Česko – Slovensko 5:0 (kon.)
konec
Česko
5:0 (1:0, 4:0)
Slovensko
Pátek 17.09.2021, 21:35 • Palaghiaccio G. Bolino, Rocarasso (Itálie) • Mistrovství světa v inline hokeji • Čtvrtfinále
Partner:
   
  Je dobojováno a Češi slaví postup do semifinále! Slovensko přejeli výsledkem 5:0. Ten se ale nerodil lehce, když se dlouho hrálo bez branek a vynikající Pončák držel Slováky nad vodou. Rozhodujícím faktorem ale byly síly, kterých měl český tým více a zaslouženě půjde dál po výhře 5:0. V semifinále se utká s Itálií. (22:41:19)
   
  Konec zápasu.
   
  38:51
  Na puk si sáhne ještě Brabec, před kterým zkoušel tečovat jeden ze slovenských hráčů. O postupujícím je ale již rozhodnuto.
   
  37:46
  Marek Loskot zpoza branky nabral kotouč na čepel a lakrosovým stylem zkusil překvapit Pončáka, jehož zachránila tyč.
   
  36:57
  Filip Novák trefil vyrážečku Daniela Brabce.
   
  36:13
  Oddechový čas pro tým Slovenska, který poslední minuty doslova nestíhá českému tempu.
   
  35:27
  Dvě velké příležitosti pro Jakuba Bernada, ale bez gólové radosti. Nejprve šel osamocen na Pončáka, jenže se zakončením střelou neuspěl. A o pár vteřin později se dostal znovu do prostoru před brankou a Pončáka si položil k zemi, jenže ani napodruhé nemířil přesně.
   
  34:28
  Česko právě vstřelilo branku!
  Slovenská obrana se doslova rozpadla a je z toho pátý zásah v Pončákově brance. Milimetrově přesná kombinace vyšachovala jak obránce, tak i brankáře a MAREK LOSKOT mohl jen zasouvat puk do slovenské klece. Asistence Patrik Šebek.
   
  33:23
  Další velká příležitost Čechů. Jakub Novák v přečíslení třech českých hráčů nabízel Kamilu Skácelovi, jenže ten už nestihl ve vysoké rychlosti zpracovat nebo přesně střílet.
   
  32:37
  Martin Uhnák se svou střelou uspět nemohl, protože na ni Daniel Brabec viděl.
   
  32:03
  Cik si projel celým hřištěm, ale se střelou neuspěl.
   
  30:47
  Andrej Bednarič z levé strany nabízel šanci Filipu Novákovi, který okamžitě pálil. Za Brabcem se rozezvučela tyč!
   
  29:33
  Česko právě vstřelilo branku!
  Možná už Slovensku dochází síly. Češi totiž počtvrté udeřili a kráčejí za postupem do semifinále. JAN ANDRÝSEK se doslova procpal kolem mantinelu, aby se mu dostalo prostoru před brankou, položil si Pončáka a zasunul za jeho záda! Asistence: Jakub Novák.
   
  28:33
  Česko právě vstřelilo branku!
  Trpělivá hra přinesla českému týmu další ovoce. Chvíli to trvalo, ale obrana Slovenska na chvíli nechala volného MARTINA FIALU, který u tyče dokázal zakončit přes Pončáka a zvýšit na 3:0. Asistence: Jakub Cik.
   
  28:10
  Cik zaútočil s Bernadem, ale zase neměli prostor, a tak se trpělivě vracejí a nenechávají soupeři možnost, jak získat kotouč.
   
  26:50
  K průniku se nadechl Šebek, ale Pončák mu nedal prostor, kudy by jej mohl propálit.
   
  26:27
  Češi nenašli cestu, jak zaútočit, tak obrací a taky střídají.
   
  25:09
  Martin Uhnák si sebral kotouč po odrazu od mantinelu a donutil Daniela Brabce k dalšímu zákroku. Slováci to nadále zkouší, ale tyto střely zatím Brabec má pod kontrolou.

  David Šimon

  Branky a nahrávky: 15. Školoud (Loskot), 22. Fiala (Cik), 29. Fiala (Cik), 30. Andrýsek (J. Novák), 35. Loskot (Šebek)


  Česko: Brabec (Mahdal) – Chamrád, Cik, Strýček, Bernad, Školoud, Skácel, Andrýsek, Šebek, Fiala, Loskot, Novák L., Novák J.
  Slovensko: Pončák (Olexa) – Uhnák, Haring, Krajc, Haščič, Szabó, Olša, Juhás, Mrázik, Novák F., Šimonič, Bednarič, Ertel