přečíslení dva na jednoho, v němž se ocitl společně s Vlachem. Střela však prvnímu jmenovanému nesedla a v klíčové chvíli mu kotouč přeskočil čepel hole.
   
  52:52
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Důraz na brankovišti se vyplácí. Vsetínu přinesl pátou branku v utkání, o kterou se od pravé tyče brněnské branky postaral ONDŘEJ BROŽA, který se svými spoluhráči dorážel vyraženou střelu Jiřího Maštalíře. Asistence: Jiří Maštalíř, Matěj Juráň.
   
  52:23
  Janura se neohroženě vrhnul mezi najíždějící hráče Techniky, aby odpálil kotouč do bezpečí. Puk končí na zakázaném uvolnění.
   
  52:00
  Technika právě vstřelila branku!
  Technika po necelé minutě odpovídá. JINDŘICH SLADKÝ nebyl v ostrém úhlu naproti Janurově levé tyči nikým bráněný a měl tak dostatek času zpracovat puk a vymyslet vhodné zakončení. Domácí brankář o něm ovšem věděl a měl stejnou dobu na přípravu. Ze souboje nakonec vyšel lépe hostující útočník, jenž poslal puk mezi betony. Pro Sladkého je to první gól v Lize juniorů. Asistence: Erik Pospíšil, Jiří Mrkvica.
   
  51:22
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Další vhazování už se však odehrálo na druhé straně kluziště a Vsetínští ho využili podle svých představ. Rychlou kombinaci po buly totiž nad brankářovu levou ruku zakončil MATĚJ SVITÁK. Asistence: Martin Janíček, Štěpán Jurek.
   
  50:59
  Hru přerušuje zakázané uvolnění Vsetína. Vhazovat se tak bude před Janurou.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 8. Ramert (Bachánek), 9. Jurek (Čapka, Bednařík), 47. Przybyla (Broža, Sviták), 52. Sviták (Janíček, Jurek), 53. Broža (Maštalíř, Juráň) – 37. Mrkvica (Sladký), 52. Sladký (Pospíšil E., Mrkvica)


  VHK ROBE Vsetín: Janura (Tkadlec) – Fojtík, Prčík, Čapka, Sýkora, Machů, Sviták (A), Liss – Maštalíř, Janíček, Bednařík (C), Veselý, Przybyla, Juráň, Ramert, Bachánek (A), Jurek, Broža,
  Trenér: Aleš Bachánek

  Technika Hockey Brno: Nechvátal (9. Nešpůrek) – Fojt, A. Pospíšil, Holcman, Mrkvica, Svoboda, Šupa, Žák – Novotný, Líska, E. Pospíšil, Vlach, Sladký, Fornál, Nerad, Trögner.
  Trenér: Jiří Rech

  Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Klimek